جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم، آدم خطرناکی است

جان بولتون: به ترامپ رای نمی دهم، آدم خطرناکی است

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در اظهار نظری تازه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را ساده لوح و خطرناک خواند و ابراز امیدواری کرد که مدیر سابقش برای اولین بار در تاریخ آمریکا همین یک دوره رئیس جمهور باشد.

جان بولتون یکی از مشاوران کلیدی دونالد ترامپ به شمار می رفت و این اظهارات را بعد از اعلام خبر انتشار کتابش با عنوان «اتاقی که در آن اتفاق افتادم» مطرح کرده است.

بولتون در مصاحبه اخیرش با مجری شبکه ABC چنین گفت:

امیدوارم تاریخ ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری به یاد بیاورد که تنها یک دوره پیروز انتخابات شد نه فردی که کشور را به سمت سقوط پیش برد!

امیدوارم نتوانیم شرایط پیچیده ای که برایمان رقم زد را به یاد آوریم. ما میتوانیم یک دوره ریاست جمهوری او را فراموش کنیم. کاملا مطمئن هستم اما دو دوره را نمی دانم!

جان بولتون

بولتون در ادامه صحبت هایش گفت:

فکر نمی کنم ترامپ مناسب نشستن در دفتر ریاست جمهوری باشد. به نظرم او صلاحیت انجام این کار را ندارد. فکر نمی کنم که ترامپ یک جمهوری خواه باشد. من هم قرار نیست در ماه نوامبر به او رای بدهم. قطعا به جو بایدن هم رای نخواهد داد. قصد دارم یک جمهوری خواه دیگر را انتخاب کنم.

بولتون در ادامه صحبت هایش اشاره ای هم به محتوای کتاب خود کرد و از آن جمله به وابستگی ترامپ به برخی قدرت های استبدادی نظیر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی  اشاره کرد که امسال دیدارهایی با هم داشته اند.

بولتون همچنین خاطر نشان کرد که امروز تهدید کره شمالی برای آمریکا بیشتر از هر زمان دیگری است و این کشور حالا هم در جهت تقویت برنامه های موشک بالستیک خود کار می کند و هم بهبود توان هسته ای اش. مشاور پیشین ترامپ کره شمالی را مرموز ترین کشور روی زمین خواند.

او در ادامه صحبت های خود گفت که باور ندارد کره شمالی در طول این دو سال مذاکره برنامه های هسته ای خود را متوقف کرده باشد و در نتیجه درست مانند دوران هشت ساله باراک اوباما آمریکا در دوران ترامپ نیز دو یا سه سال دیگر را از دست داد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود