بازیگران زن ایرانی در چالش عکس سیاه و سفید

بازیگران زن ایرانی در چالش عکس سیاه و سفید

چند روزی است که در اینستاگرام چالشی به نام چالش عکس سیاه و سفید به راه افتاده و زنان در سراسر جهان به آن پیوسته اند. ماجرای این چالش که با هشتگی به نام Womenempowerment# در فضای مجازی داغ شده به قتل دختر دانشجوی ۲۷ ساله اهل موغلای ترکیه به نام پینار گولتکین مربوط می شود.

این دختر جوان در ۲۶ تیرماه امسال ناپدید می شود و چند روز بعد یعنی در تاریخ ۳۱ تیرماه جسد او پیدا می شود. ظاهرا این خانم توسط نامزد خود که فردی به نام جمال متین آوجی بوده خفه شده و سپس جسدش سوزانده شده بود. قتل این زن جوان بازتاب گسترده ای در نشریه های خبری ترکیه داشت و زنان را در این کشور به خیابان ها کشاند تا در اعتراض به این قبیل قتل ها از دولت طلب حمایت کنند.

حالا زنان در سراسر دنیا و به خصوص کشورهای خاورمیانه در حمایت از پینار گولتکین چالش عکس سیاه و سفید را به راه انداخته اند. چالش عکس سیاه و سفید تلاش دارد تا از قربانیانی نظیر پینار حمایت کند که جانشان را در این گونه قتل ها از دست می دهند و در واقع هنرپیشه ها و زنانی که در این چالش شرکت کرده اند می خواهند صدای زنانی مانند پینار باشند.

پینار گلتکین

تاکنون چهره های شناخته شده زیادی در چالش عکس سیاه و سفید اینستاگرام شرکت کرده اند که از فقیهه سلطانی گرفته تا پریناز ایزدیار ستاره سینمای کشورمان و پرستو صالحی را شامل می شوند. در ادامه این مطلب از شما دعوت میکنیم نگاهی به عکس هنرپیشه های زن ایرانی در چالش عکس سیاه و سفید اینستاگرام بیاندازید.

شبکه های اجتماعی جدای از اینکه نوعی ابزار سرگرمی برای مردم به شمار می روند وسیله ای برای حرکت های اجتماعی و اقدامات بشردوستانه اند. برای مثال چندی پیش حرکتی به نام چالش آب سرد در فضای مجازی به راه افتاد که در آن افراد  مشهور با دعوت از یکدیگر برای حضور در این چالش و ریختن سطل آب سرد روی خود اقدام به جمع آوری کمک های مالی برای حمایت از بیماران مبتلا به ALS می کردند. مشهورترین مبتلا به این بیماری پروفسور استیون هاوکینگ بود که نظریات علمی مهمی را در دوران حیاتش مطرح کرد.

چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید چالش عکس سیاه و سفید

 

بیشتر بخوانید:

تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید شبکه اجتماعی تیک تاک

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود