تازه‌ترین اعترافات مادر کودک آزار مشهدی: «دستور شکنجه بنیامین از فرانسه صادر می‌شد»

تازه‌ترین اعترافات مادر کودک آزار مشهدی: «دستور شکنجه بنیامین از فرانسه صادر می‌شد»

به گزارش خراسان؛ سرپرستی بنیامین که تصاویر ضرب و شتم او از سوی مادرش، مهلا در شبکه‌ های اجتماعی ‏سر و صدای زیادی به پا کرده به ‌طور موقت به پدربزرگ و مادربزرگش واگذار شده. این ‏کودک دو و نیم ساله تا حکم دادگاه باید نزد خانواده ی پدری‌ خود باشد. این تصمیم با ‏مشورت و نظر کارشناسان اورژانس اجتماعی مشهد گرفته شده است. حال جسمی این پسر بچه هم ‏مساعد است و مشکل خاصی ندارد. بررسی‌ ها و آزمایشات اولیه هم وجود هر گونه اختلال روحی ‏و روانی در مادر و همچنین اعتیاد او را رد کرده است.

از سوی دیگر با گذشت یک روز از ‏دستگیری این مادر کودک آزار، بازپرس پرونده جزئیات جدیدی از آنچه بین مهلا و بنیامین ‏گذشته است را افشا کرد.

اعترافات مادر کودک آزار مشهدی

در این پرونده ی دلخراش رد پای مرد غریبه ‏ای دیده می‌ شود که به زور و تهدید از این زن می‌ خواسته فرزندش را کتک بزند. این ‏مرد جوان خارج از کشور زندگی می‌ کند. پدر این کودک هم که ظاهراً همزمان با انتشار کلیپ ‏ها در اینستاگرام متوجه ماجرا شده، از همسرش شکایت کرده است. وثیقه ی تعیین شده از سوی ‏دادسرا هم به قدری سنگین است که مهلا چاره‌ ای جز بازداشت موقت و به زندان ‏رفتن نداشته است. مسئولان قضائی می‌ گویند هنوز اظهار نظر قطعی درباره ی این حادثه زود است و نیاز است تحقیقات بیشتری انجام شود.

آنطور که مسئولان انتظامی می‌ گویند مهلا در ‏بازجویی‌ های ابتدایی مدعی شده تحت‌ تأثیر و فشار روانی مردی که با او در ‏فضای سایبری آشنا شده، قرار گرفته است و آن مرد غریبه از او خواسته با ارسال ‏تصاویری از فرزند خردسالش او را در افزایش فالوئرها کمک کند تا از این طریق بتوانند ‏آمار بازدیدکنندگان و دنبال‌ کنندگان خود را در اینستاگرام افزایش دهند.

این زن در ادامه ی اظهارات ضد و نقیض خود ادعا ‏کرده صفحه ی شخصی‌ اش از سوی همان مرد غریبه هک شده و زن جوان هم برای اینکه ‏تصاویرش جایی منتشر نشود تن به خواسته ی وحشتناک آن مرد داده و از شکنجه ی کودکش فیلم ‏گرفته و برای او ارسال کرده است‎.

اما بازپرس پرونده درباره ی نقش مرد غریبه در این پرونده می‌ گوید این مادر با پسری به نام نوید ‏ارتباط دوستی داشته است. نوید خودش را ایرانی مقیم فرانسه معرفی کرده و به این زن وعده ‏داده در ازای جدا شدن از همسرش برای او اقامت فرانسه و کار در این کشور را فراهم می‌ ‏کند و در نهایت هم در همین کشور باهم ازدواج می‌کنند. ظاهراً در خلال یکی از تماس‌ های ‏تصویری نوید و مهلا، بنیامین وارد کادر دوربین می‌ شود و شیطنت بچگی انجام می‌ دهد. ‏همین هم بهانه‌ ای می‌شود برای شروع شکنجه‌ های این پسرک بی‌ گناه.

به گفته ی این مقام ‏قضائی، نوید مادر این کودک را تهدید به انتشار عکس‌ های مستهجنش می‌ کند و از او می‌ خواهد فیلم‌‏ هایی از ضرب و شتم کودکش را ارسال کند. ظاهراً درخواست‌ های بی‌رحمانه ی این مرد ‏به همینجا هم ختم نمی‌ شود و او در اقدامی عجیب‌ تر از مهلا می‌ خواهد تا با قاشق داغ تن ‏این کودک را هم بسوزاند. اما وقتی مهلا مقاومت می‌ کند نوید با ایجاد پیجی در اینستاگرام، ‏تصاویر شخصی مهلا و عکس و فیلم‌ های ضرب و شتم او را منتشر می‌ کند.

مهلا در جلسه ی ‏نخست بازپرسی ضمن اقرار به ضرب و شتم فرزندش بارها ابراز پشیمانی کرده و از ‏بازپرس پرونده خواسته تا نوید را دستگیر کنند. آنطور که حقدادی ‏معاونت اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی می‌ گوید پدر و مادر بنیامین باهم اختلاف دارند، اما از هم جدا نشدند.

به گفته ی حقدادی، پدر این کودک که ظاهراً مثل عموم شهروندان از طریق فضای ‏مجازی در جریان اتفاقات شومی قرار گرفته که بر فرزندش گذشته، به شدت ناراحت و عصبی است. حقدادی گفته با ‏بررسی‌ های انجام شده مشخص شد که خانواده ی پدری این کودک توان مالی و عاطفی مناسبی ‏برای حمایت از او دارند و به همین دلیل این کودک در اختیار آن‌ ها قرار گرفت. وی در پاسخ به این پرسش که آیا بهزیستی به‌ عنوان یکی از شاکیان به این پرونده ورود می‌ کند هم ‏گفت: «به دلیل اقدام به موقع قضائی و البته شکایت پدر، ما فقط پیگیر این پرونده هستیم، البته ‏اگر جایی برای بنیامین احساس خطر کنیم قطعاً ورود می‌ کنیم.»

بیشتر بخوانید:

بازداشت مادر کودک آزار که از کتک زدن فرزندش در اینستاگرام درآمدزایی می‌کرد + ویدئو

منبع: khabaronline
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • رضا خرداد ۱۸, ۱۳۹۹

    جالبه خبر جالبی رو پوشش ندادین .
    طرحی برای ازدواج اجباری؛ باید تا ۲۸ سالگی ازدواج کنید!!!!! کلید خوردن طرح ازدواج اجباری جوانان ایرانی در ۲۸ سالگی به به قلم حجت الاسلام ادریسی
    به زودی به مجلس می رود .