۶ نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

۶ نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

رشد موهای زائد یکی از مشکلاتی است که در طول زندگی با آن‌ دست و پنجه نرم می‌کنیم. امروزه با پیشرفت فناوری‌، خلاص شدن از شر این موها بسیار راحت تر و البته حساس تر از قبل شده است.  یکی از بهترین روش های موجود برای رفع این موهای مزاحم، لیزر موهای زائد است. پس تیغ، کرم اصلاح، کرم‌های موبر، اپی لیدی و … را کنار بگذارید و برای همیشه از با این موها خداحافظی کنید.

یکی دیگر از دغدغه ها برای لیزر موهای زائد، انتخاب روش آن می باشد. لیزر دایود، لیزر الکس دایود، الکساندرایت و … همگی روش های مختلف جهت رفع موهای زائد هستند که با توجه به نوع پوست و مو کارکرد متفاوتی دارند.

لیزر دایود

لیزر دایود به روش طلایی برای حذف موهای زائد تیپ پوستی آسیایی شهرت دارد. این لیزر در مورد موهای ضخیم و تیره عملکرد خوبی دارد و با پوست های تیره نیز کاملا سازگار است.

دو مکانیزم اصلی برای از بین بردن موی زائد در روش لیزر دایود وجود دارد:

الف) تخریب موی ضخیم و تبدیل آن به موهای نازک

در این حالت ، با پدیده ای مواجه هستیم که ساختار موهای ضخیم در اثر حرارت ایجاد شده از لیزر دایود به موهای نازک تر تبدیل می شود.

ب) از بین بردن کامل فولیکول ها

در این مرحله، با افزایش مراحل تابش لیزر دایود (جلسات بیشتر) از تخریب فولیکول های باقی مانده در ناحیه مورد نظر اطمینان حاصل می کنیم تا واحدهای رشد مو به صورت کامل از بین بروند.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در مورد خرید لیزر دایود باید بدانید.

یکی دیگر از روش های رفع موهای زائد، لیزر الکس دایود می باشد که با ترکیب تکنولوژی لیزر دایود و لیزر الکساندرایت، می‌تواند برای تمامی ۶ تیپ پوستی قابل استفاده باشد. دستگاه لیزرالکس دایود با داشتن قابلیت هایی چون جوانسازی پوست و مو زدایی، درمان موثر ضایعات مربوط به رنگدانه‌های مو، درمان موثر ضایعات عروقی یکی از گزینه های خوب دیگر برای لیزر موهای زائد است. اگر هم صاحب یک کلینیک زیبایی هستید، می توانید با خرید لیزر الکس دایود کسب و کار خود را رونق دهید.

۱- لیزر با کمی درد همراه است

لیزر موهای زائد با ارسال نور لیزر به مو کار می کند. این نور به گرما تبدیل شده و به فولیکول مو آسیب می رساند. این پروسه شاید برای برخی افراد با درد ناچیزی همراه باشد.

۲-برای دیدن نتیجه صبور باشید

دو تا سه هفته پس از اولین جلسه نتایج اولیه را می بینید و برای مشاهده نتیجه کامل، به ۸ تا ۱۲ جلسه درمان نیاز دارید.

۳- موهای مناطق تحت تابش اشعه لیزر را اصلاح کنید

این کار، به خصوص در مورد موهای تیره تر و ضخیم تر، نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما بلکه باعث راحت تر شدن روند درمان نیز می شوند.

۴- بعد از لیزر ورزش نکنید

گرمای حاصل از لیزر به مدت ۲۴ ساعت در پوست شما باقی می ماند ، بنابراین به هیچ سالن ورزشی و استخری نروید و از دوش گرفتن زیر آب داغ خودداری کنید. این کارها، احتمال ایجاد یک محیط خوب برای رشد باکتری ها و ایجاد لکه ها را بالا می برد.

۵- حداقل ۲ هفته پس از دوره، از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید

تا حد امکان از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. همچنین اگر شما پوست خود را برنزه کرده اید، قبل از شروع درمان باید صبر کنید تا اثر آن از بین برود.

۶- از ماشینهای برقی، اپیلاتورها و کرم های موبر استفاده نکنید

استفاده از دستگاه های اپیلاسیون و مواد موبر، روند کار را مختل می کند. اگر می خواهید در طول روند موی خود را بزنید، از تیغ استفاده کنید.

بدون نظر

ورود