صدای آرامش بخش و درمانگر میوه خوردن خرگوش + ویدیو

صدای آرامش بخش و درمانگر میوه خوردن خرگوش + ویدیو

یک خرگوش دست آموز در چین بعد از انتشار ویدیویی که او را در حال خوردن میوه نشان می دهد به شهرت رسیده است. صدها هزار کاربر اینترنت صدای جویدن میوه توسط این خرگوش را گوش داده و این صدا را آرام بخش توصیف کرده اند. این خرگوش ماده ۴ ساله پشمالو که نام او Big Bear به معنای خرس بزرگ است با پوشیدن لباس های مختلف، در این ویدیو ترند شده در حال خوردن میوه و سبزیجات دیده می شود. این حیوان کوچک به خاطر همین صدای آرامش بخش خود که برخی آن را درمانگر توصیف کرده اند، اکنون بیش از یک میلیون فالوور دارد.

صدای میوه خوردن خرگوش صدای میوه خوردن خرگوش

صاحب چینی این خرگوش که در استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین زندگی می کند که وی از سال ۲۰۱۶ شروع به گذاشتن ویدیوهایی از زندگی روزمره حیوان دست آموز خود کرده است. وی در این باره به رسانه های چینی گفته است:«یک بار به طور اتفاقی ویدیویی از [خرگوش در حال خوردن میوه] را منتشر کردم و متوجه شدم که کاربران واقعاً از آن خوششان آمد. آن ها از گوش دادن به صدای جویدن او واقعاً خوششان آمده بود». این زن چینی مدعی است که خرگوش او عمدتاً یونجه می خورد و تنها وقتی که زمان فیلم گرفتن می رسد کمی میوه و سبزیجات می خورد. بیش از ۸۰۰,۰۰۰ کاربر چینی اینترنت ویدیوهایی این خرگوش را در حال خوردن و جویدن میوه و سبزی تماشا کرده اند.

یکی از این کاربران در این باره چنین نوشته است: «این صدا بسیار آرامش بخش است و این خرگوش کوچولو بسیار دوست داشتنی است. من عاشقش شدم!». دیگری می نویسد: «این صدا بسیار حیرت انگیز است. نمی توانم از گوش دادن به آن دست بکشم». این نوع از محتواهای اینترنتی با عنوان ASMR شناخته شده که به یک پدیده اینترنتی تبدیل شده است زیرا گفته می شود که می تواناد افراد را آرام کرده و حتی افسردگی و بی خوابی را درمان کند. ASMR یا واکنش ارادی اوج‌گیری حسی در واقع حسی شبیه غلغلک در سر، گردن، ستون فقرات یا حتی پاهاست که باعث می شود افراد احساس خواب آلودگی یا آرامش بکنند، حالتی که می تواند با صداها و تصاویر خاص از جمله نجوا کردن یا ضربات آرام ایجاد شود.

صدای میوه خوردن خرگوش

این محرک ها به شکل عجیبی ساده و روزمره هستند و اکنون نزدیک به ۸۰ میلیون ویدیو در زمینه ASMR در یوتیوب وجود دارد. بسیاری از این ویدیوها افرادی را در حال فشار دادن پلاستیک، ضربه زدن آرام روی سطوح، ترکاندن پلاستیک های حباب دار، تا کردن لباس، نجوا کردن در لهجه های متفاوت و حتی ضبط صدای گاز زدن و جویدن غذا نشان می دهد. برخی دیگر نیز با دادن غذا به حیوانات خانگی خود صداهای آرامش بخش تولید می کنند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود