تصاویر دیده نشده از خانه ها و ویلاهای مجلل اکبر طبری + ویدئو

تصاویر دیده نشده از خانه ها و ویلاهای مجلل اکبر طبری + ویدئو

دیروز پس از اعلام حکم صادره برای اکبر طبری ، تصاویر دیده نشده ای از خانه ها و ویلاهای وی در گزارش ویژه صدا و سیما منتشر شد.

سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی دیروز از صدور رأی پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت او به ۳۱ سال حبس محکوم شده است.

اسماعیلی درباره ی صدور رأی پرونده اکبر طبری گفت: او در دو عنوان اتهامی تبرئه و در ۶ مورد دیگر دادگاه در چارچوب قوانین، مجازات حبس و جزای نقدی صادر کرده است. رأی هنوز غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است. طبری بابت تشکیل شبکه ارتشا به ۳۱ سال حبس تعزیری و ضبط اموال محکوم شده است. بعد از برگزاری جلسات متعدد دادگاه کیفری یک استان تهران و استماع مدافعات متهمان و وکلای آن‌ها نهایتاً، دادگاه رأی خود را در مورد پرونده ی اتهامی اکبر طبری صادر کرده است.

خانه ها و ویلاهای اکبر طبری

اسماعیلی افزود: از آنجایی که برابر ضوابط و مقررات قانونی در فرآیند رسیدگی به پرونده، مجوزهای قانونی برای انتشار جزئیات جلسه ی دادگاه و موارد اتهامی اعلام شده بود مجاز هستیم که محکومیت صادره از ناحیه ی دادگاه را نیز اعلام نماییم. مجموعاً طبری به پرداخت هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است. علاوه بر آن این فرد به حدود ۱۷۹ میلیارد ریال جزای ضبط وجوه نقدی که بابت ارتشا اخذ کرده نیز محکوم شده است.

لازم به ذکر است اکبر طبری برای اتهامات متعدد خود در حقیقت به ۵۸ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز حبس محکوم شده که البته بر اساس قانون، بالاترین حد مجازات معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه، ۳۱ سال حبس است که همین میزان اعمال می شود.

طبق اعلام قوه قضاییه، هر چند دیروز حکم سنگینی برای اکبر طبری اعلام شد اما پرونده ی بررسی دیگر تخلفات وی همچنان مفتوح است.

فهرست اموال ضبط شده اکبر طبری :

 • ۳ دستگاه آپارتمان در برج روما
 • یک واحد مسکونی در پاسداران به مساحت ۶۳۳ متر
 • ۵ قطعه زمین در بابلسر
 • یک قطعه ۱۶۷۵ متری در لواسان
 • یک واحد اداری در برج سانا
 • زمین ۳۰۰ متری در خیابان کریمخان
 • طبقه ۵ و ۶ در مجتمع کریمخان
 • هزار میلیارد ریال در حق دولت
 • حدود ۱۷۹ میلیارد ریال وجوه نقدی بابت ارتشا

در ادامه می توانید گزارش ویژه صدا و سیما از خانه ها و ویلاهای مجلل اکبر طبری را مشاهده کنید:

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • حسن فریدون شهریور ۲۶, ۱۳۹۹

  مملکت امام است، وقتی ناظران اجرای قولنین چنین دزدی هایی می کنند خدا میداند بقیه مسئولین چه مقدار می دزدند.

 • برادران قاچاقچی شهریور ۲۶, ۱۳۹۹

  بالادست این شخص هم باید محاکمه و رسوا و مجازات شود زیرا حتما رییس اش از کارهای او باخبر بوده و اگر هم خبر نداشته باز هم باید بخاطر اینکه از اعمال زیر دستش غافل بوده محاکمه و مجازات سنگین شود.

 • سعید عباس زاد یزد آذر ۱۵, ۱۳۹۹

  در برابر حقی پاک و مسلم و با رضای خدا همراه ک بر تمام دنیا و حتی کودکان ۷ ساله قابل شناختن بجز کسانی ک رای صادر کردن .دلی پراز خون .تا طبریها به ملیاردها برسند.ک او با روابط و من تنفر از روابط در برابر حق پاک و فقط از درکاه قانون ک شد حسرتی در دل از وجود طبریها.ک با بلعکس کردن تمام رای ها عدالت حاصل.است .بزگترین ستم در عالم ک هرگز کسی ندیده و نشنیده ..دهها سرقت کلان اعتراف شده در حال عودت ک از مسیر برگشت خورد بخاطر طبریهاک ریشه فسادند.من نطام و کشورم را دوست دارم اما چگونه با این ستمها.ای طبریها خدا شمارا لعنت کند ک از خون دل من کاخ ساختید ک هرگز عدل ندیدم در برابر حقی مسلم و پیدا .بر کل دنیا از خون دل من شادیها کردید .ک حد ریالی از من به کسی ستم نرسید .ک در دریای ستم دیگران غرق شدم .به همه خدمت رایگان حتی نزدیک به ملیارد بر یک شخص ک دربرابر هر خدمت خیانتی در کمینم بود چون جامعه را از ارزشها خالی و تیشه بر عقاید بودید.ک توقع تشکر هم نداشتم.و نمیشناسم کسی را ک بر من ستمی نکرده باشد .ک تنها مرحم دردم معصومین ع.بودن.حتی پدر و مادری ک سی سال بهترین خدمت را بودم تا پسانداز ملیاردی .ک صد ندادن واسه دکتر همه تقزیبا از زحمت خودم به انها رسید ..بجای عدل جوانیم را گرفتید و عمرم را در اندوه سپری دادید.کچون کرونا درمانی ندارد و اکنون تمام زحمت عمرم در تصرف سارقان باقی گذاشتید ک در حال عودت بود چنین گناهانی اجرای عدل را ناممکن دارد .وسلام س.ع.

  • سعید عباسزاده یزد آذر ۱۵, ۱۳۹۹

   در رنج این همه ستم در جایگاه عدل ..هر زمان از شدت ظلم به قران کریم توسل داشتم همیشه با همین پاسخ مرحم رنج بود ک شمادر برابر ستم اشکار قرار تابه کارزار ک ما اکاه از وجود کسانیک در پوشش دین به عدل و قانون خیانت و موجب اندوه دلها .یقین باش خدا زمانش را معین تا با رسوایی انها ..ط..اندوه دل را شفا بخشد و ادامه ان .امثال طبریهل ریشهدعدالت اسلام را سوزاندن ک خدا به انها عزت مقام برتری داد تا عدالت اسلام را به رخ جهانیان و هر قدرتی را برایشان فراهم .ک تمام شراره های کفر و ظلم و شقاوت .با کلامی از حق و عدالت اسلام سرد و خاموش بود .ک در برابر این همه موهبت الهی .چنین بسیاری لباس بی وفایی به عدل اسلام تن هایشان را پوشاند .تا ان لباس عزتی ک خدا بر بی گناهان پوشانده .شما به شکل ذلیلانه ای بر فنا دادید حرمت ها شکستید .و حریم ها را بی پناه رها کردید .خدا شما را لعنت کند ک از خون دل من و امثال من کاخها ساختید .شادیها کردید تا طی سی سال و در برابر حقی پاک و مسلم و طبق رضای خدا .ک بر کل دنیا قابل شناختن بود بجز اینتعداد رای دهنده ک هر حق را باطل و ریا و فساد را در جای حق گماردید .ک با برسی انها بصورت علنی تمام ریشهای فساد اسکار ک میتوان از جامعه دفع و بستری زیبا برای عدالت فراهم کرد ک این پاسخ همیشگی تنها امیدم قران کریم بود.تا مرحم رنجهایم باشد ک حتی یک مرتبه اجرای عدل میسر نشد چون طبق رضای خدا زندگی کردم از حرام دوری از چند ثروت ملیاردی باداورده رویگردان .وازح صد ملیون وجه خسارت با حکم قانون پرهیزو هرگز دست رد بر کسی نبودم وبا داشتن عضو خانواده در راس قضا بیشترین ستمها را تحمل بدون انکه انها بدانند ک توسل به روابط پشت کردن به قانون و عدل بود .اما ندیدم ایمان در کسی.تا طبق قران عدالت را احیا کند ک عدل اسلام بر گنه کرده میسر نیست ک در برسی علتی شرم این گناهان خود بزگترین قدرت بازدارندگی ازتکرار گناه و جرم راهمراه دارد و تنها راه اجرای عدالت و نجات این رو سیاهان است