بدون نظر

محمدرضا شجریان ، استاد موسیقی سنتی ایران که فروردین ماه امسال پس از گذراندن دوره ی چند ماهه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان جم، بر اساس آنچه اعلام شد «با حال عمومی مناسب و مساعد و شرایط قلبی، عروقی و ریوی پایدار» از بیمارستان ترخیص شده بود، بار دیگر به دنبال وخامت حال جسمی روز شنبه ۲۵ مرداد ماه در این بیمارستان بستری شد.

دکتر بابک حیدری اقدم، مدیرعامل بیمارستان جم و عضو تیم پزشکی معالج محمدرضا شجریان به تشریح آخرین وضعیت سلامت محمدرضا شجریان پرداخت.

آخرین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان

حیدری اقدم با بیان اینکه محمدرضا شجریان را روز شنبه با علائم شوک عفونی به بیمارستان جم آوردند گفت: «زمانی که ایشان را به بیمارستان آوردند افت فشار و تنگی نفس داشتند و هوشیاری نداشتند. لذا بلافاصله به اتاق ایزوله بخش مراقبت‌های ویژه منتقل و اقدامات اولیه برای ایشان شروع شد. به نظر می‌آمد که یک شوک عفونی در زمینه ذات الریه برای ایشان پیش آمده است. بر این اساس درمان‌های اولیه شامل تجویز آنتی بیوتیک و داروهای که فشار را بالا بیاورد آغاز شد.»

دکتر حیدری اقدم با اشاره به انتشار شایعاتی در خصوص فوت محمدرضا شجریان گفت: «متأسفانه دوباره شایعه‌های مربوط به فوت استاد منتشر شد که صحت ندارد و تا این لحظه یعنی ساعت ۹ شب دوشنبه (۲۷ مرداد) ایشان در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. هرچند با شرایطی که دارند فکر نمی‌کنم طی چند روز آینده قابل انتقال به بخش عمومی باشند.»

کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان

عضو تیم پزشکی معالج شجریان در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت جسمی استاد موسیقی سنتی ایران و امکان بازگشت ایشان به عرصه هنر موسیقی گفت: «صدای استاد برای نسل ما و بعد از ما خاطره است و یاد آور عشق و شور است اما این واقعیت است و باید واقعیت را قبول کرد، شرایط استاد به گونه ای نیست که تصور کنید ایشان بعد از اینکه بهبودی پیدا کردند به روی صحنه برگردند و برای ما آواز بخوانند و اینکه دوباره خسرو آواز ایران را بتوانیم بر روی صحنه ببینیم خیلی بعید است. فقط امیدوارم که سلامت ایشان بازگردد و در واقع در قید حیات باشند و از حضور ایشان استفاده ‌کنیم اما این که برگردند به صحنه بعید می‌دانم که این اتفاق بیفتد.»

مدیر عامل بیمارستان جم با اشاره به حضور گسترده و پر ازدحام علاقه‌مندان به آقای شجریان در مقابل بیمارستان در دوره قبلی بستری شدن وی گفت: «برخوردهای احساسی اگر خوب کنترل نشوند ممکن است باعث اتفاقاتی بدی شوند. افرادی که آن شب آنجا آمده بودند کسانی بودند که عاشق استاد و نگران ایشان بودند. این بار آن نوع برخورد را که کاملاً احساسی باشد نداشتیم و می‌توانم بگویم که رفتارها خیلی منطقی تر بود ضمن آنکه ما سعی کردیم از همان ابتدای ورود استاد به بیمارستان اطلاع رسانی های خوب و دقیقی انجام دهیم.»

عضو تیم پزشکی معالج آقای شجریان با بیان اینکه باید در خصوص مسایلی از این دست واقع بین بود و منطقی برخورد کرد، افزود: «با آدم عاشق صحبت کردن خیلی سخت است و مردم عاشق استاد هستند و خیلی راحت نمی‌توان همه مسائل را بیان کرد اما واقعیت این است که باید منطقی برخورد کرد. ممکن است اتفاق برای هر کسی بیفتد و مشکلاتی پیش بیاید بنابراین باید واقع‌بین بود که اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاید آن را بپذیریم اما ما امیدواریم که اتفاقی نیافتد.»

استاد شجریان متولد ۱۳۱۹ در مشهد، برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: یورونیوز
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود