کهنه سرباز جنگ جهانی دوم در سن ۹۶ سالگی لیسانس گرفت

کهنه سرباز جنگ جهانی دوم در سن ۹۶ سالگی لیسانس گرفت

جوزفه پاترنو ۹۶ ساله که از افسران سابق نیروی دریایی ایتالیا در جنگ جهانی دوم است حالا پیرترین فارغ التحصیل دانشگاه در این کشور لقب گرفته است. پاترنو در تاریخ ۲۹ جولای (یعنی حدودا یک هفته پیش) در رشته تاریخ و فلسفه از دانشگاه پالرمو سیسیل فارغ التحصیل شد و توانست مدرک لیسانس بگیرد.

پاترنو در جوانی به خاطر مشغله زیاد هیچگاه فرصت ادامه تحصیل و حضور در دانشگاه را نیافت. جوانی او مصادف شد با دوران رکود اقتصادی بزرگی که در سال های ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۰ گریبان بسیاری از کشورهای دنیا را گرفت و بعد از آن او باید در نیروی دریایی ایتالیا در جنگ جهانی دوم برای کشورش می جنگید. پس از پایان جنگ پاترنو به استخدام اداره راه آهن ایتالیا درآمد و تشکیل خانواده داد. خودش می گوید زمانی که ۳۱ سال داشت تازه توانست دبیرستان را تمام کند و دیپلم بگیرد.

پیرترین فارغ التحصیل دانشگاه

او تعریف می کند که در سال ۲۰۱۷ وارد دانشگاه پالرمو شده تا مدرک لیسانسش را بگیرد. این کهنه سرباز ایتالیایی با استفاده از ماشین تایپی که در سال ۱۹۸۴ مادرش به او هدیه داد و همچنین کتاب های قدیمی درس ها را می خواند و علاقه ای به استفاده از اینترنت برای این منظور نداشت با این حال موفق شد در کلاسش سرآمد شود.

فرانچسکو ریزوتو پروفسور جامع شناسی پاترنو در این باره گفت که او برای دانشجویان جوا یک الگو بود.

آقای پاترنو پس از پایان تحصیل درست مانند همکلاسی های جوانترش لباس فارغ التحصیلی به تن کرد و آنطور که خودش می گوید از تبریک های پر مهر آنها بسیار انگیزه گرفت.

این کهنه سرباز ایتالیایی حالا می خواهد از طریق دوره های آنلاین تحصیلاتش را ادامه دهد چون به خاطر کرونا فعلا اغلب دانشگاه های دنیا تعطیل شده اند. پاترنو در رابطه با فارغ التحصیلی اش گفت:

دانش مانند یک چمدان است که من با خودم حمل می کند. دانش یک گنج است.

اکنون که بحران کرونا در اغلب کشورهای دنیا تشدید شده پاترنو به خاطر سن و سال زیادش مجبور است بیشتر زمانش را در آپارتمان خود سپری کند و حالا که مدرکش را گرفته تصمیم دارد بیشتر زمانش را صرف نوشتن کند.

او گفت هدفم این است: تمام کتاب هایی که نتوانستم در این سال ها بخوانم را بخوانم.

همانطور که اشاره کردیم پاترنو بعد از فارغ التحصیلی اش از دانشگاه عنوان پیرترین دارنده مدرک لیسانس در ایتالیا را به خود اختصاص داد. طبق کتاب رکوردهای گینس پیرترین فارغ التحصیل دنیا فردی به نام Shigemi Hirata از ژاپن است که در زمان فارغ التحصیلی ۹۶ سال و ۲۰۰ روز عمر داشت و در رشته هنر و طراحی از دانشگاه کیوتو فارغ التحصیل شد.

 

بیشتر بخوانید:

ثبت رکورد جدید در کتاب رکوردهای گینس برای کوتاهترین مرد دنیا از کلمبیا

مرگ پیرترین دوقلوهای به هم چسبیده در سن ۶۸ سالگی

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود