بازگشت هیجان به جزیره: لیگ برتر فوتبال انگلیس از ۲۸ خرداد از سر گرفته خواهد شد

بازگشت هیجان به جزیره: لیگ برتر فوتبال انگلیس از ۲۸ خرداد از سر گرفته خواهد شد

لیگ برتر فوتبال انگلیس از ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) تحت شروطی خاص و بدون تماشاگر از سر گرفته خواهد شد. بدین ترتیب از کمتر از سه هفته دیگر، تعطیلی سه ماهه لیگ برتر انگلیس به خاطر شیوع کرونا به پایان خواهد رسید. بر اساس گزارش ها، بازی استون ویلا در برابر شفیلد یونایتد و منچستر یونایتد در مقابل آرسنال اولین بازی هایی خواهند بود که بعد از این وقفه سه ماهه برگزار می شوند، چهار تیمی که یک بازی کمتر از ۱۶ باشگاه دیگر دارند.

لیگ برتر فوتبال انگلیس

بازگشت کامل مسابقات نیز برای روزهای آخر هفته و ۱۹ تا ۲۱ ژوئن (۳۰ خرداد تا اول تیر) برنامه ریزی شده است. لازم به ذکر است که از فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ مسابقات لیگ برتر انگلیس هنوز ۹۲ بازی باقیمانده است.

فیل نویل، مدافع سابق منچستر یونایتد و اورتون و همچنین تیم ملی فوتبال انگلیس، نیز اگر چه ادعا کرده که از بازگشت فوتبال به انگلیس هیجان زده است اما اگر قرار بود همچنان به زمین بازی برود «عصبی» می بود: «فکر می کنم اولین سوالی که احتمالاً از خود خواهید پرسید این است: چرا بر می گردیم؟ آیا امنیت وجود دارد؟ باید به بازیکنان احترام بگذاریم زیرا کسانی هستند که خود را در معرض خطر قرار خواهند داد. ممکن است برخی از آن ها تحت تاثیر قرار گرفته باشند. برخی از آن ها ممکن است اعضای خانواده یا دوستانی داشته باشند که تحت تاثیر این شیوع باورنکردنی قرار گرفته اند که به یکباره از راه رسید».

لیگ برتر فوتبال انگلیس

لیگ برتر انگلیس ادامه این مسابقات را در ۱۳ مارس گذشته به حالت تعلیق درآورده بود. همانند بازگشت فوتبال در آلمان در چند هفته گذشته، با بازگشت فوتبال به انگلیس نیز تماشاگران نخواهند توانست در استادیوم ها حضور یابند. سهامداران لیگ فوتبال انگلیس توافق کرده اند که تمامی مسابقات باقیمانده لیگ به طور زنده در کشور پخش شوند.

لیگ برتر فوتبال انگلیس

بازگشایی لیگ برتر انگلیس با قهرمانی در لیگ برتر تنها دو برد فاصله دارد که اولین قهرمانی این تیم پس از یک حسرت سی ساله خواهد بود، تیمی که اکنون فاصله ای ۲۵ امتیازی به تیم دوم، منچستر سیتی دارد. به عنوان کسی که از کودکی طرفدار تیم منچستر یونایتد بوده و ۳۷۸ بازی رسمی نیز برای این تیم انجام داده، نویل ادعا می کند که رقبای سرسختشان شایستگی قهرمانی در لیگ جزیره را دارند.

لیگ برتر فوتبال انگلیس

در شرایطی که منچسر سیتی با حکم دادگاه اولیه نمی تواند دو فصل در رقابت های اروپایی حضور یابد (هر چند به این رأی اعتراض شده و رأی دادگاه تجدیدنظر هنوز اعلام نشده است)، لسترسیتی، چلسی، منچستر یونایتد، وولور همپتون و شفیلد یونایتد تیم هایی هستند که برای بدست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان انگلیس در فصل آینده با هم سخت در رقابتند.

لیگ برتر فوتبال انگلیس

در پایین جدول نیز نوریچ سیتی با منطقه ایمن از سقوط ۶ امتیاز فاصله دارد و بعد از آن نیز تیم های استون ویلا و بورنموث هستند که هر کدام دو و سه امتیاز بیشتر از نوریچ داشته اما از سه تیم آخر جدول هستند. لازم به ذکر است که تیم های واتفورد و وستهم نیز امتیاز مشابهی با دو تیم مذکور داشته و در منطقه خطر سقوط قرار دارند اما در حال حاضر به دلیل تفاضل گل جزو سه تیم انتهایی نیستند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ رسوایی دنیای فوتبال که جهانیان را شوکه کرد؛ از مصرف مواد مخدر تا خیانت به برادر

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود