استادیوم اورگرانده؛ ورزشگاه ۱۰۰,۰۰۰ نفری جدید چین به شکل نیلوفر آبی

استادیوم اورگرانده؛ ورزشگاه ۱۰۰,۰۰۰ نفری جدید چین به شکل نیلوفر آبی

در حالی که چین در حال کاستن از محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا است، کار بر روی ساخت یک استادیوم فوتبال ۱.۷ میلیارد دلاری به شکل نیلوفر آبی برای تیم فوتبال گوانگژو اورگرانده که یکی از برترین فیلم های سوپر لیگ فوتبال چین است آغاز شد. این استادیوم که یکی از بزرگ ترین های جهان در نوع خود خواهد بود، ۱۰۰,۰۰۰ نفر تماشاگر را در خود جای داده و قرار است در سال ۲۰۲۲ افتتاح شده تا به بازی های جام ملت های آسیا برسد.

استادیوم فوتبال اورگرانده

کار روی این استادیوم فوتبال بزرگ و مدرن از روز پنج شنبه گذشته آغاز شده و طرح های مربوط به آن که به تازگی منتشر شده، ویژگی های خارق العاده ای مانند سقف شبیه نیلوفر درخشان را نشان می دهد که ارجاعی به اعتبار گوانگژو به عنوان «شهر گل» (Flower City) چین است. ژیا هایجون، رییس کمپانی اورگرانده ریل استیت گروپ در صحبت با خبرنگاران تصریح کرد که استادیوم اورگرانده «به یک سازه نمادین کلاس جهانی جدید قابل مقایسه با خانه اپرای سیدنی و برج خلیفه در دبی و یک نماد مهم فوتبال چین برای جهان تبدیل خواهد شد».

به گزارش شبکه ESPN، از ۸ طرح پیشنهادی که برای ساخت این استادیوم باشکوه از کشورهای مختلف مانند بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده ارسال شده بود، کمپانی سازنده طرح یک طراح آمریکایی ساکن شانگهای به نام حسن سید را انتخاب کرد. از زمان خریداری شدن توسط کمپانی اورگرانده در سال ۲۰۱۰، تیم فوتبال گوانگژو هشت بار قهرمان سوپر لیگ چین و دو بار قهرمان جام باشگه های آسیا شده است. مسابقات خانگی این تیم اکنون در ورزشگاه خانگی تیانهه برگزار می شود که گنجایش ۵۸,۵۰۰ تماشاگر را داراست. علاوه بر میزبانی مسابقات فوتبال سوپر لیگ چین، استادیوم اورگرانده می تواند نقش مهمی در بازی های جدید جام جهانی باشگاه های فیفا داشته باشد.

استادیوم فوتبال اورگرانده

این بازی ها قرار بود در سال ۲۰۲۱ برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق انداخته شده و تاریخ جدید برگزاری آن در سال جاری اعلام خواهد شد. چین در سال های اخیر تلاش داشته تا به قدرت بزرگ فوتبال جهان تبدیل شده و با این هدف بسیاری از ستارگان فوتبال را از اروپا و آمریکای شمالی با قراردادهای هنگفت و قابل توجه به خدمت گرفته و به توسعه مدارس فوتبال کلاس جهانی و همچنین تولید زمین های فوتبال باکیفیت برای میزبانی از فوتبالیست های آینده روی آورده است.

بیشتر بخوانید: ۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان را بشناسید

منبع: lonelyplanet
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود