اعلام تاریخ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه ها

اعلام تاریخ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه ها

دکتر روحانی رئیس‌ جمهور صبح امروز در جلسه ی ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اعلام کرد: سال تحصیلی جدید مدارس و کلیه دانشگاه‌ ها از ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌ شود.

تاریخ آغاز سال تحصیلی جدید
به گفته ی وی، برای آغاز سال تحصیلی از ابتدای شهریورماه نیز دست مسئولان باز است و اگر در برخی شهرها و مناطق نیاز به بازگشایی زودتر از ۱۵ شهریور ماه باشد با توجه شرایط استان ها اقدامات انجام شود. در واقع مبنا به بازگشایی از ۱۵ شهریور ماه است با آزاد گذاشتن دست آموزش و پرورش که با توجه به شرایط استان‌ ها بتواند از ابتدای شهریورماه هم اقدام کند.

رئیس جمهور افزود: از اول تا پانزده شهریور به تناسب آغاز سال تحصیلی صورت می گیرد. ممکن است در برخی موارد دانش آموزان را تقسیم کنند، بنابراین پنجشنبه ی مدارس دیگر تعطیل نیست.

وی بیان کرد: امروز تصمیم گرفته شد که دانشگاه ها هم از ۱۵ شهریور ماه فعالیت خود را آغاز کنند که بخشی از آن در فضای مجازی و بخشی در فضای حقیقی است. کلاس خلوت و خوابگاه خلوت برای ما اصل است. دانشجوها باید بتوانند در دانشگاه‌ های موطن خودشان ترم را بگذرانند.

روحانی در این جلسه تأکید کرد: طرح الزام استفاده از ماسک در اماکن ضروری در حال آماده‌ سازی است تا در این ستاد تصویب و ابلاغ شود. در حال حاضر فعالیت اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و معنوی می‌ تواند با رعایت دستورالعمل‌ های وزارت بهداشت آزاد باشد. تعطیلی مشاغل امکان‌ پذیر نیست و مردم هم آن را نمی‌ پذیرند. این تعطیلی مورد نظر ما نیست و ضرورتی هم ندارد، اما باید پروتکل‌ ها رعایت شود و اجتماع و تردد در جاهای غیرضرور انجام نشود.

روحانی با بیان این‌ که تا امروز درگیر موج اول کرونا هستیم، خاطرنشان کرد: برخی استان‌ ها از پیک بیماری عبور کرده و برخی استان‌ ها درگیر این پیک هستند و ممکن است در برخی استان‌ ها هم پیک بیماری آغاز شود، البته نباید فشارهای روحی و روانی مردم را نگران کند. باید با استفاده از رسانه مخصوصاً صدا و سیما مردم را آماده کنیم تا آن ها بدانند درگیری ما با این ویروس کوتاه مدت نیست و خود را برای زمان بلندتر آماده کنیم. ممکن است تا آخر سال درگیر باشیم.

رییس‌ جمهور افزود: ما تاکنون خوب عمل کرده‌ ایم. همه ی دستگاه‌ ها و مردم همکاری خوب داشتند، اما این همکاری به استقامت و استمرار نیاز دارد. در غیر اینصورت ممکن است این دستاورد از بین برود. به عنوان رییس جمهور ایران از مردم درخواست می‌ کنم به خاطر پاسداری از این دستاوردها و ایران عزیزمان، شکیبایی خود را ادامه دهند. مردم نباید نگران و مضطرب شوند و راه مقابله با کرونا را باید ادامه دهیم.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود