یک روش جدید برای آب دادن به گیاه در مسافرت و نجات گیاه آپارتمانی از غرق شدگی

یک روش جدید برای آب دادن به گیاه در مسافرت و نجات گیاه آپارتمانی از غرق شدگی

تامپون در گلدان گیاهان آپارتمانی بکارید و تاثیر شگفت انگیزش را ببینید! با این ترفند زیرکانه هم می توانید گیاه خود را از غرق شدگی در آب نجات دهید و هم خیالتان بابت آب دادن به گیاه در مسافرت راحت باشد.

یک خانم به تازگی ترفند جدیدی را کشف کرده است که جلوی مرگ حتمی گیاهان آپارتمانی اش را می گیرد. او این ترفند را همیشه امتحان می کند. این خانم که اهل کانبرا است توضیح داد که با قرار دادن تامپون در خاک گیاهان آپارتمانی می توانید در زمان هایی که زیاد به گیاه خود آب داده اید جلوی آبگیری بیش از حد آن را بگیرید.

صاحب این گیاه بعد از این که یک بار به طور اتفاقی گیاه خود را بیش از حد آب داده است ناگهان جرقه ای در ذهنش می زند و تصمیم می گیرد که از این وسیله بهداشتی زنان (تامپون) استفاده کرده و آب اضافی آن را جذب کند.

طی چند ساعت، او متوجه شد که حجم تامپون دو برابر شده است و تمام آب اضافی گلدان را به خود جذب کرده است.

وقتی ریشه ها غرق در آب باشند، گیاه نمی تواند مواد مغذی را خاک بگیرد یا آب را به قسمت های بالاتر برگ ها برساند. بنابراین ، شروع به تغییر رنگ می کند و می پوسد یا می میرد.

این یک ایده بسیار زیرکانه یا هوشمندانه است. بسیاری از خانم ها بعد از این که ایده او را از زبان خودش شنیدند بسیار هیجان زده شدند و از آن استقبال کردند. حتی یکی از آنها با لوله کردن دستمال توالت و تعویض کردن مرتب آن هر چند ساعت یک بار این کار را بهتر کرده است.

یکی از خانم ها ترفند کاربردی استفاده از تامپون را بسیار مفید دانست زیرا او همیشه بیش از اندازه به گیاهان آب می دهد.

سیستم آبیاری خودکار

خانم دیگری استفاده از تامپون را یک « سیستم آب رسانی خودکار » به گیاه دانست؛ به طوری که پایه نخ را در یک بطری آب می توان فرو کرد و به گیاه آب داد.

حتی فردی با کمک این ایده به روشی متضاد عمل کرد: تامپون را در خاک فرو کرده و نخ را در یک بطری آب آویزان کرده است. او این کار را یک سیستم آبیاری خودکار نامیده است.

به نظر می رسد این ایده برای سفر رفتن و زمانی که نمی توانید مدتی به گیاه آب بدهید یا فردی از خانه و گیاهان شما مراقبت کند عالی باشد. تامپون می تواند آب را جذب کند اما اگر نخ داخل آب فرو رفته باشد می تواند تامپون را در گلدان برای مدتی خیس نگه دارد.

این ایده ممکن است خنده دار به نظر برسد اما قطعا ارزش امتحان کردن را دارد. حتی می توانید به جای تامپون از نوار بهداشتی و پدهای کوچک جاذب استفاده کنید.

مطالب زیر را هم بخوانید:

۱۰ گیاه آپارتمانی با کمترین نیاز به آب و نور و نگهداری آسان

۱۵ گل و گیاهی که تنها با یک لیوان آب رشد می‌کنند

راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی : نکاتی که بهتر است به آنها توجه کنید

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود