بیوگرافی ایمان اشراقی؛ بازیگر سریال خط قرمز

بیوگرافی ایمان اشراقی؛ بازیگر سریال خط قرمز

بازیگر ایمان اشراقی متولد ۱۷ مرداد ۱۳۵۵ در تهران، است. او دکترای تخصصی پیشگیری از بیماری های قلبی از کالج سلطنتی لندن دارد و تخصص پوست و موی خود را هم از فرانسه گرفته است. شغل اصلی ایمان اشراقی طبابت است اما در کنار آن گهگاهی هم بازیگری میکند.

بازیگر ایمان اشراقی یک برادر کوچکتر از خود دارد و پدرش مهندس احمدی اشراقی اصالتا اهل شهرستان گلپایگان و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های ساختمانی استان تهران بود. این هنرپیشه در کلاس های خصوصی بازیگری امین تارخ شرکت کرده و در سال ۱۳۷۸ در سن ۲۳ سالگی برای بازی در فیلم متولد ماه مهر با بازی میترا حجار جلوی دوربین رفت.

بازیگر ایمان اشراقی
سریال خط قرمز

اتانازی با بازی سولماز غنی از دیگر فیلم هایی بود که ایمان اشراقی حضوری کوتاه در آن داشت تا اینکه نهایتا در سال ۸۰ اولین بار با سریال همسفر به کارگردانی قاسم جعفری وارد قاب تلویزیون شد و یکسال بعد همزمان با تحصیلات پزشکی اش به سریال خط قرمز دعوت شد.

ایمان اشراقی

ایمان اشراقی بعد از بازی در خط قرمز برای ادامه تحصیل و گرفتن تخصص به دانشگاه امپریال لندن رفت و تخصص رشته preventive cardiology یا جلوگیری از بیماری های قلبی را خواند. همانطور که اشاره کردیم او سپس به فرانسه رفت و دوره های پوست و مو و زیبایی را در این کشور گذراند. پس از بازگشت به ایران کلینیک تخصصی و درمانی ایمانمهر را راه اندازی کرد که در زمینه زیبایی و پوست و مو فعالیت می کند.

مدتی پیش بعد از انتشار تصاویری از آقای اشراقی این شایعه قوت گرفت که ایشان عمل تغییر جنسیت داده اند اما بعدها مشخص شد که آن عکس ها مربوط به گریم ایشان در یک تئاتر بوده است و چنین خبری صحت ندارد.

ایمان اشراقی حالا ۴۵ ساله است و هنوز ازدواج نکرده. او که در سال های اخیر کم کار شده بود و کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی دیده می شد چندی پیش با تئاتر بولدوزر در کنار بازیگران شناخته شده ای چون، شبنم قلی خانی و پویا امینی به ایفا نقش پرداخت.

ایمان اشراقی که شب گذشته مادرش را از دست داد در اظهار نظری عجیب او را از مقربین خواند و فریاد لبیک یا شهلا سر داد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • موسوی مرداد ۱۴, ۱۳۹۹

  یادش بخیر.
  بهترین سریالی بود که تا الان ساخته شده. فکر کنم اولین سریالی بودش که نشون داد جوونا هم حق دارن. حق دارن برن مسافرت خوش باشن. عاشق بشن. حق دارن حداقل یکبارم شده برا خودشون تصمیم بگیرن. من یکی واقعا عشق میکردم با این سریال. خودمو میزاشتم جا کنارشون و فکر میکردم منم اونجام منم دارم باهاشون میرم مسافرت.
  در واقع با این سریال مسافرت مجردی به شمال رونق گرفت. خودم حداقل ۱۰ بار به عشق همین سریال با دوستا رفتیم مسافرت. البته ماها با اتوبوس دوطبقه میرفتیم.
  پول خرید ماشین نداشتیم.
  یادمه ۱۳۸۵ بود دوستی ماشین خرید یه پیکان دست دوم. جمع شدیم همه چی رو جمع کردیم ریختیم صندوق عقب و رفتیم شمال. ۲ هفته کامل اونورا بودیم. گلستان رفتیم مشهد بعدشم برگشتیم. بهترین سفر عمرم تا الان بود. دختر بازی لب ساحل. بعضی شهرکا بودن عین خارج دخترا بدونه روسری میگشتن با شلوارک تا زانو. اون موقعا تو تهرانش طرف شلوارک نمیتونست بپوشه. ماهام دید میزدیم عشق و حال میکردیم. یادش بخیر. شور جوونیه ها. بخوایی نخوایی چه دختر چه پسر این دوره ها رو داره. حتی دخترایی که تا الان باهاشون اشنا شدم میگن موافق یه رابطه ازاد و دوست دختر بازی هستن.

 • سعید مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

  آره این سریال رو دیدید یاد گرفتید بیاید شمال الواتی هاتونو اینجا بکنید. مواد بکشید با شلوارک بگردید بیاید شمال رو به گند بکشید و بعدشم برید پشت سر شمالی ها حرف بزنید. همون بهتر هرگز این سریال مزخرف پخش نمیشد تا امثال شماها کمتر پاشونو اینجا بذارن. این رو من باب تذکر عرض کردم. وگرنه مردم شمال همیشه بهترین و مهمان نوازترین و با فرهنگ ترین و با شعور ترین و با جنبه ترین ها بودن و پذیرای مهمانان. اومدید خوش بگذرونید فقط سالم بگذرونید و درست نه اینکه فکر کنید اینجا آب و هواش خوبه هر جور دوست دارید بگردید

 • Dayan مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

  خیلی دوست دارم بدونم چرا ظرف سه روز دوباره روی ایشان مانور خبری میدین ؟ رپرتاش اگهی میگیرین؟مشخصه حرف های ایشان راجب مادرش خیلی پایه اساس درستی ندارد چرا به این احیار زرد دامن میزنین؟