نویسندگانی که آثار آن‌ها جزو پرفروش ترین کتاب ها در تمام زمان ها بوده است

نویسندگانی که آثار آن‌ها جزو پرفروش ترین کتاب ها در تمام زمان ها بوده است

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در حالی که نگرانی‌ها برای کاهش سرانه مطالعه در کشورهای غیر پیشرفته وجود دارد، ساکنین بخش‌های پیشرفته دنیا عاشقانه کتاب می‌خوانند و با هم در این زمینه رقابت می‌کنند. نتیجه نوشتن یک اثر خواندنی و داشتن خواننده‌های متعهد تبدیل می‌شود به پرفروش شدن آثار نویسنده؛ حتی اگر دیگر در قید حیات نباشد. کتاب‌های چنین نویسندگانی فروش‌هایی معادل چند صد میلیون و گاهی حتی چند میلیارد نسخه دارند و کمتر کسی پیدا می‌شود که با نام و آثار آن‌ها آشنایی نداشته باشد.

در این مقاله پنج نویسنده پر فروش‌ترین کتاب‌های دنیا را به شما معرفی می‌کنیم. بعضی از آن‌ها از دنیا رفته‌اند و بعضی‌هایشان در قید حیات هستند. با این نویسنده‌ها آشنا شوید.

  1. ویلیام شکسپیر

شکسپیر چیزی بیشتر از یک نویسنده است؛ او یک نابغه پر کار انگلیسی بود که در دوران زندگی‌اش توانست ۳۹ نمایشنامه را به رشته تحریر درآورد و این آثار جدا از غزلیات و قصاید او بودند. شکسپیر در سال ۱۵۶۴ میلادی به دنیا آمد؛ چیزی در حدود ۴۵۰ سال پیش و در زمانه او نوشتن ۳۹ نمایشنامه اصلا امری طبیعی نبود؛ بنابراین چیزی جز نبوغ نمی‌تواند کار را به جایی برساند که بسیاری از منتقدین ادبیات او را اتمام حجتی بر دنیای ادبی بدانند و منتظر ظهور بهتر از او نباشند. او همچنین لقب سخن سرای آون/ Bard Of Avon را به دست آورد که معتبرترین نشان ملی انگلستان به حساب می‌آمد. از مشهورترین آثار او می‌توان به هملت، رومئو و ژولیت، رویای نیمه شب تابستان، اتلو، تاجر ونیزی و رام کردن زن سرکش اشاره کرد.

جالب است بدانید تا به امروز بیش از چهار میلیارد نسخه از آثار شکسپیر به فروش رفته‌اند و نمایشنامه‌های او همچنان کار می‌شوند؛ بنابراین طبیعی است که او را در فهرست پر فروش‌ترین نویسنده‌های تاریخ قرار دهیم. برای مطالعه زندگینامه ویلیام شکسپیر و مشاهده آثار او کلیک کنید.

آثار آگاتا کریستی

  1. آگاتا کریستی

نمی‌شود صحبت از ژانر معمایی و جنایی شود و نام آگاتا کریستی به عنوان برترین سردمدار آن ندرخشد. او متولد سال ۱۸۹۰ در انگلستان بود و بعدها تبدیل به یکی از مشهورترین چهره‌های این کشور در زمینه نویسندگی شد. داستان‌های هرکول پوآرو و خانم مارپل که خوانندگان زیادی در سراسر جهان دارند، همگی جزو شاهکارهای کریستی به حساب می‌آیند؛ داستان‌هایی با شخصیت‌های قوی و پردازش فوق العاده که تا لحظه آخر خواننده را نسبت به پیدا کردن مجرم معلق نگه می‌دارد.

کریستی دو بار ازدواج کرد. اولین ازدواج او بعد از ۱۱ سال به جدایی انجامید؛ اما دومین ازدواجش با مردی که از خودش کوچکتر بود منجر به سیاحت و سفرهای زیادی شد که در بعضی از داستان‌های او هم دیده می‌شود. او در سال ۱۹۷۶ از دنیا رفت. وبسایت این نویسنده ادعا کرده است که او پرفروش‌ترین نویسنده تمام تاریخ است و تعداد نسخه‌های به فروش رفته از آثارش بیش از چهار میلیارد نسخه شکسپیر بوده است. در حال حاضر این ثروت و عواید فروش داستان‌های او به نوه‌اش می‌رسد. از جمله آثار او می‌توان به «و سپس هیچ کس آن جا نبود»، قتل در خانه کشیش، قتل‌های الفبایی و قتل در قطار سریع السیر شرق اشاره کرد.

  1. بارابارا کارتلند

نام کارتلند برای خوانندگان ایرانی آشنا نیست؛ اما این در واقعیت که او یکی از پر کارترین نویسندگان انگلیسی است و آثارش در فهرست پر فروش‌ترین کتاب‌ها قرار می‌گیرند، تاثیری نخواهد داشت. او سال ۱۹۰۱ به دنیا آمد و درست در آستانه صد سالگی، سال ۲۰۰۰ از دنیا رفت. حاصل این ۹۹ سال زندگی چیزی بیش از ۷۲۳ رمان است که در لیست بهترین رمان ها برای خرید یا دانلود قرار می‌گیرد؛ او حتی رکورد گینس در زمینه انتشار بیشترین تعداد رمان یک سال را به نام خودش زده است. زمینه فعالیت او رمان‌های عاشقانه بود و کتاب‌هایی مثل رویای واریا، گریز از عشق، حکومت بر قلب‌ها، آریا، شاید یک رویا باشد از جمله آثار او به شمار می‌آیند. تخمین زده می‌شود که تا به حال بیش از ۷۵۰ میلیون نسخه از کتاب‌های او به فروش رفته‌اند؛ با اینکه این رقم با اختلاف نظرهایی همراه است؛ اما در پرفروش بودن کتاب‌های این نویسنده شکی نیست.

سیدنی شلدون و آثارش

  1. سیدنی شلدون

یکی از با استعدادترین و پرکارترین نویسندگان تاریخ سیدنی شلدون است. او در آمریکا به دنیا آمد و در جوانی شغل‌های متعددی از جمله کفش فروشی، گارسنونی و گویندگی در تئاتر را امتحان کرد؛ اما در نهایت به عنوان یک نویسنده مشغول به کار شد. او نه تنها در زمینه نگارش رمان؛ بلکه در نمایشنامه و فیلمنامه نویسی هم بسیار موفق عمل کرد و در سال ۱۹۴۷ با نمایشنامه مرد مجرد و دختر جوان برنده جایزه اسکار برای بهترین فیلمنامه شد.

با اینکه او کارش را به عنوان یک فیلنامه نویس شروع کرده بود؛ بعد از ۵۰ سالگی و با نوشتن رمان‌های پر فروشش توانست به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کند. او در کنار این کار به تهیه کنندگی هم پرداخت. تخمین زده می‌شود که تا به حال ۳۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان به فروش رفته‌اند. از جمله آثار سیدنی شلدون می‌توان به کتاب‌های استاد بازی، اگر فردا بیاید و از رویاهایت برایم بگو اشاره کرد. شلدون سال ۲۰۰۷ در ۹۰ سالگی از دنیا رفت.

  1. دنیل استیل

فکر کنید نویسنده‌ای در طول شبانه‌روز ۲۰ تا ۲۲ ساعت کار کند؛ به رختخواب نرود مگر اینکه در حال بیهوشی باشد و چهار ساعت خوابیدن در شبانه روز را خوش شانسی بداند؛ عجیب است اگر بگوییم او در سال حدود ۷۰ کتاب منتشر می‌کند و یکی از ثروتمندترین و پر فروش‌ترین نویسنده‌های تاریخ است؟ حتما نه. همه این موارد وصف حال خانم دنیل استیل، نویسنده ۷۲ ساله آمریکایی است. شهرت او بیشتر به خاطر نوشتن رمان‌های عاشقانه‌اش است و کتاب‌های او را می‌توانید به فهرست کتاب هایی با مضمون عاشقانه که نباید خواندن آنها را از دست بدهید، اضافه کنید. او یکی از نویسندگان پرفروش‌ترین آثار است که هنوز در قید حیات است و گفته می‌شود بیش از ۸۰۰ میلیون نسخه از آثار او به فروش رفته‌اند؛ البته بعضی‌ها این تعداد را ۳۰۰ میلیون نسخه می‌دانند. او ۱۷۹ کتاب نوشته است که حدود ۱۴۶ جلد از آن‌ها رمان بوده‌اند. از جمله کتاب‌های مشهور او می‌توان به رمان راز، بازی قدرت، دختری با چشم‌های آبی و میراث شاهزاده خانم اشاره کرد.

بدون نظر

ورود