شهره قمر : من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانم

شهره قمر : من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانم

شهره قمر ، بازیگر معروف سینمای ایران این روزها به یکی از جنجالی ترین سلبریتی ها تبدیل شده است. وی در هفته های گذشته در جریان درگیری لفظی اش با ترانه علیدوستی خبرساز شد. قمر در چند استوری که در صفحه اینستاگرامش قرار داد ترانه دوستی را مورد انتقاد قرار داد. وی علیدوستی را یک برانداز توصیف کرد که قصد اغتشاش و جاسوسی علیه نظام را داشته و به او هشدار داد که مواظب رفتارش باشد. شهره قمر در نهایت حتی علیدوستی و دخترش را تهدید به مرگ کرده بود. اکنون قمر که متولد کردستان است و جنجال های زیادی بر سر تاریخ واقعی تولدش وجود دارد، در یک مصاحبه صوتی خود را تنها بازیگر مطلق سینمای ایران دانسته و سخنان جنجال آفرین جدیدی در مورد برخی چهره های سینما و تلویزیون و حتی ویروس کرونا به زبان آورده است:

من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانم و این بر کسی پوشیده نیست. یعنی چی؟ یعنی اینکه من نه سریال تلویزیونی بازی کردم، نه سریال رسانه ای بازی کردم، نه تله فیلم بازی کردم. فقط و فقط و فقط فیلم سینمایی رو بازی کردم که در سینما اکران می شه. خب طبیعتاَ برای یک بازیگری که یک لایف استایل داره، یا یک خط مشی مشخصی داره، یا یک برندی، یک مارکی، چی می گن، یه مارکی به اسم سینما روشه نمیشه اسم کم کار گذاشت، به نظر من این یک آرمه».

انتقاد تند شهره قمر از سریال دل و مافیای سینمای ایران

وقتی طرف دیگر مصاحبه از وی می پرسد که آیا چنین سبک بازیگری انتخاب خودتان بوده، شهره قمر چنین پاسخ می دهد: «بله من یه قابی رو از اول به اسم سینما انتخاب کردم، بهش تعهد دادم و انشالا تا روزی که زنده ام توی این قاب می مونم و به تعهدم عمل می کنم، ایشالا». وقتی مصاحبه گر از وی می پرسد که آیا این حرف ها بدان معناست که هیچگاه وی را در سریالی تلویزیونی نخواهیم دید، قمر چنین پاسخ می دهد: «خدا نکنه، خدا نکنه». وقتی از او پرسیده می شود آیا اگر پیشنهاد مالی خوبی برای بازی در یک سریال تلویزیونی مانند سریال «دل» به وی پیشنهاد شود نخواهد پذیرفت، شهره قمر چنین پاسخ می دهد: «من که این سریال رو ندیدم ولی ابداً ، من برای پول هیچوقت زندگی نکردم و تمام افتخارم اینه که نگاهم به کارم و سینما فقط آرمانی بوده و انشالا خواهد بود».

در ادامه مصاحبه از وی پرسیده می شود که به نظر می رسد شهره قمر از جانب بخشی از بدنه سینما به خاطر اظهارنظرهای جنجالی اش بایکوت شده است، اما از صحبت های قمر چنین بر می آید که وی پیشنهاداتی داشته اما گزیده کار است. قمر به این موضوع نیز چنین واکنش نشان می دهد: «نه لزوماً، اگر اجازه بدید یک توضیح کوتاهی در این مورد بدم، جناب آقای امامی ما، متاسفانه سینمامون دست یک سری مافیایی هستش که، یعنی قسمت اعظمش رو منظورمه، هفتاد تا هشتاد درصد سینمای ایران دست مافیایی هست که به نظر من اسم این سینما را باید آبدوغ خیاری گذاشت، که دست یک سری تهیه کننده س به اسم آقای، چه می دونم، حسین فرحبخش و شریفی نیا و اینهایی که من نمیدونم روی چه حسابی به اینها سینما دادن و صاحب سینما شدن».

انتقاد تند شهره قمر از سریال دل و مافیای سینمای ایران

در ادامه صحبت ها، قمر چنین می گوید: «از نظر من بزرگ ترین ضربه رو به ساختار سینما از اصل و پایه این تهیه کننده ها و امثالهم زدن، حتی به بدنه سینما، برای اینکه سلیقه ی… من قبل از اینکه بیاید روی خط مشی داشتم صحبت های آقای راد گوش می کردم، با این صحبتشون خیلی موافق بودم و هستم و اون این بود که ذهن مخاطب ایرانی ما رو این بخش از تهیه کننده ها و مافیای سینما آلوده کردن و فاسد کردن و سلقیه مردم رو آوردن پایین. صحبتی که شهره قمر داره در باب اینها اینه که بایدساختار سینما از اصل و پایه نابود بشه، یعنی بهم بریزه و از نو ساخته بشه و تهیه کننده هایی که فیلم های آبدوغ خیاری می سازن، از جمله آقای حسین فرحبخش ها، اینها کنار گذاشته بشن، سینماها از دست اینها گرفته بشه و بدست تهیه کننده ها و کارگردان هایی از نسل نو یا حداقل کارگردان هایی که می تونن محوریت ارزش سازی داشته باشن توی سینما داده بشه».

شهره قمر مصاحبه جنجالی خود را چنین به پایان می رساند: «این کل حرف منه، حالا در واقع صحبت شما، بله چرا که نه؟ یکی از دلایلی که شاید کم کار شدم از نظر شما… توی این سال های اخیر، وجود همین باندها و مافیا و لابی کثیف سینما، امثال آقای شریفی نیاست و آقای حسین فرحبخش ها و اینها. می دونید که شهره قمر به شهامت شهره س، یک آدمی ام که فقط از خدای خودم حساب بردم، می برم و خواهم برد انشالا. اتفاقی که داره توی سینمای ایران میفته، سینمای ما داره به سمت لودگی و نابودی و مسموم شدن اذهان عمومی سوق داده می شه. و اگه جلوی این جریان گرفته نشه ما بزودی سینمامون رو از دست می دیم و دچارِ… یعنی به تماشاچیان سریال دل تبدیل می شیم».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • رامین شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

  حرفاش تماما درست بود

 • مهدی شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

  خدا نکنه یکی چشماش روشن باشه میشه خدا. انتظار داره جلوش خم بشیم پاهاشو ببوسیم.
  یا پوستش یکم سفید تر باشه. واقعا عجیبه . ملت تا این حد به قهقرا رفته.

 • نيل مهر ۲, ۱۳۹۹

  بازیگر معروف!!!!!؟؟؟ اصلا کی می شناسه اینو؟؟؟
  واقعا مضحکه.. شروع کرده به گفتن چرندیات تا با حاشیه سازی معروف شه.

 • شکور دی ۲۲, ۱۳۹۹

  نه قمر کی هست؟؟؟ اینم میخواد معروف بشه

 • حمید اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰

  امروز فردا میگه فلانی به من تجاوز کرده