نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا: درد شدید در ماهیچه ساق پا

نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا: درد شدید در ماهیچه ساق پا

علائم ابتلا به ویروس کرونا عمدتاً تب بالا، سرفه فراوان و سختی در نفس کشیدن است. اما اگر دردی گزنده و شدید را در ناحیه نرم ساق پا احساس کردید این موضوع نیز می تواند نشانه ابتلایتان به کرونا باشد. کرونا ویروس یک بیماری مسری است که ابتلا به آن تاکنون در بیش از ۴ میلیون نفر در سراسر جهان تایید شده است. به تازگی یک محقق فاش کرده که در طول مبارزه اش با این بیماری، دچار درد شدید در قسمت ماهیچه ای ساق پایش شده است. پروفسور پل گارنر، از کالج درمان های استوایی لیورپول، در مورد نشانه های ابتلای خود به این ویروس گفته است.

علائم کرونا

وی فاش کرده که در طول ابتلای خود به ویروس کرونا دچار درد شدید در ماهیچه ساق پایش شده که این موضوع می تواند با ویروس کرونا مرتبط باشد. البته این تنها یکی از نشانه های عجیب مرتبط با کرونا بوده که گارنر به آن اشاره داشته و نشانه های دیگری مانند آرتروز و احساسی غیرمعمول در پوست نیز در وی دیده شده است. هر شخص مبتلا به ویروس کرونا عکس العمل ها و نشانه های متفاوتی در بدن خود نسبت به این ویروس دیده و دانشمندان این موضوع را عجیب و خطرناک می دانند.

علائم کرونا

گارنر درباره تجربه بیماری خود چنین می نویسد: «در نیمه ماه مارس به کووید-۱۹ مبتلا شدم. برای تقریباً ۷ هفته به طور مداوم در شرایط بد جسمانی، احساسات بسیار ناخوشایند و خستگی مطلق بودم. اگر چه بستری نشده بودم اما بسیار ترسناک و طولانی بود. بیماری همچنان ادامه داشت. نشانه ها تغییر می کرد. مانند یک برنامه ماجراجویی بود. هر روز یک غافلگیری وجود داشت، چیزی جدید. سر درد، درد شدید در ماهیچه ساق پا، درد معده، زنگ زدن گوش، احساس سوزش و مور مور شدن، درد تمام بدن، تنگی نفس، سرگیجه، آرتروز دست ها، احساسا عجیب در پوست در صورت تماس با مواد مصنوعی». وی در ادامه در مورد تجربه خود چنین می گوید: «نشانه هایی که می آمدند و می رفتند عجیب و ترسناک بودند. احساس خستگی بسیار شدید است، واقعی و بخشی از بیماری. و همه ما به حمایت و عشق از جانب جامعه اطرافمان نیاز داریم».

علائم کرونا

با این وجود همچنان می توان تب بالا، سرفه های جدید و مداوم را دو نشانه اصلی و متداول ابتلا به کرونا ویروس دانست. در صورتی که این نشانه ها و دستکم دو احساس ناخوشایند دیگر داشته باشید به احتمال زیاد به کرونا مبتلا شده اید. برخی از بیماران حتی اسهال، سردرد و حتی جوش های روی پوست را تجربه کرده اند. با پیشرفت بیماری، بسیاری تنگی نفس را تجربه می کنند. با این وجود علائم کرونا در هر بیماری می تواند متفاوت باشد هر چند سه مورد اصلی معمولاً در همه افراد رخ می دهند.

بیشتر بخوانید: پروفسور استرالیایی: منشأ ویروس کرونا آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان چین است

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود