محرومیت ۳ ساله شرکت در فروش های فوق العاده خودرو در صورت درج اطلاعات نادرست

محرومیت ۳ ساله شرکت در فروش های فوق العاده خودرو در صورت درج اطلاعات نادرست

مهدی صادقی نیارکی سرپرست امور صنایع وزارت صمت در حاشیه نشست روز گذشته ستاد تنظیم بازار گفته است افرادی که در مرحله ثبت نام فروش فوق العاده خودرو اطلاعات نادرست ثبت کنند به مدت سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح فروش فوق العاده خودرو را نخواهند داشت.

به گفته او طرح های فروش فوق العاده خودرو به منظور اجرای عدالت است و یکی از مصداق های عدات آن است که افرادی که تاکنون خودرو خریداری نکرده اند ثبت نام کنند.

به گفته آقای نیارکی در جلسه دو هفته پیش ستاد اقتصادی دولت طرحی برای جلوگیری از سوداگری در بازار خودرو پیشنهاد شد که به موجب آن اگر کسی وارد بازار خودرو می‌شود و مراتب مختلف خرید و فروش خودرو را انجام می‌دهد، مشمول مالیاتی تحت عنوان مالیات عایدی بر سرمایه شود.

البته بنابر اعلام سرپرست امور صنایع وزارت صمت قرار است که دیدگاه های کارشناسی همه دستگاه ها در رابطه با این موضوع سنجیده شود و سپس در قالب مصوبات سران قوا و یا به شکل قانون اعلام خواهد شد.

فروش فوق العاده خودرو

به گفته نیارکی اگر فردی در قرعه کشی برنده شود اما توانایی تامین وجه را نداشته باشد از شرکت در فروش فوق العاده خودرو و قرعه کشی های بعدی محروم نمی شود. همچنین این افراد اگر حائز شرایط نمیشوند میتوانند در طرح های دیگر پیش فروش و طرح ها یک یا دوساله مشارکتی و فروش فوق العاده شرکت نمایند.

سرپرست امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد که مردم نگران نباشند و فروش فوق العاده در مناسبت‌های مختلف اطلاع رسانی و حداقل تا پایان سال سه بار اجرا خواهد شد؛ ضمن اینکه برنامه بعدی ما پیش فروش یک ساله با ۷۵ هزار دستگاه خودرو است که هفته بعد اطلاع رسانی خواهد شد.

خبر خوب آنکه شرط چک در مصوبه روز جمعه گذشته کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه ماشین خریداری شده را نزد خود نگه می‌دارد و بعد از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می‌کند و سند را دریافت خواهد کرد. همچنین شرط پلاک جاری در دو طرح فروش فوق العاده و پیش فروش تا یک سال وجود دارد، اما برای مشارکت در تولید یک سال و دو ساله این محدودیت وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند ثبت نام کنند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود