ماجرای خودروی دناپلاس نمایندگان مجلس و گلایه نماینده قزوین: شاسی بلند می خواهم!

ماجرای خودروی دناپلاس نمایندگان مجلس و گلایه نماینده قزوین: شاسی بلند می خواهم!

روز گذشته روح‌الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در یک پست اینستاگرامی از تحویل خودروی دناپلاس نمایندگان مجلس خبر داد و توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.

در متن این پست چنین آمده است:
چند روز پیش خودروی دنا پلاس اتومات توسط مجلس به نمایندگان متقاضی تحویل شد.

در ابتدای شروع مجلس، فرمی برای خودرو به نمایندگان داده شد تا نوع استفاده از خودرو را انتخاب کنند که سه گزینه داشت:

١. استفاده از خودروی مجلس با راننده، که در اینصورت، هزینه ها حسب میزان کاربرد و طبق تعرفه (ساعتی ٣٠ هزار و روزانه ۵٠٠ هزار تومان) از دریافتی ماهانه نماینده کسر می شود.

٢. تحویل امانی خودروی صفر (پارس) به نماینده و عودت آن به مجلس در پایان نمایندگی، که در اینصورت پرداخت مبلغ مربوط به حمل و نقل (حدود ۵ میلیون)، از هزینه های دفتری ماهانه حذف می شود.

٣. فروش اقساطی یک خودروی صفر به نماینده (دنا یا پارس) که قسط آن از دریافتی ماهانه کسر شود.

بنده چون خودرو نداشتم (همسرم یک خودروی ام وی ام ١١٠ به ارزش فعلی ۵٠ میلیون تومان دارد) گزینه سوم و نوع خودروی دنا پلاس اتومات را انتخاب کردم.

قیمت تحویل این خودرو به نماینده، ٣٠٢ میلیون تومان و اقساط آن ٣ ساله است. سند آن هم حداقل تا یک سال بنام مجلس است و امکان فروش به غیر ندارد.

من شاسی بلند می خواهم

دناپلاس نمایندگان مجلس

بدنبال انتشار خبر تحویل خودروی دناپلاس به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به قیمت نصف بازار لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین به این طرح اعتراض کرده و اظهار داشت:

در دوره قبل نماینده‌ها شاسی بلند گرفتند، من برای رفتن به مناطق روستایی شاسی بلند می‌خواهم.وی با اشاره به واکنش‌ها به این خبر گفت: دولت به جای اینکه نمایندگان را در مقابل هجمه افکار عمومی قرار دهد، باید دفترکار ، ماشین و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که واگذاری این امورات به شکل هزینه‌ای به نمایندگان غلط است و نماینده می بایست هزینه های نیروی انسانی، دفتر و رفت و آمد را از جیب بپردازد و کار مردم را هم انجام دهد. اجاره چند دفتر، پرداخت حقوق پرسنل و رفت و آمد به همه نقاط نمایندگی بسیار پر هزینه است در حالی‌ که استانداران و فرمانداران همه این امکانات را در اختیار دارند؛ چرا باید شأن یک نماینده از یک بخشدار کمتر باشد و به او این امکانات را ندهند.

این نماینده اصولگرا در ادامه گفت اینکه یک نماینده باید هزینه‌های این موارد را شخصاً بپردازد و در مقابل مورد هجمه رسانه و افکار عمومی هم باشد، حکایت خوردن همزمان چماق و پیاز است. ما از جیب خودمان ماشین می خریم و در طول ۴ سال این ماشین اسقاط می‌شود؛ آیا این درست است که این هزینه از جیب من نماینده باید پرداخت شود. او همچنین خاطر نشان کرد که نوع خودروهای تحویلی هم امسال تغییر کرده و در ادامه چنین گفت:

من الان برای رفتن به مناطق روستایی در جاده های کوهستانی باید شاسی بلند در اختیار داشته باشم در حالی که در دوره گذشته ماشین های شاسی بلند به نمایندگان داده شد و اکنون هم این ماشین را اگر بفروشم با ۴۰۰ میلیون اضافه نمی توانم شاسی بلند بخرم. چند مدت پیش در منطقه “چغور” ماشینم خراب شد و مجبور شدم با تویوتا یکی از مدیران برگردم؛ این درست است که نماینده مردم پیاده باشد و سطح زندگی مالی‌اش اندازه یک بخشدار منطقه نباشد.

این نماینده مجلس در واکنش به اختلاف قیمت خودرو و اینکه چرا این امکان برای سایر مردم فراهم نیست، خاطرنشان کرد:

اینکه نماینده باید هم پول ماشین را بدهد و هم سوار ماشین خود شود تا به مردم خدمت کند و هم باید توضیح دهد که چرا ماشین خریده؛ جای سوال دارد. اگر این ماشین ها حتی با ۵۰ میلیون تومان در اختیار نمایندگان قرار می‌گرفت باز هم نماینده متضرر می‌شد چرا که باید همه هزینه ها شامل بنزین، هزینه تعمیر و نگهداری و افت ماشین را نماینده بپردازد و بعد از ۴ سال نیز ماشین اسقاط شود، در حالی که دولت باید همه امکانات لازم شامل ساختمان، ماشین و پرسنل را در اختیار نماینده قرار دهد.

سیاهکلی خطاب به مردم هم چنین گفت:

در اینجا باید مردم مدافع نمایندگان باشند و بگویند این نماینده سرش کلاه رفته چرا باید هم پول بدهد و هم فحش بخورد و هم ماشین اش بعد از ۴ سال مستهلک شود.

نماینده قزوین در مورد اقساط خودروی دناپلاس نمایندگان مجلس هم گفت که تازه ۲ دو روز است که خودرو را تحویل گرفته‌ام و به محض مشخص شدن مبلغ اقساط آن را اطلاع رسانی می‌کنم.

در هر حال تحویل خودروی دناپلاس نمایندگان مجلس در حالی انجام می شود که اکنون بسیاری از مردم برای خرید یه دستگاه پراید هم با مشکل روبرو هستند و هنوز خیلی ها خودروهای ثبت نامی قبلی را دریافت نکرده اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • علیرضا مهر ۱, ۱۳۹۹

  از نماینده محترم دزد قزوین بپرسین که ماشین پارس امانی رو انتخاب کنه پول بنزینش رو هم من میدم گدا گشنه

 • علیرضا مهر ۲, ۱۳۹۹

  چطور ایشون موقع تبلیغات میتونست بره به اون مناطق سر بزنه. حالا سخته واسش

 • علیرضا مهر ۲, ۱۳۹۹

  احتمالا یکی از وعده های انتخاباتیش آسفالت کردن مسیر صعب العبور اون مناطق بوده. اهالی اون روستا هم ماشین شاسی بلند دارن ؟

 • کاربر مهر ۵, ۱۳۹۹

  این هم از نمایندگان اصول گرا (چس گرا)

 • مسعود مرداد ۳۱, ۱۴۰۱

  یارب مباد آن که گدا معتبر شود. یکی از این نماینده دو ذاری بپرسه اصلا میری حوزه نمایندگی چکارکنی؟ توکه با شاسی بلند میری میتونی مشکل مردم را درک کنی. کسی میتونه به داد مردم برسه که خودش هم سختی بکشه ولی تو که درحسرت یه شاسی بلندی وداری خودخوری میکنی که مجلس قبل فلان وبهمان. مگه اسم خودتونو مجلس انقلابی نگذاشتین؟ معنی محلس انقلابی راهم فهمیدیم