۵۹ نظر

هشدار اسپویل: با توجه به محبوبیت این روزهای سریال Money Heist فرض بر این است که خوانندگان این مطلب فصل چهارم (یا به عبارتی پارت دوم فصل دوم) این سریال را دیده باشند. از این رو در این مطلب بخش هایی از اتفاقات فصول منتشر شده از این سریال اسپانیایی فاش خواهد شد.

در آخرین خبرهای مربوط به سریال سریال Money Heist باید گفت که نتفلیکس تایید کرده فصل پنجم این سریال آخرین فصل آن بوده و بدین ترتیب سرقت از بانک مرکزی اسپانیا آخرین پروژه پروفسور و دوستانش خواهد بود. بدنبال اعلام خبر رسمی پایان این سریال در فصل پنجم، بازیگران آن با یک پست اینستاگرامی به این موضوع واکنش نشان دادند که می تواند بخشی از ماجراهای فصل پنجم را فاش کند بر اساس تصویری که منتشر شده ماسک مشهور سالوادور دالی دیده می شود که روی زمین قرار گرفته و روی آن را خاکستر یا دوده گرفته است.

فصل پنجم سریال Money Heist

اکثر بازیگران سریال Money Heist این تصویر را در اینستاگرام خود بازنشر کرده اند اما در این میان دو شخصیت ریو و پالرمو چنین کاری نکرده اند که باعث شده طرفداران سریال به این باور برسند که این دو شخصیت در فصل پایانی کشته خواهند شد. برخی دیگر از کاربران نیز فعال نبودن بازیگران این دو شخصیت را دلیل عدم بازنشر این پست دانسته اند.

سریال Money Heist یا همان La casa de papel (به معنای خانه کاغذی) که در ایران با نام سرقت پول شناخته می شود یکی از سریال های محبوب این روزهای طرفداران تلویزیون و سریال های خارجی است که از آن با عنوان بهترین سریال خارجی زبان نتفلیکس یاد شده و حتی مسئله زبان اسپانیایی آن نیز نتوانسته از جذابیت و محبوبیتش در میان طرفداران غیرآشنا به این زبان بکاهد. فصل اول سریال Money Heist در دو بخش با اتفاقات و فراز و نشیب های زیادی همراه بود و علیرغم ضعف هایی که داشت توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند.

فصل پنجم سریال Money Heist

بدین ترتیب بود که سریالی که در آستانه کنسل شدن قرار داشته و تنها برای بینندگان داخلی در اسپانیا ساخته شده بود به یکباره به سریالی محبوب در سطح بین المللی تبدیل شده و نتفلیکس با در اختیار گرفتن سکان ساخت و پخش، آن را برای فصل دوم و احتمالا فصول بعدی به یک سریال بزرگ تر تبدیل کرد. فصل چهارم Money Heist پس از هشت اپیزود به تازگی به پایان رسیده و اکنون گمانه زنی ها در مورد اتفاقات فصل پنجم سریال آغاز شده است. سرقت از بانک مرکزی اسپانیا هنوز به پایان نرسیده و سارقان دوست داشتنی و گاه اعصاب خرد کن هنوز در داخل بانک به سر می برند و همین موضوع تضمین کننده ادامه این سریال در فصل پنجم خواهد بود. اما با توجه به اینکه فیلمبرداری فصل پنجم سریال Money Heist هنوز آغاز نشده انتظار نمی رود که در سال جاری میلادی شاهد پخش فصل پنجم باشیم.

فصل پنجم سریال Money Heist

در اپیزود پایانی فصل چهارم شاهد بازگشت شخصیت لیسبون به بانک مرکزی اسپانیا بودیم، پس از آنکه پروفسور او را از زندان نجات داده و او را بار دیگر با تیم سارقان خود همراه ساخت. با این وجود این موضوع نمی تواند بهترین حرکت باشد زیرا آلوارو مورته بازیگر نقش پروفسور در سریال Money Heist به طور ضمنی اشاره کرده که با پایان این سریال، تنها شخصیت پروفسور باقی خواهد ماند.

فصل پنجم سریال Money Heist

در حالی که سرقت از بانک Royal Mint در فصل اول سریال در جریان بود، پروفسور توانست راهی به درون احساسات راکل موریو ( با بازی ایتسیار ایتانیو) یافته و اگر چه این موضوع بخشی از برنامه و نقشه دقیق او نبود اما در نهایت عاشق کارآگاه رسیدگی به سرقت خود و اعضای گروهش شده و وقتی که هویت واقعی اش را برای معشوقش فاش کرد، راکل در نهایت با این موضوع کنار آمده و این دو زندگی جدیدی را در اسپانیا آغاز کردند. اما عشق این دو بعد از صحبت های مرموز و مبهم مورته ممکن است خیلی زود به پایان راه برسد.

فصل پنجم سریال Money Heist

پروفسور راه خود را به عنوان یک شخصیت تنها و خجالتی آغاز کرد که به گفته خودش در طول دوران زندگی اش هیچگاه وارد روابط عاشقانه نشده و اصل و قانون اولش دوری از هر گونه ارتباطات احساسی و عاشقانه بود، اما وقتی که عاشق راکل شد زندگی بدون او را نمی توانست تصور و تحمل کند. این دو در فصل سوم Money Heist در جریان سرقت از بانک مرکزی اسپانیا در کنار هم و در داخل یک ون مخصوص کمپ زدن مسئولیت پشتیبانی و هدایت عملیات سرقت را بر عهده داشتند. اما پروفسور و راکل که اکنون نامش لیسبون (بر اساس قانون استفاده از اسم شهرها برای تمامی اعضای گروه) است در فصل سوم از هم جدا شده و در جریان یک عملیات تعقیب و گریز و توجه نکردن به نقشه از پیش تعیین شده توسط راکل، وی دستگیر شده و مورد بازجویی قرار می گیرد.

فصل پنجم سریال Money Heist

با این وجود، پروفسور بعد از ساعاتی عذاب و سوگواری به این خاطر که فکر می کرد همسرش کشته شده، و بدنبال مطلع شدن از زنده بودنش، مانند همیشه نقشه ای دقیق کشیده و او را نجات داد. بدین ترتیب لیسبون در اپیزود آخر فصل چهارم توسط هلیکوپتر روی سقف بانک رها شده و بار دیگر به اعضای گروه سرقت پروفسور پیوست. اما با توجه به اینکه آلوارو مورته گفته دوست دارد در پایان سریال تنها شخصیت پروفسور باقی بماند، به نظر می رسد که لیسبون یا همان راکل نیز به سرنوشت اسلو، برلین و نایروبی دچار خواهد شد.

وقتی که در فستیوال فیلم چلسی از بازیگر نقش پروفسور پرسیده شد که به نظرش در پایان این سریال شرایط برای شخصیت او چگونه خواهد بود، چنین گفت: «می دانم که این صحبت ها مرا به یک شخصیت نامحبوب تبدیل خواهد کرد. پروفسور یک مرد بسیار عجیب و غریب بود، یک مرد بسیار تنها و اتفاقاتی که در رابطه با گروه و پیدا کردن عشق برای او افتاد، در واقع فصل بسیار کوچکی از زندگی او بود». مورته در ادامه افزود: «اگر در مورد پایان این شخصیت صحبت کنیم، در حال حاضر فکر می کنم، دوست دارم او را در حالی ببینم که به تنهایی بازگشته است، آن زندگی تنها و مجرد که او همیشه به آن عادت داشت و در آن بسیار راحت دیده می شد».

فصل پنجم سریال Money Heist

اگر پروفسور در انتهای داستان تنها باقی بماند این بدان معناست که یا رابطه عاشقانه او با لیسبون به پایان رسیده و یا لیسبون کشته می شود. همزمان، ایتسیار ایتانیو که نقش لیسبون را بازی می کند می گوید که «راکل دوست دارد مادر و دخترش» را باز ببیند. ایتانیو در مورد ماجراهای شخصیت خود از راکل کارآگاه تا لیسبون سارق و شریک زندگی پروفسور چنین می‌گوید: «در ابتدا موضوع بیشتر در مورد دستگیری آدم های بد داستان بدون قربانی دادن تا حد ممکن بود. وقتی که او عاشق می شود، در واقع شبیه این است که همه این مسائل او را کور کرده و بدین ترتیب در می یابد در حال دفاع از چیزی بوده که آنطور که فکر می کرده نبوده است، یعنی سیستم».

فصل پنجم سریال Money Heist

لیسبونِ سریال Money Heist در ادامه می گوید: «آنگاه است که او به کار با گروه پرداخته و در می یابد که به عشق باور دارد، که به نقشه سرقت باور عقلانی دارد و نمی خواهد رابطه احساسی که بین او و پروفسور و البته دیگر اعضای گروه شکل گرفته را از دست بدهد». لیسبون بعد از خودداری از خیانت به پروفسور و دیگر اعضای تیم سرقت از بانک مرکزی اسپانیا در دوران دستگیری توسط پلیس، نشان داد که یکی از اعضای کلیدی گروه است.

فصل پنجم سریال Money Heist

همچنین برخی از طرفداران سریال Money Heist این تئوری را مطرح کرده اند که دنور (خایمه یورنته) در ادامه داستان در می یابد که سینسیناتی در واقع فرزند واقعی او و استکهلم (استر آسبو) است. این عده از طرفداران سریال بر این باورند که استکهلم- که در ابتدا یکی از گروگان ها با نام مونیکا گاتزامبیده بود- ممکن است در تشخیص بارداری خود دچار اشتباه شده و بعد از رابطه با دنور باردار شده باشد. این بدین معناست که او پدر واقعی سینسیناتی است و نه آرتورو رومان (انریکه آرسه).

اگر شما نیز از طرفداران سریال Money Heist بوده و این سریال را دنبال می کنید می توانید در بخش دیدگاه های روزیاتو، ایده ها و نظرات خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلم مهیج و دیدنی تاریخ سینما با موضوع «سرقت از بانک» [قسمت اول]

کدام یک از شخصیت های سریال جذاب Money Heist را می پسندید؟

آخرین اخبار و شایعات در مورد ساخت و زمان انتشار فصل پنجم سریال Money Heist

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵۹ نظر

ورود

 • matin خرداد 13, 1399

  بی صبرانه منتظره فصل جدیدم

 • لیلی خرداد 22, 1399

  فصل جدیدش کی میاد پس :(((((

 • همایون خرداد 26, 1399

  خوب راستش من این سریال رو دو بار تا آخرش یعنی تافصل چهاروم دیدم بینظیر است عالی بود.

 • الهام تیر 1, 1399

  بهترین سریالیه که تا حالا دیدم محشره محشر !!!!!

 • فاطمه تیر 3, 1399

  ?????خواهشا بگید کی فصل ۵ مانی هیست میاددددددد

  • حسین علی پناهی تیر 3, 1399

   با سلام. فصل چهارم به تازگی تموم شده و ساخت فصل پنجم هنوز شروع نشده و قضیه کرونا هم این موضوع رو به تاخیر میندازه. بدین ترتیب نمیشه انتظار داشت که فصل پنجم زودتر از سال آینده میلادی منتشر بشه

  • پروفسور مرداد 24, 1399

   چون اصرار کردی، میگم
   اواخر ماه بعد?

 • علی تیر 8, 1399

  کی میاد فصل ۵ تازه معتادش شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ۲۰۲۱ دو فصل میاد تیر 9, 1399

  ۲۰۲۱ دو فصل میاد

 • حسین تیر 11, 1399

  الان این چه کاری بود کردین؟ عقلتون نکشید نباید داستان رو لو بدین؟ من چهار فصلشو دیدم، اول هم هشدار دادین تا فصل چهار داستان رو میگیم منم با خیال راحت داشتم میخوندم، بعد یهو میگی اخر کل سریال فقط پروفسور باقی میمونه؟ گند زدی به کل فصل های اینده سریال با این حرف که! اخر سریال رو لو دادی

  • افشین تیر 12, 1399

   همیشه اون طور که نقش اول میخواد سریال تموم نمیشه،، مثلا تو سریال ۲۴، کیفر ساترلند، بازیگر نقش جک باور میخواست ک اخرش بمیره، ولی کارگردان طور دیگه ای داستانو تموم کرد.

  • پروفسور مرداد 24, 1399

   منم راضی نبودم که بگن
   ولی گفتن دیگه?

 • arya تیر 17, 1399

  لطفا زودتر فصل ۵ روز بسازید اگه سریال یا فیلم به درد نخور دیگه ای بود میساختین که اینو زودتر بسازین خیلی دوسش دارم و عالیه از سریال گیم اف ترون هم قشنگ تره

 • هادی تیر 19, 1399

  با سلام سریال حالب و سرگرم کننده ای بود و به نظرم من اگر سریال بد لنز رو هم دنبال کنید پشیمون نمیشین

 • هادی تیر 19, 1399

  سریال ملکه جنوب هم بسیار عالی اونم دنبال کنید

 • Roqaye تیر 24, 1399

  خیلی طولانی شده واسه اومدن فصل پنجم ولی واقعا فیلم جڋاب و دیدنیه و ارزش دیدن داره

 • zeinab تیر 29, 1399

  واااقعا عااالیه من هیچ سریالی بهتر از این ندیدم. هرچی فیلم میخواید بسازید دست نگه دارید و اصن نسازید ولی فصل ۵ این سریالو بسازین.

 • سعیدصادقی هفشجانی مرداد 2, 1399

  فصل پنجم سریال دیوارکاغذی چه موقع منتشر میشود ..بچه های هفشجان

  • پروفسور مرداد 24, 1399

   مرسی از بچه های هفشجان
   به زودی منتشر میکنیم?

 • Parsa مرداد 8, 1399

  عالییی بود عااالییییی

  • Mr,soeheil مرداد 11, 1399

   واقعااااا محشره ، سه بار چهار فصلش دیدم خیییلی خوبه ، بهترین سریال زندگیم بوده

  • Parisa شهریور 16, 1399

   سلام
   واقعا خیلی خیلی عااالیه
   فصل ۵ کی پخش میشه؟

 • Parsa مرداد 8, 1399

  بهترین فیلم فصل ۶ کی میادد

  • . مرداد 12, 1399

   فصل ۵ آخرین فصله

  • Palermo شهریور 10, 1399

   عزیزم ما هنوز فصل پنجم نساختیم شما منتظر فصل شیشی ؟

 • Mani مرداد 21, 1399

  شورشو در اوردید با این اسپویلاتون
  برا منم کامنت نکنید که مباید این متنو میخوندی چون نخوندم و اسپویل تو تیتر بود

 • گلستان مرداد 22, 1399

  با سلام به نظر من نکات مثبت و باور پذیر فیلم بیشتر از نکات آبکی فیلمه ، بعضی جاها مخصوصصا فصل ۴ اونجا که گاندیا از پشت به توکیو ضربه میزنه و گرفتارش میکنه و داستان کش داده میشه بیننده با توجه به شخصیتی که از توکیو متصوره انتظار نداره به این شکل گیر بیفته ، یا حتی خیانتی که پالرمو میکنه و باعث مرگ نایروبی میشه و… ولی در کل سریال جالبیه منتظریم ببینیم فصل ۵ چی میشه .

 • مهدی مرداد 23, 1399

  یکی فقط به این نویسنده ش بگو جون مادرت این آرتورو رو بکش راحت شیم …. خیلیییییییی رو اعصابه /: دلم میخواد با دست خالی خفه ش کنم

 • نوذر مرداد 26, 1399

  این فیلم نشون داد که زنها نمی تونند رئیس باشند چونکه اشتباهاتی میکنند که به قیمت جون خودشون و نابودی دیگران منجر بشه .

  • ساناز مرداد 28, 1399

   کجای این سریال همچین چیزی رو نشون داد که بقیه ندیدن؟ اصلا موضوع جنسیت رو داخل ماجرا نکنید و هرنقدی که وارد بوده به سن و سال و تجربه کم وارده بوده. لطفن توهمات جهان سومی خودتون رو نقد ادبی قلمداد نکنید.

  • فاک یو نوذر شهریور 3, 1399

   الان پالرمو زن بود؟ گل میکشی؟ پارکتو عوض کن بابا

 • Ali مرداد 27, 1399

  دوستان این حرفای بچه گانه چیه که میگید اخر فیلمو لو دادین
  اولا هنوز فیلم ساخته نشده هیچی معلوم نیس
  بعدشم آلوارو مورته یه پیشنهادی داد که فکر کنم اصلا بازیگرا و هیئت مدیره نتفلیکس قبول نمیکنه
  اصلا ادامه داستان به گفته آلوارو مورته بستگی نداره باید کمپانی نتفلیکس و طراح و فیلم ساز ها و داستان نویس های نتفلیکس تصمیم بگیرن فعلا هیچی معلوم نیست

 • آیدین محبوب مرداد 27, 1399

  من شخصیت توکیو را خیلی دوست دارم و فکر میکنم در فصل ۵ اتفاقات بد تماشاگران را ناراحت کند .ولی بی صبرانه منتظر هستیم

 • افروز مرداد 28, 1399

  اگه دقت کنین این سریال اسپانیاییه و اسم اصلی اون خانه کاغذی هست ولی خیلی مسخرس که اسم سرقت پول گذاشتن روش. سریال خیلی خوبیه و مثل اکثر سریال ها که ادم از دیدنش پشیمون و خسته میشه نیست.

 • S.m مرداد 29, 1399

  سلام
  من که عاشق این فیلم شدم
  به نظرم هرکی ندیده از دستش رفته
  بدون شک فصل پنجم شاید یه فصل پر هیا هیو بشه

 • S.m مرداد 29, 1399

  من پرفسور رو بهترین بازیگر فیلم میدونم

 • جیکو مرداد 30, 1399

  فکر نکنم فقط پروفسور زنده بمونه و راوی داستان هم یعنی توکیو هم احتمال زیاد زنده میمونه.

 • Amir شهریور 8, 1399

  من واقعا منتظر یه تاریخ دقیقم که فیلم منتشر میشه
  ولی من برای بار هزارم نشستم از اول تا اخرفصل ۴ این سریال جذاب و نگاه کردم

 • mmp شهریور 10, 1399

  منتظر فصل جدیدم و انتظار دارم زود پخش شود.عاشق فیلم شدم

 • یاسین شهریور 12, 1399

  باسلام من تازگیا یه مطلب خوندم که گفته میشه فیلمبرداری فصل پنج تموم شده و رو به اکران است
  از این رو باید هرچه زود تر منتظر فصل پایانی باشیم.

 • ABOLFAZL شهریور 13, 1399

  کی فصل ۵ می سازید اخه مردیم ???
  بهترین سریالی بود که دیدم

 • بهار شهریور 14, 1399

  میاد

 • پول شهریور 18, 1399

  دقیقا

 • امیر شهریور 20, 1399

  وقتی اسم سریال رو سرچ میکنم توی گوگل اون بغل که اطلاعت رو میده زده ۵ فصل امده اما خبری از فصل ۵ که نیست!

 • حمید شهریور 27, 1399

  دوستان یه سوال!
  من ی سکانسی از ی فیلمی از تلویزیون (نمیدونم چ شبکه ای) دیدم که شبیه سرقت پول بود اصلا شایدم خودش بود!!!
  ولی تو این ۴ تا فصل اتفاق نیفتاد
  سکانس اینه: یکی از دزدا مثلا برلین میره توی یک دیوار ساختگی قایم میشه و چند روز بعد که آب از آسیاب افتاد میاد بیرون و خیلی شیک و مجلسی از محل خارج میشه!!
  این چ فیلمیه که من دیدم!!!

 • بهرام شهریور 30, 1399

  من این سریال و تا فصل چهارم دو مرتبه دیدم ولی آخر متوجه نشدم این دخترهٔ مضخرف (توکیو) به غیر از گند زدن چه نقشی در این گروه یا بهتر بگم سریال داره …
  البته به غیر از گند زدن فکر کنم مسئول ریدن به اعصاب بیننده هم هستن …
  به نظر من این سریال و باید فصل دوم تموم می‌کرد (اونجا که بازرس رفت دنبال پرفسور و دنبال شارژر موبایل می‌گشت) . صحنه‌ای که اولین دیدار این دو نفر و مجدد تداعی می‌کرد .
  سرقت دوم و می‌تونست در غالب یه پروژه جدید بسازه .
  اینطور که به نظر میاد این سریال هم پایانی کاملا کلیشه‌ای مشابه با سریالهای دیگه‌ای از این دست خواهد داشت .

 • Moein مهر 2, 1399

  من اصلا سریال نمیدیدم تا اینکه یک روز شبکه پنج زدم و نشستم نگاه کردم تنها سریالی که با تمام وجود عاشقش شدم همین سریال بود به طوری که تو دوهفته تمامش کردم و بی صبرانه منتظر فصل جدیدش هستم

 • Vahid مهر 2, 1399

  احتمالا اواخر ۲۰۲۰ یا اوایل ۲۰۲۱

 • امین مهر 5, 1399

  امیدوارم پایان این سریال مثل پایان گیم آف ترونز نباشه که سازندگانش بخوان ضرب العجلی فقط بفکر تموم کردن سریال باشن !

 • مبین مهر 6, 1399

  سلام خییییلی فیلم عالی هست به قرآن بهترین فیلمی که تو عمرم دیدم فقط تو فصل ۴ ایکاش نایروبی کشته نمیشد🥺🥺 بعد هم اگه آخر فیلم فقط پروفسور بمونه فیلم خیلی چرت میشه امید وارم تو این فصل جدیدش هیچ کشته ای نده..همون‌طور که جای آسلو،موسکو،برلین،نایرپبی خالی شد😭😭😭

 • zahra...h مهر 7, 1399

  من عاشقتممممممم،دلبرترین سریال.