خودروسازی تسلا حالا بیشتر از مجموع شرکت های جنرال موتورز، فورد، BMW و فراری ارزش دارد

خودروسازی تسلا حالا بیشتر از مجموع شرکت های جنرال موتورز، فورد، BMW و فراری ارزش دارد

ثروت خالص ایلان ماسک مدیرعامل خودروسازی تسلا، شرکت فضایی اسپیس ایکس، سولارسیتی (در زمینه تامین باتری های خورشیدی)، Open AI (در زمینه هوش مصنوعی) و هایپرلوپ (در زمینه حمل و نقل) روز گذشته به ۷۴ میلیارد دلار رسید تا به لطف رشد خوب ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک عنوان پنجمین فرد ثروتمند دنیا را از آن خود کند.

ارزش سهام خودروسازی تسلا که توسط ماسک ۴۹ ساله تاسیس شد با سیصد درصد افزایش از اسفندماه سال گذشته تاکنون به ۱۶۴۳ دلار بابت هر سهم رسید که رقمی رکوردشکن محسوب می شود. حالا شرکت تسلا بیشتر از مجموع جنرال موتورز، فورد، BMW و فراری ارزش دارد و ارزش آن از تمامی خودروسازی های دنیا نیز فراتر رفته و این شرکت اکنون جایگاه نخست ارزشمندترین خودروسازی های دنیا را به خود اختصاص داده است.

ارزش تسلا

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در پاسخ به سوال خبرنگار فوربس در مورد ثروتش گفت:

این ارقام مرتبا زیاد و کم می شوند اما آنچه واقعا اهمیت دارد ساخت محصولات فوق العاده ایست که مردم دوستشان داشته باشند.

جف بزوس مدیرعامل آمازون که ثروتمندترین فرد دنیاست روز دوشنبه این هفته شاهد افزایش ۱۳ میلیارد دلاری ثروت خود بود. طبق اطلاعاتی که در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ آمده این رقم بیشترین افزایش یک روزه ثروت در تاریخ محسوب می شود. جف بزوس حالا ثروتی برابر با ۱۸۹.۳ میلیارد دلار دارد.

ارزش سهام آمازون که بزرگترین وبسایت خرده فروشی آنلاین در دنیاست طی یکسال گذشته ۷۳ درصد رشد داشته که این نیز مرهون بیشتر شدن گرایش مردم به خرید آنلاین به خاطر شیوع کروناست.

به لطف افزایش ۷۳ درصدی ارزش سهام آمازون حالا دارایی جف بزوس که ۱۱ درصد این سهام را در اختیار دارد بیشتر از شرکت هایی نظیر نایکی و مک دونالدز است.

تا ماه مارس گذشته (یعنی حدودا اسفند گذشته) ثروت ایلان ماسک برابر با تنها ۲۵ میلیارد دلار بود و  او جایگاه ۳۱ام جدول ثروتمندترین های دنیا را در اختیار داشت. از آن زمان تاکنون ثروت این کارآفرین نابغه سه برابر شده است. او حالا با اندکی فاصله بعد از مارک زاکربرگ موسس فیسبوک (چهارمین فرد ثروتمند دنیا)، بیل گیتس موسس مایکروسافت (سومین ثروتمند دنیا)، برنارد آرنولد (مالک برند لویی ویتون) و در نهایت جف بزوس قرار دارد.

شرکت تسلا امروز گزارش عملکرد خود برای سه ماهه دوم سال مالی اش را منتشر می کند و انتظار می رود به خاطر تحویل به موقع خودروهای سفارش داده شده قبلی این گزارش بسیار امیدوار کننده باشد.

گفتنی است ۷۵ درصد از سهام تسلا در اختیار سرمایه گذاران سازمانی و مدیران ارشد این شرکت از جمله ایلان ماسک است. سهام تسلا در پلتفرم های سرمایه گذاری آمریکا از جمله رابین هود بسیار محبوب است و تعداد سرمایه گذاران آن تنها در پلتفرم رابین هود از جولای سال قبل ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

سهام این شرکت در کره جنوبی هم بسیار محبوب است و از ابتدای امسال تاکنون مردم کره جنوبی ۳.۲ میلیارد دلار از سهام تسلا را خریداری کرده اند که این رقم  نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۱۳ برابر شده است.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود