دستگیری کارگردان قاتل ایرانی؛ قتل همسایه به دست همسر سابق مرجانه گلچین

دستگیری کارگردان قاتل ایرانی؛ قتل همسایه به دست همسر سابق مرجانه گلچین

کریم آتشی کارگردان سینما و همسر سابق مرجانه گلچین روز چهارشنبه هفته گذشته به جرم قتل همسایه خود با استفاده از سلاح گرم دستگیر شد.

کریم آتشی همسر سابق مرجانه گلچین

ساعت ۱۰ شب چهارشنبه گذشته، مأموران بسیج هنگام گشت در خیابان خواجه نصیرالدین طوسی تهران با شنیدن صدای شلیک ۳ تیر پیاپی مواجه شدند و بلافاصله جستجو برای یافتن مکان تیراندازی را آغاز کردند و دقایقی بعد موفق شدند محل شلیک‌ ها را که ساختمانی چهار طبقه در همان خیابان بود شناسایی کنند.

لحظاتی بعد وقتی مأموران در حال بررسی اطراف ساختمان بودند متوجه حرکات مشکوک مرد میانسالی – کریم آتشی – شدند که با حالتی پریشان در حال شستن لکه‌ های خون در جلوی راه پله‌ ها و در ورودی همان ساختمان بود که این شخص – کریم آتشی – با دیدن مأموران فوراً وارد ساختمان شد و در را بست.

در ادامه مأموران بسیج که به مرد میانسال مشکوک شده بودند موضوع را به پلیس گزارش دادند و بدین ترتیب دقایقی بعد مأموران و تیم جنایی در محل حاضر شدند.

با شروع تحقیقات پلیس مشخص شد مظنون ماجرا کریم آتشی کارگردان سینما و تلویزیون است که دقایقی قبل مرتکب قتل شده است. با این اطلاعات پلیس تلاش کرد تا او را به‌صورت مسالمت‌ آمیز بازداشت کند اما کریم آتشی ۵۶ ساله که مسلح به سلاح کلاشنیکف بود، حاضر نشد از دفتر سینمایی اش خارج شود و خودش را تسلیم پلیس کند.

دستگیری کریم آتشی پس از ۴ ساعت مذاکره پلیسی

پس‌ از گذشت چند ساعت از ماجرا در حالی که نیروهای پلیس و تیم جنایی در محل حاضر شده بودند و تسلیم نشدن کریم آتشی ، موجب تجمع اهالی محل و رهگذران شده بود و هر لحظه این امکان وجود داشت که کریم آتشی به خود یا دیگران آسیبی بزند، از این‌ رو با دستور بازپرس جنایی نیروهای  نوپو  وارد عمل شدند و پس‌ از شکستن شیشه‌ های ساختمان و اتاقی که کریم آتشی مسلح در آن قرار داشت و همینطور با استفاده از گاز اشک آور، این کارگردان را به‌ همراه اسلحه ی کلاشنیکف و ۷۲ تیر جنگی دستگیر کردند.

کریم آتشی جسد قربانی را به زیر راه پله برده بود

در ادامه مأموران به‌دنبال رد خون‌ هایی که در راهرو ریخته شده بود رفتند و ساختمان را مورد بازرسی قرار دادند و در نهایت با جسد مرد ۶۰ ساله‌ ای مواجه شدند که بر اثر شلیک چند گلوله به جمجمه و بدن او به قتل رسیده بود.

کریم آتشی که برای انکار قتل راه گریزی نداشت قتل را پذیرفت و در تشریح ماجرا گفت: «دفتر کارم در طبقه ی همکف این ساختمان است و من چند شب در هفته برای کار در دفترم می‌ مانم. مقتول مالک سه واحد این ساختمان بود و دو واحد آن را اجاره داده بود و یکی از واحدها نیز در اختیار خودش بود. از مدت‌ ها قبل بر سر مشکلات ساختمان با او اختلاف داشتم و از طرفی افراد زیادی به واحدش رفت و آمد داشتند و همین مسأله من را آزار می‌ داد. چندین بار به او تذکر داده بودم اما بی‌ فایده بود. حتی به‌ خاطر این اختلافاتی که با مقتول داشتم در دو دادسرا شکایاتی را علیه او ثبت کرده‌ ام که در حال رسیدگی است.»

کریم آتشی ادامه داد: «مقتول مدتی قبل یک در آهنی بین طبقه ی همکف و طبقه ی اول کار گذاشته بود و شب حادثه بی‌ دلیل با یک چکش به در می‌ کوبید که به تصور من او به عمد این کار را می‌ کرد تا من را عصبی کند. از دفترم بیرون آمدم و بابت این کارش به او تذکر دادم که اصلاً توجهی نکرد‌ و ما با هم درگیر شدیم و با سلاحی که داشتم به او شلیک کردم و یکی از گلوله‌ ها به جمجمه‌ اش اصابت و او فوت کرد. بعد از آن هم تصمیم داشتم جسد را به زیرزمین منتقل کنم اما چون خون زیادی مقابل در ریخته بود، داشتم آن ها را می‌ شستم که مأموران متوجه‌ کارم شدند و لو رفتم.»

کریم آتشی در مورد اینکه اسلحه را از کجا آورده گفت: «ما معمولاً برای فیلم‌ های اکشن و پلیسی از مراکز نظامی سلاح می‌ گیریم و بعد از پایان کار فیلمبرداری اسلحه‌ ها را تحویل می‌ دهیم. اخیراً برای تولید یک کار سینمایی ۸ اسلحه تحویل گرفتیم اما ۷ اسلحه را برگرداندیم و یکی را پیش خودم نگه داشتم. ۷۲ فشنگ جنگی نیز از قبل داشتم.»

پس از این اظهارات با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، کریم آتشی برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

زندگینامه کریم آتشی

کریم آتشی متولد ۱۳۴۳ در شهر ری و دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران و دکترای علوم سیاسی است.
آتشی فعالیت هنری خود را با کارگردانی فیلم های کوتاه و فعالیت سینمایی اش را در سال ۶۹ آغاز کرد. نخستین تجربه ی سینمایی او فیلم «پنجاه روز التهاب» در سال ۷۲ است.

کریم آتشی یکی از مصدومین شیمیایی هشت سال دفاع مقدس است و به همین دلیل مشکلات ریوی و تنفسی دارد. او همسر سابق مرجانه گلچین ، بازیگر مشهور است.

منبع: رکنا
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • علی شهریور ۲۲, ۱۳۹۹

    مقصر دادگاه ها هستند که انقدر به شکایت ها دیر رسیدگی میکنن تا یک فرد مردم آزار یک فرد دیگه رو به مرز جنون بکشونه ، مشکل ضعف اخلاق و بی فرهنگی جامعه هست

  • رضا اسفند ۱۰, ۱۴۰۰

    تماااااام مشکلات به خاطر ضعف شدید قانون و قوه قضائیه ست، اگر بطور قانونی بخوای احقاق حق کمی، کارت به جنون میکشه