از این پس خدمه پروازی دنیا را با این شمایل خواهید دید

از این پس خدمه پروازی دنیا را با این شمایل خواهید دید

یونیفرم خدمه پرواز در طول سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است چراکه هواپیمایی ها معمولا لباس هایی را برای خدمه خود انتخاب می کنند که مطابق با مد روز و جهان دایما در حال تغییر باشد. اما هیچ طراح لباسی تصورش را نمی کرد که روزی چنین لباسی را برای خدمه پروازی طراحی کند. قطر ایرویز (خطوط هوایی قطر) یکی از چندین شرکت هواپیمایی است که در سایه پاندمی کووید ۱۹ از تجهیزات حفاظت شخصی برای خدمه پرواز خود رونمایی کرده است.

از این پس تمامی خدمه پرواز قطر ایرویز موظف هستند که روی یونیفرم خود لباس کار با مواد خطرناک را بر تن کنند و از عینک های ایمنی، دستکش و ماسک در طول پروازها استفاده نمایند.

تدابیر احتیاطی بیشتر در قطر ایرویز

علاوه بر مواردی که گفتیم مسافران قطر ایرویز نیز باید از ۲۵ می (یعنی حدودا ۵ روز دیگر) در تمامی پروازها پوشش صورت یا ماسک داشته باشند و حتی به آنها توصیه شده که وسایل راحتی شان را به همراه داشته باشند.

اکبر الباکر مدیر ارشد اجرایی قطر ایرویز در بیانیه رسمی این ایرلاین آورده است:

خدمه کابین از مدتی قبل در طول پروازها لباس ایمنی، ماسک و دستکش می پوشیدند اما حالا برخی تدابیر و اقدامات موقتی را هم در نظر گرفتیم تا جوانب احتیاط را رعایت کنیم. ما در قطر ایرویز این اقدامات ایمنی را در نظر گرفتیم تا از بابت سلامت مسافران و خدمه خیالمان راحت باشد و جلوی گسترش کرونا ویروس را هم بگیریم.

ما به عنوان یک ایرلاین بیشترین استانداردهای بهداشتی ممکن را پیاده می کنیم تا مطمئن شویم که میتوانیم در امنیت کامل مسافرانمان را به مقصد می رسانیم چراکه ایمنی اولویت نخست ماست.

 

View this post on Instagram

 

The new normal. @airasiafilipino #airasia x PQ Thank you @sheilaromero8 for the trust:)

A post shared by pueyquinones (@pueyquinones) on


این ایرلاین قرار است به بطری های بزرگی از ضدعفونی کننده های دست مجهز شود تا هم خدمه و هم مسافران بتوانند با استفاده از آنها مرتبا دست های خود را ضدعفونی کنند.

این اقدام هفته ها بعد از آن صورت می گیرد که خطوط هوایی فیلیپین و ایرآسیا از یونیفرم های جدید خود با همین شمایل رونمایی کردند. گفته می شود یونیفرم خطوط هوایی فیلیپین را ادوین تان طراح مشهور طراحی کرده و در آن از لباس های بیمارستانی الهام گرفته است. Puey Quinones هم که لباس های خطوط هوایی ایرآسیا را طراحی کرده گفته است که این تجهیزات حفاظتی به یک نورم جدید بدل شده اند.
قطر ایرویز

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود