دونالد ترامپ حقوق ۱۰۰,۰۰۰ دلاری سه ماهه اخیرش را نیز بخشید

دونالد ترامپ حقوق ۱۰۰,۰۰۰ دلاری سه ماهه اخیرش را نیز بخشید

دونالد ترامپ روز جمعه اعلام کرد که حقوق ۱۰۰,۰۰۰ دلاری سه ماه اخیر ریاست جمهوری خود را به خدمات پارک های ملی به منظور بازسازی تندیس های یادبود اهدا خواهد کرد. او در یک پیام توییتری گفته است که این پول را «برای کمک به تعمیر و بازسازی تندیس های ملی فوق العاده» کشور اعدا کرده که از نظر او برای تاریخ آمریکا بسیار مهم هستند. این تصمیم بخشی از تمرکز ترامپ بر گفتمان «نظم و قانون» به منظور تقویت کمپین انتخاباتی خود برای بالا بردن آرا خود است. وی در چهارم جولای در یک سخنرانی متفاوت که در کوه راشمور در داکوتای جنوبی داشت به «گانگسترهای چپگرا» حمله کرد که از نظر او «از بین بردن مجسمه های بنیانگذاران ما را هدف گرفته و موجی از جنایات خشونت آمیز را در شهرهای ما براه انداخته اند».

حقوق دونالد ترامپ

مجسمه ها و تندیس های یادبودی که برای برده داران و فرماندهان کنفدراسیون سرشناس آمریکایی ساخته شده بودند در جریان اعتراضات نسبت به کشته شدن جورج فلوید و کمپین زندگی سیاهان مهم است در سراسر کشور تخریب شدند. دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ و در جریان رقابت های انتخاباتی قول داده بود که دستمزد خود به عنوان رییس جمهوری ایالات متحده را هر سه ماه یک بار به یک موسسه دولتی متفاوت اهدا کند.

بر اساس قانون اساسی ایالات متحده، رییس جمهور نمی تواند از دریافت حقوق امتناع کند و به همین دلیل دونالد ترامپ تمام دستمزد خود را گرفته و هر بار به یکی از ارگان های دولتی اهدا می کند. او اولین رییس جمهور ایالات متحده نیست که چنین کاری می کند: جان اف کندی و هربرت هوور نیز تمام دستمزد خود را در دوران حضور در کاخ سفید بخشیدند. روسای جمهور در ایالات متحده سالانه ۴۰۰,۰۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند. از سال ۱۹۶۹ حقوق سالانه رییس جمهور ایالات متحده سالانه ۲۰۰,۰۰۰ دلار بود که این مبلغ در سال ۲۰۰۱ و پس از ریاست جمهوری جرج بوش دو برابر شد.

حقوق دونالد ترامپ

باراک اوباما نیز در دوران حضور در کاخ سفید بیش از ۱ میلیون دلار را به فعالیت های خیریه بخشیده بود. اما در یک سنت شکنی بی سابقه در مورد ریاست جمهوری، دونالد ترامپ از کنار گذاشتن فعالیت های تجاری در دوران ریاست جمهوری خودداری کرده و در این مدت بر ثروت خود افزوده است. چندین شکایت حقوقی رییس جمهور ایالات متحده را به نقض قانون اساسی ایالات متحده که رییس جمهور را از دریافت پول از دولت های داخلی و خارجی بر حذر می دارد متهم کرده اند.

بر اساس اسناد منتشر شده توسط کاخ سفید دونالد ترامپ سال گذشته ۴۴۶ میلیون و سال ۲۰۱۸ نیز ۴۳۴ میلیون درآمد کسب کرده است . ایوانکا ترامپ و شوهرش جارد کوشنر نیز که دارای سمت هایی در کاخ سفید هستند در سال گذشته دستکم ۳۶ میلیون دلار درآمد داشته اند.

بیشتر بخوانید: آیا می دانید رهبران جهان هر یک چه مقدار حقوق دریافت می کنند؟

منبع: independent
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود