۱۰ مورد از شوکه کننده ترین و غم انگیزترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد

۱۰ مورد از شوکه کننده ترین و غم انگیزترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد

سریال درام بریکینگ بد (Breaking Bad) سریالی در مورد یک معلم شیمی به نام والتر وایت با بازی برایان کرانستون است که همراه با یکی از شاگردان سابقش به نام جسی پینکمن با بازی آرون پال و به منظور پرداخت هزینه های درمانی خود و به ارث گذاشتن مبلغی برای خانواده اش پس از مرگ خود، به جامعه زیرزمینی تولید و توزیع مواد مخدر در آلباکرکی، نیومکزیکو می پیوندد. با بزرگ شدن کسب و کار والتر و جسی، آن ها هر جا که می روند تلی از جنازه از خود به جای می گذارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با غم انگیزترین و شوکه کننده ترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد آشنا کنیم.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۱۰- والتر وایت

والتر وایت زمانی یک معلم شیمی بسیار عصبی و وسواسی بود که در نهایت به یکی از بدنام ترین روسای قاچاق مواد مخدر در نیومکزیکو تبدیل می شود. بعد از مواجهه با سرطان پیشرفته و ناتوانی در پرداخت هزینه های بیمارستان، والت همراه با شاگرد سابقش، جسی، وارد تولید متامفتامین می شود. با افزایش موفقیت شان، تعداد مرگ و میر اطرافشان نیز افزایش می یابد.

در فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (Felina)، والتر به صورت تصادفی توسط مسلسل کنترل از راه دوری که خود او برای کشتن جک ولکر و دار و دسته اش استفاده کرده بود مورد اصابت قرار می گیرد. والتر وایت هنگام مرگ شخصیت بیگناه و معصومی نبود اما با نجات جسی از دست دار و دسته ولکر به نوعی به رستگاری رسید. مرگ او همچنین نشان دهنده پایان سریال بریکینگ بد بود که یک تجربه احساسی و تلخ برای طرفداران سریال به شمار می آمد.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۹- مکس آرسینیگا

ماکسیمینو «مکس» آرسینیگا بهترین دوست گاس و شریک او در تاسیس کسب و کار لوس پولوس هرمانوس بود. بعد از این که گاس هزینه تحصیل ماکسیمینو را تامین کرد، او در رشته زیست شیمی به تحصیل پرداخته و برای تولید متامفتامین خالص و باکیفیت به گاس کمک نمود. او در فصل چهارم، اپیزود هشتم (Hermanos) و در جریان یک فلش بک کشته شد. او در جریان تلاش برای همکاری با کارتل خوارز توسط هکتور و به دلیل بی احترامی گاس از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. مرگ مکس تاثیر بسیاری بر داستان سریال داشت و به انگیزه اصلی گاس برای انتقام از هکتور تبدیل شد.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۸- توماس کانتیو

توماس کانتیو برادر ۱۱ ساله آندرآ کانتیو بود که در جریان خشونت های یک دار و دسته خلافکار محلی گرفتار شد. بخشی از پذیرفته شدن او در گروه مربوط به کشتن شخصیت کومبو، دوست جسی پینکمن، در هنگام فروختن مواد مخدر در قلمرو گروه رقیب بود. جنازه او در فصل سوم، اپیزود دوازدهم (Half Measures) بعد از کشتن کومبو پیدا شد. بعد از مرگ کومبو، جسی دریافت که توماس برای گروه رقیب کار می کند که توسط گاس اجیر شده بودند. پس از درخواست جسی از گاس مبنی بر توقف استفاده از کودکان در قاچاق مواد مخدر، توماس ظاهراً به دستور گاس مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته شد.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۷- درو شارپ

درو شارپ یک نوجوان بیگناه بود که ناخواسته در جریان سرقت از قطار با والت، جسی و تاد مواجه شد و در فصل پنجم، اپیزود پنجم (Dead Freight) توسط تاد الکویست مورد هدف قرار گرفته و کشته شد. در برابر چشمان بهت زده جسی و والتر، تاد به منظور باقی نگذاردن هیچ گونه شاهدی از ماجرای سرقت، شارپ را به قتل رساند اگر چه به ظاهر وی هیچ توجهی به سرقت آن ها نداشت.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۶- استیون گومز

استیون گومز بهترین دوست و همکار هانک در بخش مبارزه با مواد مخدر آلباکرکی بود. اگر چه او همواره در حال شوخی با هنک بود اما یک افسر سختکوش و مورد احترام بوده و برای سال ها در تعقیب والتر، گاس و کارتل مواد مخدر بود. گومز یا همان گومی در فصل پنجم، اپیزود چهاردهم (Ozymandias) توسط جک ولکر و در جریان تیراندازی با دار و دسته اش در بیابان کشته شد. بعد از همکاری با جسی و نزدیک شدن هر چه بیشتر به دستگیری والتر وایت، گومز و هنک موفق نشدند پرونده ای که سال ها روی آن کار کرده بودند را به پایان برسانند.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۵- هنک شریدر

هنک شریدر باجاق والتر وایت و یک افسر مبارزه با مواد مخدر متعهد و سختکوش بود. او اغلب در کنار خانواده والتر و همسرش دیده شده و در مهمانی های مشترک آن ها شرکت می کرد. بعد از سال ها ترس از اینکه بالاخره باجناقش به هویت واقعی او به عنوان بزرگ ترین تولید کننده متامفتامین در آلباکرکی پی ببرد، والتر ملتمسانه از ولکر خواست که به هنک آسیبی نرسانده و او را زنده بگذارد. اما در فصل پنجم، اپیزود چهاردهم (Ozymandias)، هنک نیز لحظاتی پس از مرگ دوست و همکارش گومز، توسط جک ولکر کشته شد. بعد از فرار هنک و گومز  از مرگ در دفعات بیشمار، دیدن مرگ آن ها در کنار هم بسیار شوکه کننده بود. آن ها در درگیری با دار و دسته ولکر و در برابر چشمان والتر وایت و در حالی که تعدادشان از طرف مقابل بسیار کمتر بود کشته شدند.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۴- جین مارگولیس

جین مارگولیس همسایه و نامزد جسی پینکمن بود. جین به تازگی از مصرف مواد مخدر دست کشیده بود اما بعد از آشنایی با جسی بار دیگر به مواد مخدر و کریستال روی آورده و در نهایت با جسی به مصرف هروئین روی آورد. جین در فصل دوم، اپیزود دوازدهم (Phoenix) بعد از مصرف بی رویه هروئین با استفراغ خود خفه شد. وقتی والتر برای آشتی با جسی و بعد از یک درگیری لفظی به محل زندگی او رفت، جین و جسی را نشئه یافت و سهواً باعث شد که جین به پشت بغلتد که باعث استفراغ و خفه شدن او شد. اگر چه والتر وایت می توانست جین را از مرگ نجات دهد اما به دلیل تاثیر بدی که جین روی جسی داشت کناری ایستاد و مرگ جین را تماشا کرد.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۳- مایک ارمنتراوت

مایک ارمنتراوت یک پلیس سابق بود که از مهارت و دانش پلیسی خود در بخش جنایی برای کار برای گاس، سال گودمن و بعدها والتر و جسی استفاده می کرد. اگر چه او یک خلافکار به ظاهر بیرحم بود اما قوانین اخلاقی قابل احترامی داشته و اصولاً به خاطر تامین هزینه های زندگی نوه اش در این کسب و کار غیرقانونی و مرگبار مانده بود. در فصل پنجم، اپیزود هفتم (Say My Name)، والتر از پشت شیشه خودرو به مایک شلیک کرد و او در نزدیکی رودخانه شروع به خونریزی کرد.

تراژیک ترین بخش مرگ مایک این بود که قتل او بی دلیل بوده و نیازی به آن وجود نداشت. بعد از یک مجادله مختصر، والتر به یکباره کنترلش را از دست داده و با اسلحه خود مایک او را به قتل رساند. وقتی والتر دریافت که درگیری او با مایک و کشتن او اجتناب پذیر و غیرضروری بوده، سعی کرد از او عذرخواهی کند. اما مایک که روی آب خم شده بود از والتر خواست که ساکت شده و بگذارد در آرامش بمیرد.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۲- آندرآ کانتیلو

آندرآ کانتیلو خواهر بزرگ تر توماس و مادر براک ۶ ساله بود. برای مدتی کوتاه، آندرآ و جسی موفق شدند رابطه ای شاد و باثبات داشته باشند اگر چه اطراف آن ها پر از بی ثباتی و خشونت بود. بعد از دستگیری جسی و تلاشش برای فرار از دست دار و دسته ولکر، جیک به عنوان تنبیه تاد را فرستاد تا آندرآ را به قتل برساند. در فصل پنجم، اپیزود پانزدهم (Granite State)، آندرا در حالی که جسی را وادار به تماشا کرده بودند توسط تاد کشته شد. جسی بعد از مرگ آندرآ به شدت افسرده و خشمگین بود و در ادامه به خاطر انتقام تاد را به قتل رساند. خانواده کانتیلو بدترین سرنوشت را در کل سریال بریکینگ بد داشتند: توماس به دستور گاس کشته شد، براک توسط والت مسموم شد و آندرآ نیز در کمال خونسردی توسط دار و دسته ولکر و در برابر چشمان بهت زده جسی به قتل رسید.

غم انگیزترین مرگ های سریال بریکینگ بد

۱- ۱۶۷ مسافر هواپیما

در اتفاقی که چندین بار در طول سریال اشاراتی به وقوع آن شده بود، ۱۶۷ مسافر در جریان برخورد دو هواپیما بر فراز آلباکرکی کشته شدند. در فصل دوم، اپیزود سیزدهم (ABQ)، دو هواپیما به دلیل بی توجهی و حواس پرتی دونالد مارگولیس (پدر جین) که به خاطر غم ناشی از مرگ اخیر و غم انگیز دخترش تمرکزش را هنگام کار به عنوان کنترلگر پرواز از دست داده بود با هم برخورد کردند. در سراسر سریال بریکینگ بد، والتر ردی از نابودی و ویرانی از خود به جای می گذاشت، هر بار که قدرت و پول را به انسانیت ترجیح می داد. با نجات ندادن جین، والتر باعث شد که پدر او در غم و اندوه فرو برود که در نهایت به صورت غیرعمد باعث مرگ ۱۶۷ مسافر به دلیل ناتوانی در باز کردن مسیر پروازی آن ها شود. بعد از مرگ جین، والت به طور غیرمستقیم مسئول مرگ تمامی مسافران این دو پرواز بود و این حادثه نشان داد که فساد و جنایت تاثیراتی بسیار وسیع و غیرقابل تصور دارد.

بیشتر بخوانید: روایت برایان کرانستون بازیگر سریال بریکینگ بد از تجربه ابتلا به ویروس کرونا

۱۵ واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۶ نظر

ورود

 • موسوی مرداد ۱۴, ۱۳۹۹

  رتبه یک کشته شدن استیو گومز و هنک
  رتبه دو کشته شدن آندرا کانتیلو
  رتبه سه مکس ارسینیگا

 • hadi مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

  آدمها دو دسته ن؛ اونهایی که از بریکینگ بد خوششون میاد و اونهایی که سریال رو دوست نداشتن!
  برای اونهایی که سریال رو دوست داشتن، سریال هایی که بعد از اون میبینن، فقط جنبه سرگرمی و وقت گذروندن داره!
  و اونهایی که سریال رو دوست نداشتن حتما باید برن پیش روانپزشک.

  • کاراکاس مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

   ادمای طرفدار سریال بریکینگ بد ۲ دسته هستن.
   ۱.کسانی که لذت بردن.
   ۲.کسانی که جو گیر شدن و فکر کردن با دیدن سریال برای خودشون منتقد شدن.

 • moj مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

  مگه والتر مُرد؟
  صحنه آخر دراز کشید و پلیسا اومدن بالا سرش!
  تو ال کامینو نمیدونم گفت مُرده یا نه، ولی مردن یعنی مرگ گاس فرینگ یا هکتور سالامانکا که واقن مردن، برای والتر وایت کارگردان اگه بخواد میتونه راحت بگه زندس و ادامشو بسازه…

  • sina مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

   اه . چه علاقه ای دارین ب کش دادن ؟ رسما اه . شاهکاری که تموم شد دوباره بیاد نابود میشه . مثه همون ال کامینو . !

  • امیرحسین امین زاده اسفند ۳, ۱۳۹۹

   ببینین همه جا گفتن که فصل جدید برکینگ بد رو میخوان بسازن و والت توش زندس و دشمن اصلیش و مقابلش پسرش قرار میگیره

   • MehTi اسفند ۴, ۱۳۹۹

    آره داداش فیلم هندیه مگه

 • moj مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

  «جین مارگولیس همسایه و نامزد جسی پینکمن بود»
  کجای سریال اینا نامزد کردن ما ندیدیم؟؟؟

  • حسین علی پناهی مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

   دوست عزیز اون کلمه ای که شما منظورته رو ما نمی تونیم استفاده کنیم.

 • سپهر مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

  ۱۷۶ مسافر هواپیما از همه دردناک‌تر بود…

 • امیرحسین دی ۱۶, ۱۳۹۹

  چرا گیل بتیکر رو لحاظ نکردین؟ بتیکر واقعا شیمی دان دوست داشتنی بود که به هیچ وجه لایق مرگ نبود.

 • علی کوچولو خرداد ۲, ۱۴۰۰

  برای من مرگ جین از همه ناراحت کننده تر بود چون تازه عشقش رو پیدا کرده بود میخواست به آرزوهاش برسه اما بدتر از همش این بود که همون شب که جین و جسی به پول رسیده بودن و میخواستن با هم برن نیوزلند و به آرزوهاشون برسن،جین بخاطر هرویین مرد و یه جورایی ناکام موند،هیچی باب دلش نبود،واقعا وقتی یادم بهش میوفته گِریَم میگیره براش،لعنتی خیلی دختر خوشگلی بود،تازه روش کراش زده بودم،لعنت به مواد مخدر.

 • آریا آذر ۶, ۱۴۰۱

  آخه کی از کشته شدن هنک و استیون ناراحت شده؟؟ من ک خیلی خوشحال شدم عین …خشک چسبیده بودن ب این پرونده اه اه اه

 • آریا آذر ۶, ۱۴۰۱

  من فقط از مرگ مایک و گاس خیلی ناراحت شدم ..گیل هم گناه داشت