تنهاترین فیل دنیا از پاکستان به کامبوج منتقل می شود

تنهاترین فیل دنیا از پاکستان به کامبوج منتقل می شود

فیلی که فعالان حقوق حیوانات از سراسر دنیا را نگران کرده و جنجال های زیادی در محافل خبری دنیا برپا کرده قرار است به زودی از باغ وحش محل زندگی خود در پاکستان آزاد می شود تا به محل بهتری برای زندگی انتقال پیدا کند. این حیوان که از سوی حامیانش نام تنهاترین فیل دنیا را به خود اختصاص داده، کاوان نام دارد و برای مدت ۳۵ سال است که در باغ وحشی در اسلام آباد پاکستان نگهداری می شود.

مارتین بائر سخنگوی بنیادی به نام Four Paws یا چهار پنجه روز یکشنبه همین هفته گفت که این فیل موافقت پزشکی برای مسافرت را دریافت کرده و به احتمال زیاد به کامبوج منتقل می شود تا در آنجا با فیل های دیگر و در شرایط بهتری زندگی کند.

بخوانید: واکنش هدیه تهرانی به ویدیو جنجالی علی زند وکیلی و بچه شیر

تنهاترین فیل دنیا که مشکل اضافه وزن هم دارد روز جمعه همین هفته در داخل باغ وحش به طور کامل معاینه شد. در ماه می دادگاه عالی پاکستان حکم تعطیلی باغ وحش Marghazar را به خاطر شرایط بسیار بد نگهداری از حیوانات و بی توجهی به شرایط سلامتی حیوانات نگهداری شونده در آن صادر کرد.

تنهاترین فیل دنیا

طولی نکشید که توجه فعالان حقوق حیوانات و هنرمندان و مشاهیر به شرایط بد این باغ وحش و همچنین وضعیت زندگی کاوان جلب شد. برای مثال Cher خواننده شناخته شده آمریکایی نیز نسبت به وضعیت کاوان ابراز نگرانی کرد و تلاش ها برای جابجایی تنهاترین فیل دنیا را در دستور کار خود قرار داد.

متاسفانه تلاش ها برای نجات این حیوانات کمی دیر انجام شد و دو قلاده شیر این باغ وحش در جریان فرایند غیرحرفه ای انتقالشان به خاطر آتش سوزی جان خود را از دست دادند.

بائر در این رابطه گفت که هیئت مدیریت حیات وحش پاکستان از انجمن چهار پنجه دعوت کرد تا برای انتقال باقی حیوانات این باغ وحش دست به کار شود. کاوان در تمامی این سال ها مجبور بوده که تنها درون یک فضای بسته بسیار کوچک زندگی کند.

تنهاترین فیل دنیا

معاینه ای که روز جمعه این هفته روی این حیوان انجام شد نشان داد که فیل بیچاره دچار اضافه وزن است و حتی نشانه هایی از سوء تغذیه در او دیده می شود. ناخن های کاوان نیز ترک خورده بودند و در چند سال گذشته که در یک قفس کوچک زندگی کرده کوتاه نشده بودند.

بعد از این معاینات که ثابت کرد کاوان بدنی بسیار قوی دارد قرار بر این شد که تنهاترین فیل دنیا به یک منطقه حفاظت شده در کامبوج منتقل شود تا باقی روزهای عمرش را در آن سپری کند.

بائر در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد که کاوان علاوه بر مشکلات جسمی دچار مشکلات رفتاری هم شده است. او در سال ۲۰۱۲ شریک زندگی اش را از دست داد و از آن زمان تاکنون در تلاشی بی وقفه برای کنار آمدن با تنهایی و شرایط بد زندگی اش بوده است. این فیل حتی دچار تیک های عصبی هم شده و برای مثال تا سال ها سرش را به جلو و عقب حرکت می دهد و این صرفا نشان می دهد که کاوان از شرایط زندگی اش خسته شده است.

 

دیدن این ویدیو به شما توصیه می شود:

منبع: theguardian
بدون نظر

ورود