دستگیری باند خرید و فروش نوزادان در گرگان؛ ۴۵ میلیون تومان برای هر نوزاد

دستگیری باند خرید و فروش نوزادان در گرگان؛ ۴۵ میلیون تومان برای هر نوزاد

مأمورین انتظامی استان گلستان اعضای یک باند ۵ نفره ی خرید و فروش نوزادان تازه متولد شده را که با تطمیع زنان به بارداری، فرزندآوری و فروش نوزادان در گرگان مشغول فعالیت بودند شناسایی و دستگیر کردند. اعضای این باند در یکی از بیمارستان‌ های گرگان اقدام به فروش نوزاد می‌ کردند.

سرهنگ سعید دادگر در گفتگو با خبرنگار باند خرید و فروش نوزادانتسنیم در گرگان اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با اشراف اطلاعاتی توانستند یک باند ۵ نفره که اقدام به خرید و فروش نوزادان تازه متولد شده می‌ کردند را شناسایی و دستگیر کنند.

وی گفت: ۴ نفر از اعضای این باند زن و یک مرد هستند که سه نفر آنان نقش لیدری را برعهده داشتند و ریاست آنها با متهم مرد بود.

باند خرید و فروش نوزادان در گرگان

فرمانده انتظامی استان گلستان بیان داشت: این افراد با شناسایی زنانی که وضعیت معیشتی مناسبی نداشتند یا معتاد بودند، آنان را با دادن مبلغی پول برای فرزندآوری تطمیع می‌کردند. پس از بارداری این زنان تا زمان زایمان تحت نظر این افراد بودند و در زمان زایمان نیز به یکی از بیمارستان‌ های گرگان منتقل می‌شدند.

وی افزود: بعد از تولد نوزادان، مبلغی به مادران آن ها داده می‌ شد و سپس نوزادان را به کسانی که از قبل با آنان قرارداد بسته بودند، می‌ فروختند. مبلغ فروش نوزادان نیز از ۴۵ میلیون تومان شروع می‌ شد و بسته به جنسیت نوزاد مبلغ متفاوت بود. اغلب این نوزادان برای خرید و فروش به استان مازندران برده می‌ شدند.

‌دادگر با بیان اینکه مجرمان در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند، گفت: با تحقیقات و کار میدانی سرشاخه ی اصلی این باند شناسایی شد و در حال حاضر هم ۵ نفر دستگیر شده و برای تکمیل پرونده در اختیار پلیس آگاهی هستند.

علی بهرامی، معاون اجتماعی انتظامی گلستان هم روز پنجشنبه ی هفته ی گذشته در تشریح نحوه ی فعالیت اعضای این باند گفته بود: این افراد با همکاری یکی از ماماهای شاغل در یک بیمارستان‌ گرگان، نوزادان را در بدو زایمان به خانواده‌ های متقاضی فرزند می فروختند.

منبع: tasnimnews ، khabaronline
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود