پخش صدای لیلا فروهر از تلویزیون ایران! + ویدئو

پخش صدای لیلا فروهر از تلویزیون ایران! + ویدئو

در اقدامی عجیب و جنجالی بازخوانی ای از قطعه «ای ایران» در تیتراژ قسمت پایانی سریال بچه مهندس ۳ پخش شد که سال ها پیش توسط لیلا فروهر ، خواننده ی لس آنجلسی و گروه دِ بویز اجرا شده بود.

علی غفاری، کارگردان سریال بچه مهندس ۳ در گفتگویی که به تازگی با روزنامه فرهیختگان داشته توضیحاتی در رابطه با این اتفاق ارائه کرده.

غفاری در خصوص جنجال تیتراژ سریالش گفته: «در مورد جنجال اخیر، به‌ طور دقیق از خواننده‌ اش مطلع نیستم. این ترانه مشهور ملی حماسی ما است که نخستین اجرای آن متعلق به استاد بنان است و سابقه ی تاریخی سروده شدن آن را هم می‌ دانید. اگر بنا به نظر خودم بود دوست داشتم که سرود «ای ایران» استاد بنان را پخش می‌ کردم، چون خیلی خاطره‌ انگیز بود، اما چون تلویزیون مایل نبود اجرای این سرود توسط یک خواننده باشد؛ در نهایت تصمیم بر همین نسخه‌ ای شد که از تلویزیون پخش شد که البته هیچ‌ خواننده‌ای ندارد و بیشتر همخوانی این سرود، مد نظر ما بود.»

غفاری در پاسخ به این سؤال خبرنگار که آیا نسخه ی تیتراژ پایانی سریال را صدا و سیما انتخاب کرده بود هم گفته: «نه، این نسخه‌ ای که پخش شد انتخاب خودم بود، ولی بیشتر همخوانی سرود مدنظر ما بود و هیچ‌ اطلاعی از متن اصلی این نسخه نداشتیم و فکر نمی‌ کنم که مخاطبان هم متوجه صدای تک‌ خوانی خواننده زن لس‌ آنجلسی (لیلا فروهر) شده باشند.»

با این حال از زمان پخش این قطعه در تیتراژ سریال بچه مهندس ۳ که از مجموعه های پر حاشیه ی این شب های تلویزیون بود، ویدئوی این تیتراژ در شبکه های اجتماعی و رسانه های ایران به سرعت در حال دست به دست شدن است و این اقدام تعجب مخاطبان را برانگیخته است.

فصل سوم از سریال بچه مهندس با تمام فراز و فرودهایش در حالی به پایان رسید که در روز‌های اخیر ضعف‌ های آن باعث خلق کلیپ‌ های طنز در فضای مجازی شده بود. این سریال اما تا آخرین لحظه هم دست از حاشیه سازی برنداشت و پرونده ی جنجال های بی شمارش را با پخش سرود «ای ایران» با آوازخوانی خوانندگان لس آنجلسی در تیتراژ قسمت آخر بست.

منبع: bartarinha
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود