سرقت خودرو مرسدس بنز در کمتر از ۳۰ ثانیه در بریتانیا + ویدیو

سرقت خودرو مرسدس بنز در کمتر از ۳۰ ثانیه در بریتانیا + ویدیو

اگر چه سرقت خودرو در همه جا به یک معضل تبدیل شده اما هر روزه بیش از ۳۰۰ خودرو در بریتانیا به سرقت می روند اما تنها ۰.۶ درصد از آن ها منجر به دادگاهی شدن سارقان می شود. به گفته پلیس بریتانیا سال گذشته ۱۰۶,۲۹۱ خودرو به سرقت رفته است که نسبت به ۶ سال قبل دو برابر شده است. این در حالی است که آمار نشان می دهد تنها ۶۶۶ نفر از این افراد گناهکار شناخته شده و ۲۴۳ نفر به زندان محکوم شده اند. این بدان معناست که ۹۹.۴ سارقان خودرو از عدالت فرار می کنند و از تعداد اندکی که به زندان می افتند که اکثر آن ها کمتر از ۹ ماه بوده اند.

سرقت خودرو در کمتر از 40 دقیقه

شرکت های بیمه نیز سال گذشته ۴۱۳ میلیون پوند برای خودروهای مسروقه پرداخته اند، در حالی که این عدد برای سال ۲۰۱۸ کمتر از این مقدار و ۳۷۶ میلیون پوند بوده است. در بریتانیا سرقت خودرو بدون استفاده از کلید بسیار شایع شده و سارقان با استفاده از ابزارهای با تکنولوژی بالا و بدون شکستن قفل ها یا پنجره ها، خودروها را باز کرده و آن ها را به سرقت می برند. نیروهای پلیس از این باب سازندگان خودروها را متهم می کنند که در برابر سارقان بدون کلید دست به هیچ کاری نمی زنند، هر چند کاهش تعداد نیروهای پلیس ترافیک نیز به افزایش سارقان منجر شده است.

سرقت خودرو در کمتر از 40 دقیقه

بسیاری از خودروهای مدرن امروزی، هنگامی که صاحبشان بخواهد درب آن ها را باز کند نیازی به استفاده از مکانیسم فیزیکی (باز کردن با دست و از طریق لمس دستگیره) نیست و نزدیک بودن کلید با تکنولوژی بالا به خودرو برای باز کردن درهای آن کافی است. بدین ترتیب سارقان با ترفندهایی خلاقانه دست به سرقت خودورها می زنند. برای سرقت چنین خودروهایی، یکی از سارقان با یک دستگاه فرستنده کنار آن ایستاده، در حالی که یکی دیگر از سارقان یک آمپلی فایر کوچک را در اطراف خانه صاحب خودرو می چرخاند تا اینکه سیگنال ست کلید خودرو در داخل خانه را کشف کند.

در ادامه آمپلی فایر سیگنال کشف شده را به فرستنده منتقل می کنند که با انتقال آن به سیستم امنیتی خودرو به کلید تبدیل می شود و این سیستم را گول زده و در خودرو را باز می کند. این ترفند می تواند در عرض تنها ۳۰ ثانیه خودرو را باز کند. خودروهای لوکس با این ترفند به سرقت رفته و به کشورهای دیگر فرستاده شده یا اوراق می شوند. سارقان برای هر خودرو کمتر از ۱,۵۰۰ دلار می گیرند اما سرقت خودرو بسیار سودآور بوده و سالانه ده ها مرکز اوراق خودرو در بریتانیا کشف می شود.

بیشتر بخوانید: سرقت ۱۰ کیلوگرم زعفران مرغوب به ارزش ۱۱۰ هزار پوند از انباری در شرق لندن

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود