پیوستن دو خبرنگار دیگر صدا و سیما به شبکه ایران اینترنشنال

پیوستن دو خبرنگار دیگر صدا و سیما به شبکه ایران اینترنشنال

مرتضی غرقی خبرنگار شبکه خبر و مجری برنامه «بدون مرز» در توئیتر خود با انتشار تصویری از احمد صمدی خبرنگار سابق صدا و سیما در شبکه فارسی‌ زبان ایران اینترنشنال از پدیده ی مهاجرت خبرنگاران ایرانی به شبکه‌ های خارجی ابراز تأسف کرد.

خبرنگار صدا و سیما در ایران اینترنشنال

مرتضی غرقی در توییت خود نوشته: «دو خبرنگار ایرانی احمد صمدی و نیلوفر پورابراهیم را در تلویزیون اینترنشنال دیدم، فلاح و دو خبرنگار قبلی صدا و سیما هم به لندن مهاجرت کرده‌ اند، تأسف خوردم که چرا نیروهایی که از جیب ملت تربیت شده‌ اند اکنون در خدمت دشمنان ملت هستند، چرا؟؟»

احمد صمدی چگونه از صدا و سیما به ایران اینترنشنال پیوست؟

تا چند سال پیش گزارش‌ های ارسالی از خبرگزاری صدا و سیما را در برلین خبرنگاری با موها و چشم‌های روشن به نام احمد صمدی تهیه می‌ کرد که برغم تجارب نه چندان قوی‌ اش در تهران به مأموریتی سه ساله به برلین آلمان اعزام می‌ شود اما به ناگاه بعد از پایان سه ساله ی مأموریت و جایگزینی امیرشجاعی دیگر خبرنگار شناخته شده ی صدا و سیما، دیگر خبری از احمد صمدی روی آنتن و در خبرگزاری صدا و سیما نیست.

احمد صمدی، خبرنگار سابق تلویزیون جمهوری اسلامی ایران است که بهمن ماه ۱۳۹۸ خبر پیوستن او به شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال منتشر شد. صمدی قبل از این خبرنگار صدا و سیما در برلین آلمان بود، که پیشتر خبر امتناع او از بازگشت به ایران منتشر شده بود.

گفته می شود این خبرنگار پس از پایان مأموریت سه ساله‌ اش در آلمان، درخواست یک سال مرخصی بدون حقوق می‌ کند و در این کشور می‌ ماند و در این مدت امور شغلی و اقامتش را پیگیری می‌ کند و بازنمی‌ گردد و حالا سر از لندن درآورده است.

نیلوفر پورابراهیم چگونه از ایران اینترنشنال سر درآورد؟

نیلوفر پورابراهیم نیز دیگر خبرنگاری بود که پس از سال ها حضور و آموزش در صدا و سیما ابتدا به شبکه صدای آمریکا پیوست و چندی بعد با احداث شبکه ایران اینترنشنال به این شبکه پیوست.

منبع: hamshahrionline ، shayanews
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • رضا خرداد ۱۷, ۱۳۹۹

  “از جیب ملت تربیت شده اند !!! ”

  از جیب ملت تربیت شدن درست ، نه که خیلی قدرشونو دونستند ! حالا این دو خبرنگار نه .

  مثلا عادل فردوسی پور که مردم با جون و دل دوستش داشتند قربانی لجبازی یک آقازاده مدیر صدا و سیما شد !
  مزدک میرزایی هم مانع قربانی شدندش شد و رفت .

  با همه این کار رو کردند . الان رضا عطاران ، محسن تنابنده و … رو هم فراری دادند .

  • حسین خرداد ۱۷, ۱۳۹۹

   با پول مفت نفت سالی ۱۰۰۰ میلیارد تومان درآمد صداسیمای سراسر دروغ هست.با پول مفت نفت توی این سالها فقط و فقط منتشر کننده دروغ بوده.به امید نابودی این پروپاگاندا

 • رضا خرداد ۱۷, ۱۳۹۹

  خب خبر جدید برای روزیاتو :
  احمدی نژاد حتما در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت می‌کند
  به جان هر چی مَرده احمدی بر میگرده

 • رضا خرداد ۱۷, ۱۳۹۹

  روزیاتو : پوشش بدین . حیاتی از تلویزیون خدا حافظی کرد
  خداحافظی حیاتی با تلویزیون به خاطر ارادتش به ابی!

  محمدرضا حیاتی(گوینده خبر) در گفتگو با روزنامه”هفت صبح”درباره واکنش صدا و سیما به مصاحبه جنجالی اخیرش گفت:

  بالاخره ممکن است شخص آقای علی عسگری، مدیر خبر ، معاون سیاسی و دیگر دوستان از حرف من نارحت شده باشند ولی هر حرفی زدم فقط از روی صداقت و حرف دلم و مردم بوده است.

  از آن روز به بعد تلویزیون نرفته‌ام. تماس گرفتند گفتند فعلا نیایید.‌من هم گفتم چشم، عرض کردم من که بازنشسته شدم و همان موقع هم قبل از دستور شما تقاضا کردم اگر امکان دارد دیگر نباشم.

  تلویزیون خیلی از مجریان و گویندگان خود را از دست داده در حالی که باید از کسانی که روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده است و آن‌ها را به اینجا رسانده استفاده بهینه کند نه این که یک مجری راحت کنار گذاشته شود.

  خدا شاهد است ظاهر و باطن من همیشه همین بوده است و اصلا روی دیگر ندارم که می‌گویند حیاتی می‌خواهد آن را نشان دهد.

  در صورتی که اگر می‌خواستم از کار و موقعیتم استفاده کنم، به‌راحتی می‌توانستم در این سال‌ها درمراسم و همایش‌های مختلف پیش روسای جمهور، ‌وزرا، ‌نمایندگان ومسئولان بوده‌ام اما هیچ خواسته‌ای نداشتم