سانسور خبر مرگ ۶ چینی در سال ۲۰۱۲ به خاطر آلودگی به کرونا ویروس جدید

سانسور خبر مرگ ۶ چینی در سال ۲۰۱۲ به خاطر آلودگی به کرونا ویروس جدید

شواهدی به دست آمده که نشان میدهند چین از سال ۲۰۱۲ کرونا ویروس جدید را شناسایی کرده اما از رسانه ای کردن آن خودداری کرده است. ماجرا به بروز علائم مشابه به کووید ۱۹ در ۶ مرد مربوط می شود که ظاهرا در سال ۲۰۱۲ به همین خاطر تحت درمان قرار گرفته اند و سه نفرشان جان باخته اند.

این شش مرد همانطور که گفته شد همان علائم مرگبار کرونا ویروس در بیماران امروزی را داشته اند؛ اولین مورد یک مرد ۴۵ ساله بوده که در ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۲ به بیمارستانی در جنوب غربی چین مراجعه کرده و به خاطر وخامت حال عمومی اش در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است.

فرد دوم یک مرد ۴۲ ساله با نام فامیل Lv بوده که با همان علائم مرگبار کووید ۱۹ به بیمارستان مراجعه کرده و پس از او سه نفر دیگر نیز با همین علائم دچار بیماری شدند. گفته می شود ژو ۶۳ ساله، لیو ۴۶ ساله و لی ۳۲ ساله نیز سه بیمار دیگری بوده اند که به همین علائم دچار شده بودند.

کرونا ویروس

مرد ششم وو نام داشته که چهارشنبه همان هفته به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل شده و ظاهرا سه نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند. در اسناد لو رفته مشخص شده که این شش مرد در زمینه جمع آوری فضولات خفاش ها در یک معدن متروکه مس در شهر Tongguan چین فعالیت داشته اند. تعدادی از آنها از دو هفته قبل از انتقال به بیمارستان این کار را انجام داده اند و برخی دیگر صرفا چند روز!

هر شش نفر آنها همچنین دچار تب بالاتر از ۳۹ درجه بوده اند و گفته می شود علائمی مشابه به کرونا ویروس کلاسیک نظیر سرفه و بدن درد را تجربه کرده اند. همچنین گفته شده همگی آنها به غیر از یک نفرشان دچار مشکلات تنفسی شدید شده است. بعد از مرگ دو نفر اول، چهار نفر دیگر مورد آزمایشات مختلف قرار گرفتند تا ابتلای احتمالی شان به ابولا، تب دنگ، آنسفالیت ژاپنی و آنفلوانزا مشخص گردد اما نتیجه همه آزمایشات منفی بود.

پزشکان چینی تست سارس را هم روی این چهار نفر انجام دادند (همان بیماری همه گیری که در سال ۲۰۰۲ مناطق جنوبی چین را درگیر کرد) با این حال باز هم نتایج منفی بود. پزشکان در ادامه نظر پروفسور ژونگ نانشان (متخصص بیماری های تنفسی از بریتانیا) را در این باره جویا شدند که پیشتر فرد شماره یک چین برای مهار سارس بود.

کرونا ویروس

پروفسور ژونگ نانشان به آنها هشدار داد که این چهار مرد احتمالا به شکل جدیدی از کرونا ویروس مبتلا شده اند و از پزشکان خواست که تست آنتی بادی را روی آنها انجام دهند.

موسسه ویروس شناسی ووهان بعد از انجام تست های مربوطه به این نتیجه رسید که هیچکدام از این چهار نفر به سارس مبتلا نیستند و در عوض آنتی بادی مربوط به یک بیماری ناشناخته از دسته کرونا ویروس ها که به سارس هم شباهت داشت در خون آنها پیدا شد.

با این حال چین گزارشات دیگری دال بر ابتلای افراد بیشتر به این بیماری منتشر نکرد و حالا مشخص شده که نوعی سانسور رسانه ای در مورد این شش مرد و موارد دیگر آلودگی به کرونا ویروس جدید صورت گرفته و حالا بیم آن می رود که دولت چین بر بیماری مهلک کووید ۱۹ از سال ها قبل سرپوش گذاشته باشد.

جزئیات مربوط به این بیماری از جمله نتایج تست های آنتی بادی شش مرد مبتلا در مقاله دکترای یکی از دانشجویان شاغل در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین کشف شده. استاد ناظر او به نام پروفسور Qian Chuanyun در بخش اورژانسی کار کرده که این شش مرد در آن بستری شده بودند. این دانشجو در تز دکترای خود اینطور نتیجه گرفته که علت احتمالی بروز این علائم در شش بیمار مذکور نوعی آلودگی ویروسی شبه سارس از نوع کرونا ویروس بوده که از خفاش ها سرایت می کند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیر تیر ۲۰, ۱۳۹۹

    به نظر میاد چیزی که گفته شده بود که ویروس کرونا از آزمایشگاه خارج شده درست باشه با این اوصاف. احتمالا بیماری رو دیدن، خواستن ازش استفاده کنن.