آیا کیم جونگ اون دارای بدل است؟ شایعه پردازی با اشاره به تفاوت ها در تصاویر رهبر کره شمالی

آیا کیم جونگ اون دارای بدل است؟ شایعه پردازی با اشاره به تفاوت ها در تصاویر رهبر کره شمالی

در روزهای اخیر و پس از ظاهر شدن دوباره کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی به دنبال غیبتی سه هفته ای و شایعات گسترده در مورد مرگ او، اکنون تئوری هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کیم جوان دارای بدل است. روز شنبه هفته اخیر بود که بنگاه خبری دولتی کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون در مراسم افتتاح یک کارخانه کودسازی در اطراف شهر پیونگ یانگ در حال بریدن روبان دیده شد و این اولین تصاویری بود که از زمان غیبت کیم از ۱۱ آوریل منتشر می شد.

رهبر کره شمالی

این تصاویر اما باعث شده که تعدادی از کاربران فضای مجازی ادعا کنند کیم جونگ اون نیز در پیروی از سنت بسیاری از دیکتاتورهای جهان مانند آدولف هیتلر، جوزف استالین و صدام حسین دارای بدل بوده و مردی که در تصاویر مخابره شده توسط رسانه های کره شمالی دیده می شود کیم جونگ اون واقعی نیست. تمرکز اصلی در این تئوری توطئه بر روی دندان ها و گوش کیم بوده و بسیاری با مقایسه تصاویر قدیمی کیم و تصاویر اخیرش در سن ۳۶ سالگی به تفاوت های این دو اشاره کرده اند. دستکم یکی از این کاربران با اشاره به نظم و ترتیب و شکل قرار گرفتن دندان ها به توجیه تئوری خود پرداخته است.

رهبر کره شمالی

نگاهی کوتاه به تصاویری که توسط ماشین پروپاگاندای کره شمالی منتشر شده نشان خواهد داد که دندان های کیم در یکی از عکس هایی که بسیار بد ویرایش و توسط رسانه های خبری این کشور منتشر شده، بی نظم و بهم ریخته است. یکی از تئوریسین های بدل داشتن کیم جونگ اون خانم لوئیز منش از اعضای دولت در سایه بریتانیاست که در پیامی توئیتری و با مقایسه دندان های دو تصویر چنین نوشته است: «دندان ها، منحنی. بقیه عکس ها. کاملاً متفاوت. به آن بهم ساییدگی ها نگاه کنید، اگر ممکن است».

رهبر کره شمالی

وی در ادامه می نویسد: «این دو یکی نیستند. نمی خواهم بحث کنم. وقتی فکر کردم اطلاعاتم درست نبوده لحظه ترسناکی بود. اما اشتباه بود. نمی دانم برایمان مناسب است که این موضوع را بپذیریم یا نه اما این دو یکی نیستند». در مورد ساختار گوش های کیم جونگ اون نیز تفاوت ها بسیار جزئی است و اشارات به تفاوت لب ها نیز بسیار مبهم است. اما بسیاری از مقایسه ها از عکس های یک دهه پیش کیم جونگ استفاده کرده اند و باید بدانیم که تغییر رژیم غذایی رهبر کره شمالی در سالیان اخیر ترکیب چهره او را به شکل قابل توجهی تغییر داده است.

رهبر کره شمالی

جنیفر زنگ، وبلاگ نویسی که انتقادات تندی نسبت به حزب کمونیست چین دارد نیز تصاویر متعددی در اینترنت منتشر کرده که توجه بسیاری را جلب نموده است. وی در توئیتی چنین گفته است: «آیا کیم جونگ اونی که روز اول می ظاهر شد کیم واقعی بود؟ ۴ موضوع برای بررسی کردن: ۱. دندان ها ۲. گوش ها ۳. موها ۴. خواهر». زنگ همچنین تصویری بزرگ شده از نقطه روی مچ دست کیم را منتشر کرده که برخی از کارشناسان گفته اند می تواند با جراحی قلب رهبر کره شمالی مرتبط باشد.

رهبر کره شمالی

روز شنبه گذشته رسانه های کره شمالی تصاویر از کیم را در حال لبخند زدن و سیگار کشیدن در مراسم افتتاح یک کارخانه تولید کود شیمیایی منتشر کردند، موضوعی که به شایعه مرگ وی پایان داد. کیم به خاطر پرخوری، علاقه شدید به شراب کهنه و سیگار کشیدن شناخته شده که باعث شده در مقابل بیماری های قلبی عروقی بسیار آسیب پذیر باشد. در تصاویر منتشر شده اخیر وی همچنین سوار بر یک ماشین گلف دیده می شود که یادآور بازگشت او با عصا بعد از مدت ها غیبت در سال ۲۰۱۴ است.                                                                                                                                                                                                                    بیشتر بخوانید: کیم یو جونگ و معمای قدرت در کره شمالی ؛ چرا خواهر کیم جونگ اون می تواند جانشین او باشد؟

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود