ماجرای متین قوسی چیست؟ کمپین اعتراضی فوتبالی ها داد پدر داغدار فوتبالیست قربانی کرونا را درآورد

ماجرای متین قوسی چیست؟ کمپین اعتراضی فوتبالی ها داد پدر داغدار فوتبالیست قربانی کرونا را درآورد

پدر متین قوسی فوتبالیستی که بر اثر کرونا جانش را از دست داده نسبت به کمپینی که بعد از فوت پسرش در بین اهالی فوتبال راه افتاده واکنش نشان داد.

متین قوسی فوتبالیست ۱۶ ساله ای بود که سال گذشته نامش در مسابقه ستاره ساز شبکه سوم سیما مطرح شد. او که در بین ۱۰ نفر برتر مسابقه ستاره ساز نیز قرار گرفته بود، روز پنجشنبه ی هفته ی گذشته بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. چند ساعت بعد از درگذشت متین قوسی  کمپینی در فضای مجازی توسط اهالی فوتبال و چهره های سرشناس به راه افتاد که به حریرچی معاون وزارت بهداشت و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هشدار می داد تا برای ادامه ی لیگ برتر تلاش نکنند.

متین قوسی
متین قوسی در برنامه ی ستاره ساز

ماجرا از آنجا آغاز شد که خداداد عزیزی روز پنجشنبه ی هفته ی گذشته در صفحه استوری واتس‌ اپ خود از فوت یکی از شرکت‌ کنندگان مسابقه ی ستاره‌ ساز به نام متین قوسی خبر داد و با انتشار ویدئویی از حضور او در این برنامه فوت او را تسلیت گفت. خداداد عزیزی یکی از چهار داور این برنامه بود که البته متین قوسی جزو بازیکنان گروه او نبود. سپس در خبرها آمد که این نوجوان کرجی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده.

استوری خداداد عزیزی درباره ی فوت متین قوسی

بعد از انتشار این خبر، فرهادی مجیدی هم روز گذشته در اینستاگرام خود پستی درباره متین قوسی منتشر کرد که پس از دقایقی آن را حذف کرد.

پست اینستاگرامی فرهاد مجیدی در خصوص متین قوسی که به سرعت حذف شد.

از اینجا بود که کمپین هشدار درباره ی ادامه ی لیگ برتر آغاز شد. فرهاد مجیدی بار دیگر با انتشار یک بنر در استوری خود اعتراض خود را نسبت به آغاز دوباره ی لیگ برتر ابراز کرد. تعداد دیگری از اهالی فوتبال و چهره های سرشناس هم در این فضای مجازی به این کمپین اعتراضی پیوستند.

استوری اعتراضی فرهاد مجیدی بعد از فوت متین قوسی بر اثر کرونا نسبت به شروع دوباره ی لیگ برتر

در بنری که در این خصوص منتشر شده عکس متین قوسی بالا قرار گرفته و در بخش پایینی عبارت «کرونا ۱- فوتبال صفر» منتشر شده و این تصویر این پیام را می رساند که ابتلای متین قوسی به کرونا می تواند در صورت شروع دوباره ی لیگ برتر هم تکرار شود و جان تعدادی از فوتبالیست ها را بگیرد.

پست اینستاگرامی مجتبی جباری درباره ی فوت متین قوسی

بالا گرفتن حواشی اما باعث دلخوری پدر متین قوسی شده. این مرد داغدار می گوید از مرگ پسرش استفاده ی ابزاری شده و از اهالی فوتبال خواسته به این حواشی پایان بدهند.

مهدی قوسی در این خصوص عنوان کرد: «قبل از هرچیز جا دارد از پیام های تسلیت بسیاری از اهالی فوتبال و بزرگان این عرصه تشکر کنم. آن ها که معرفت شان ثابت شده و از روز گذشته نیز من و خانواده ام را مورد لطف قرار دادند و همدردی شان ما را آرام تر کرد، اما واقعاً برخی اتفاقات افتاده که خوشایند نبود.»

وی ادامه داد: «متأسفانه احساس می کنم برخی افراد از پسرم استفاده ی ابزاری کردند. پسر من بر اثر کرونا جانش را از دست داد اما فوت او چه ربطی به لیگ برتر فوتبال دارد؟ چه ارتباطی دارد که لیگ برگزار بشود یا نه؟ من استوری آقا فرهاد مجیدی را دیدم، بعد پیام کمال خان کامیابی نیا را مشاهده کردم. بقیه ی مسائل را هم دیدم و همه ی این ها بر دردم افزود. واقعاً از این موضوع ناراحت هستم.»

پدر متین قوسی همچنین گفت: «متاسفانه برخی افراد به جای اینکه از داغ ما کم کنند، نمک روی زخم مان می پاشند. این همه حاشیه نمی دانم برای چیست. اصلاً به خانواده ی ما چه ربطی دارد که لیگ برگزار شود یا نشود. من خودم فوتبالی هستم و اتفاقاً طرفدار یکی از تیم های مطرح پایتخت هم هستم اما واقعاً بعد از این حواشی از فوتبال بیزار شدم. متأسفانه با نام پسر مرحومم بازی شده و برخی دنبال سوءاستفاده از این موضوع هستند تا به منافع شان برسند.»

مهدی قوسی در پایان افزود: «من افرادی که این بحث ها را مطرح کردند را واقعاً نمی بخشم. واقعاً کسی به فکر من و خانواده ام هست؟ پسر من رفت، داغ ما کم نیست. این همه ماجرا دیگر چیست؟ از همه ی اهالی فوتبال می خواهم این موضوع را تمام کنند. اگر قرار است لیگ برگزار شود یا نه، به من و خانواده ام ربطی ندارد. خواهشاً شما این مسأله را به ما ارتباط ندهید و اجازه بدهید با غم خودمان سر کنیم و دیگر حاشیه ی جدید برایمان درست نشود. من از همه عاجزانه تقاضا دارم، اینقدر به خاطر ادامه یا تعطیلی لیگ نام پسر مرا نیاورند.»

بعد از این اتفاق باشگاه پرسپولیس هم در بیانیه ای، ضمن عرض تسلیت به خاطر درگذشت متین قوسی اعلام کرد:

«برخی از باشگاه‌ها و اهالی فوتبال در اقدامی عجیب با موج سواری و سوءاستفاده از این واقعه تلخ، خواستار لغو مسابقات لیگ برتر و تعطیلی آن به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند! در این باره این سوال پیش می‌آید که مگر این مرحوم در زمین فوتبال دچار کرونا شده که برخی‌ها فوت یک انسان را دستمایه رسیدن به اهداف خود قرار دادند؟ مگر به دلیل درگذشت تعدادی از پزشکان و پرستاران که به راستی مدافعان سلامت هستند بیمارستان‌ها تعطیل شد؟

در این میان آیا جان رانندگان، کارگران، کارمندان، مشاغل و … اهمیتی ندارد که مشاغل آنها آغاز به کار کرده و کسی هم این گونه وااسفا سر نداده است؟ آیا نگرانی از ویروس کرونا برای کارگرانی که در کوره‌های پرحرارت و معادن مشغول به کار هستند وجود ندارد؟ در این شرایط هزاران و بلکه میلیونها نفر مشغول به کار و خدمت رسانی به جامعه هستند اما به نظر می‌آید که عده‌ای بنا به مصلحت و منافع خود یا باشگاه‌شان خواستار تعطیلی لیگ برتر شدند.

نکته حائز اهمیت این است که افرادی خود را مدافع سلامت مردم معرفی می‌کنند با اقدامات‌شان بارها نشان داده‌اند به چیزی جز منافع خود فکر نمی‌کنند. آیا کسانی که این گونه دم از نگرانی برای سلامت مردم می‌زنند حاضرند بیزینس و شغل‌های غیر فوتبالی خود را هم تعطیل کنند؟! امیدواریم اتحادی که در این زمینه بین برخی از باشگاه‌ها و دشمنان دیروز که امروزه دوست‌های خوب برای همدیگر هستند در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد!

گفتنی است که باشگاه پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم آسیا که میلیون‌ها طرفدار در همه جای ایران دارد اعلام می‌کند در همه زمینه‌ها تابع قوانین هستیم و قانون هم برای ما قابل احترام است.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود