۱۲ هنرمندی که مخالف اجرای آثارشان در گردهمایی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ هستند

۱۲ هنرمندی که مخالف اجرای آثارشان در گردهمایی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ هستند

از کمپین های تبلیغاتی تا دوره کنونی ریاست جمهوری، دونالد ترامپ مورد انتقاد بسیاری از موسیقیدان ها و هنرمندانی قرار گرفته که گفته اند دوست ندارند آثارشان در گردهمایی های تبلیغاتی رییس جمهور کنونی ایالات متحده مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از این هنرمندان به طور رسمی خواستار توقف استفاده از آهنگ هایشان توسط ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ شده اند و برخی نیز وی را به شکایت کردن تهدید کرده اند. از نیل یانگ تا ریحانا، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با هنرمندانی که مخالف استفاده از آثارشان در گردهمایی های تبلیغاتی دونالد ترامپ هستند آشنا کنیم.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۱- تام پتی

خانواده تام پتی فقید که اخیراً دار فانی را وداع گفته، استفاده آشکارا از آهنگ I Won’t Back Down در گردهمایی اخیر حامیان دونالد ترامپ در توسلا، اوکلاهاما را محکوم کرده اند. آدریا و آناکیم دختران پتی، همسرش دانا و همسر سابق جین پتی در اطلاعیه ای در توییتر اعلام کرده اند که در صورت استفاده مجدد از آهنگ های پتی به دادگاه شکایت خواهند کرد. البته این اولین باری نیست که از آهنگ های تام پتی در کمپین های تبلیغاتی سیاسی بدون اجازه او یا خانواده اش استفاده می شود. در سال ۲۰۰ نیز جورج دبلیو بوش از یکی از آهنگ های او در جریان یک کمپین تبلیغاتی استفاده کرده بود. تام پتی خود بوش را به شکایت تهدید کرده و گفته بود که استفاده وی از این آهنگ این شائبه را ایجاد کرده که این موسیقیدان از رییس جمهور سابق ایالات متحده حمایت می کند.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۲- برندون اوری

برندون اوری خواننده اصلی گروه Panic! At The Disco از کمپین تبلیغاتی دونالد ترامپ خواسته که دست از استفاده از آهنگ High Hopes این گروه که در جریان یک کمپین تبلیغاتی در آریزونا و هنگام رفتن دونالد ترامپ روی صحنه اجرا شد بردارد. وی در یک پیام توییتری چنین نوشته است: «کمپین ترامپ عزیز، لعنت به تو. از شما دعوت نشده است. از اجرای آهنگ من دست بردارید. تشکر لازم نیست».

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۳- نیل یانگ

در سال ۲۰۱۵، نیل یانگ مبارزه اش با ترامپ بر سر استفاده کمپین او از آهنگ Rockin’ in the Free World را آغاز کرد. دونالد ترامپ از این آهنگ در جریان اعلام رسمی نامزدی‌اش برای رقابت های انتخاباتی استفاده کرده بود. علیرغم مخالفت یانگ اما نماینده کمپین ترامپ اعلام کرد که استفاده از این آهنگ کاملاً قانونی بوده است. در ماه آگوست گذشته یانگ شکایتی را علیه کمپین دونالد ترامپ به خاطر استفاده از آهنگ های متعدد او در کمپین های تبلیغاتی اش تدوین و به دادگاه فرستاد.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۴- ریحانا

در سال ۲۰۱۸ ریحانا متوجه استفاده از آثارش در یکی از گردهمایی های تبلیغاتی ترامپ شد. او در واکنش به توییتی از گزارشگر واشنگتن پست مبنی بر استفاده از آهنگ های او، چنین نوشت: «دیگر بس است… نه من و نه افرادم هیچگاه در داخل یا اطراف آن گردهمایی های تراژیک نخواهیم بود، به خاطر این هوشیار باش از تو ممنونم فیلیپ». مدت کوتاهی بعد ریحانا درخواست خود مبنی بر عدم استفاده از آهنگ هایش را به کاخ سفید ارسال کرد.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۵- التون جان

در جریان رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶، دونالد ترامپ از آهنگ های Rocket Man و Tiny Dancer متعلق به التون جان در ابتدای گردهمایی های تبلیغاتی خود استفاده می کرد. اما این خواننده مشهور به وضوح اعلام کرده که دیدگاه هایش با ترامپ متفاوت بوده و نمی خواهد که از آهنگ هایش در فضای سیاسی ایالات متحده استفاده شود. وی در این باره چنین گفته است: «من واقعاً نمی خواهم موسیقی من ارتباطی با کمپین انتخاباتی آمریکا داشته باشد. من بریتانیایی هستم. من با دونالد ترامپ ملاقات کرده و او با من بسیار مهربان بود، این موضوع شخصی نیست، دیدگاه های سیاسی او به خود او مربوط هستند، مال من بسیار متفاوت است، من میلیون ها سال دیگر نیز جمهوری خواه نخواهم بود».

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۶- ادل

در سال ۲۰۱۶ و بعد از آنکه متوجه شد دونالد ترامپ در گردهمایی های انتخاباتی خود از آهنگ های او استفاده کرده است، سخنگوی ادل اعلام کرد که این خواننده هیچگاه مجوز استفاده از آهنگ هایش به دونالد ترامپ را نداده است. بر اساس برخی گزارش ها، وی در جریان تور موسیقی خود حمایتش از هیلاری کلینتون را اعلام کرده بود. به گزارش مجله ولچر، ادل در این باره چنین گفته است: «به او رأی ندهید. من انگلیسی هستم اما هر اتفاقی که در ایالات متحده بیفتد بر من نیز تاثیرگذار خواهد بود. من صد درصد از هیلاری کلینتون حمایت می کنم. او را دوست دارم، او فوق العاده است».

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۷- رولینگ استونز

از سال ۲۰۱۶، گروه رولینگ استونز در چندین بیانیه خود از دونالد ترامپ خواسته که از آهنگ های این گروه در کمپین های تبلیغاتی اش استفاده نکند اما به گفته گاردین، همچنان در گردهمایی های تبلیغاتی ترامپ از آهنگ You Can’t Always Get What You Want استفاده می شود. در ژوئن ۲۰۲۰، نماینده رولینگ استونز اعلام کرد در صورتی که ترامپ بار دیگر از آهنگ های این گروه استفاده کند از وی شکایت خواهند کرد.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۸- اکسل رُز

در سال ۲۰۱۸، اکسل رُز خواننده اصلی گروه Guns N’ Roses دریافت که ترامپ از آهنگ مشهور Sweet Child O’ Mine در جریان یک گردهمایی تبلیغاتی استفاده کرده است. وی ادعا کرد که گروه او به طور رسمی از دونالد ترامپ خواسته اند از آهن گهای این گروه استفاده نشود.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۹- فارل ویلیامز

فارل ویلیامز بعد از آنکه متوجه شد دقایقی پس از تیراندازی مرگبار در کنیسه ای در پیتسبورگ در اکتبر ۲۰۱۸، دونالد ترامپ از آهنگ Happy او استفاده کرده است، شکایت خود را برای کاخ سفید ارسال کرد. وی بعدها در این مورد چنین گفت:«هیچ نکته شادی در موردی اتفاق بدی که برای کشور ما در روز شنبه رخ داد وجود نداشت و هیچ مجوزی برای استفاده شما از این آهنگ بدین منظور داده نشده بود». همچنین گفته شده که ویلیامز تاکید کرده که هیچگاه اجازه استفاده از آهنگ های خود به دونالد ترامپ را نداده و نخواهد داد.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۱۰- برایان می

در سال ۲۰۱۶، برایان می عضو گروه موسیقی مشهور کویین در سخنانی غیررسمی گفته بود که این گروه اجازه استفاده از آهنگWe Are The Champions به عنوان آهنگ اصلی کمپین تبلیغاتی دونالد ترامپ را نداده است. می تاکید کرده بود که سیاست این گروه نیست که اجازه دهد آهنگ هایش در کمپین های سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۱۱- لوچیانو پاواروتی

خانواده لوچیانو پاواروتی از کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ خواسته اند که از نسخه پاواروتی از آهنگ Nessun Dorma در گردهمایی های تبلیغاتی استفاده نکند. نیکولتا مانتووانی پاوروت، همسر لوچیانو و سه دخترش در مصاحبه با نیویورک تایمز گفته اند: «ارزش های برادری و اتحاد که لوچیانو پاواروتی در تمام طول دوران حرفه هنری خود نشان داده شده بود کاملاً با جهان بینی ارائه شده توسط کاندیدا دونالد ترامپ متفاوت هستند». در سال ۲۰۱۷، دونالد ترامپ از پاواروتی با عنوان «دوست عزیز» یاد کرد در حالی که این چهره سرشناس موسیقی ایتالیا و جهان در سال ۲۰۰۷ درگذشته بود.

موسیقیدانان مخالف دونالد ترامپ

۱۲- استیون تایلر

استیون تایلر از اعضای گروه Aerosmith از سال ۲۰۱۵ از ترامپ خواسته که از آهنگ های این گروه در جریان کمپین های تبلیغاتی خود استفاده نکند. اما در آگوست ۲۰۱۸، ترامپ آهنگ Livin’ on the Edge این گروه را در جریان یک گردهمایی اجرا کرد که با شکایت گروه همراه شد. تایلر بعدها اعلام کرد که او نمی خواهد از آهنگ های گروهش در هیچ رقابت انتخاباتی، چه جمهوری خواهان و چه دموکرات ها، استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تست هوشی که دونالد ترامپ نمره کامل آن را گرفت؛ هوش شناختی تان را امتحان کنید

راه رفتن بچگانه دونالد ترامپ و نگرانی کارشناسان از سلامت جسمانی او + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود