یک نظر

همانطور که طرفداران می دانند مسیر داستانی مجموعه کتاب های اورجینال جورج آر آر مارتین با عنوان ترانه ای از یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) و سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بعد از پیشی گرفتن سریال از کتاب ها دچار تفاوت هایی شد. در حالی که همه طرفداران منتظر به پایان رسیدن و انتشار کتاب بادهای زمستان (The Winds of Winter) به عنوان جلد یکی به آخر مجموعه کتاب های فانتزی مارتین هستند، برخی از طرفداران ریزبین ادعا کرده اند که به مهم ترین پیچش داستانی این بخش از کتاب های مارتین پی برده اند.

بازی تاج و تخت (Game of Thrones

یکی از مهم ترین بخش های کتاب های مارتین که دیوید بنیاف و دی بی وایس، شورانرهای سریال بازی تاج و تخت از داستان کنار گذاشتند، ماجرای ظهور گریف جوان بود که ادعا می کرد برادر بزرگ تر دنریس تارگرین است. همانطور که می دانید، در نسخه سریالی در نهایت مشخص شد که جان اسنو (کیت هرینگتون) از خانواده تارگرین ها بوده و در نتیجه رابطه عاشقانه ریگار (برادر دنریس) و لیانا (خواهر ند استارک) به دنیا آمده است. گریف جوان یا یانگ گریف که در کتاب های مارتین، تیریون لنیستر در سفرهایش با او روبرو می شود، ادعا می کند که اولین فرزند ریگار تارگرین است که بدنبال حمله رابرت برثیون به کینگر لندینگ و کشته شدن پادشاه دیوانه، همانند دنریس و ویسریس، برای نجات جانشان و به طور مخفیانه به خارج از کینگز لندینگ منتقل شده است.

بازی تاج و تخت (Game of Thrones

با این وجود بسیاری از طرفداران سریال و کتاب های مارتین بر این باورند که گریف جوان یک شاه ماهی قرمز و یک شخصیت کلیدی است که مارتین در روایت داستانی خود گنجانده اما این موضوع باعث نشده که آن ها به این باور برسند که یک تارگرین مخفی دیگر نیز در سریال وجود دارد زیرا ارتباط نزدیکی میان اژدهایان و عدد سه وجود دارد.

بازی تاج و تخت (Game of Thrones

آن ها بر این باورند که تارگرین سوم بسیار آشنا بوده و یکی از دوستان نزدیک جان اسنو است. بر اساس تئوری طرفداران، سامول تارلی در واقع همان ایگان است که توسط رندال تارلی که از دوستان و طرفداران تارگرین ها بوده به فرزندی پذیرفته شده و به عنوان فرزند خود بزرگ کرده است. آن ها برای اثبات ادعای خود به دشمنی سامول و پدرش هم در سریال و هم در کتاب های مارتین اشاره کرده اند.

بازی تاج و تخت (Game of Thrones

همچنین آن ها می گویند که ممکن است سامول تارلی همانند جان اسنو به خاطر در امان ماندن از کشته شدن به نگهبانی در دیوار یخی فرستاده شده و نه برای تنبیه. اگر چه سریال بازی تاج و تخت با یک فصل پایانی جنجالی خاتمه یافت اما این پایان دنیای وستروس نخواهد بود. پیش درآمدی بر این سریال که به ورود خاندان تارگرین به وستروس و جنگ داخلی پس از آن اختصاص دارد در حال ساخته شدن است. این سریال با عنوان خاندان اژدها (House of the Dragon) با نظارت مارتین ساخته شده و در مورد سه شخصیت اصلی آن نیز تصمیم گیری شده است.

بیشتر بخوانید: تاریخچه خاندان تارگرین در سریال بازی تاج و تخت ؛ از والیریا تا آخرین اژدها [قسمت اول]

خاندان اژدها ؛ آخرین خبرها در مورد ساخت و تاریخ انتشار دنباله سریال بازی تاج و تخت

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: metro
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Ghost مرداد 30, 1399

    Game of Thrones واسه هممون همیشه مرد 🙁