با رینگ لایت و کاربردهای مختلف آن آشنا شوید

با رینگ لایت و کاربردهای مختلف آن آشنا شوید

تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که چرا اغلب تصاویر و ویدیوهای آرایشی که اخیرا دیده اید نور خوبی دارند و از کیفیت بالایی برخوردارند؟ اگر تصورتان این است که علت کیفیت بالای این ویدیوها استفاده از دوربینهای بسیار گرانقیمت است باید بگوییم که اشتباه می کنید. اغلب اینفلوئنسرهای اینستاگرامی عکس ها و ویدیوهای خود را با کمک ابزاری به نام رینگ لایت یا لامپ حلقه ای می گیرند.

رینگ لایت در اصل نوعی ابزار روشنایی چند منظوره است که منبعی یکپارچه از نور را در اختیار کاربران میگذارد و نور را مستقیما از زاویه دید دوربین آنها به سمتشان می تاباند. این دستگاه معمولا از یک لامپ فلورسنت حلقه ای یا چندین لامپ LED کوچک متصل به هم ساخته می شود که به شکل دایره کنار هم قرار گرفته اند.

چرا باید از رینگ لایت استفاده کنیم؟

رینگ لایت

رینگ لایت ها در اصل برای استفاده در مطلب های پزشکی و دندانپزشکی ساخته شدند با این حال به خاطر قابلیت های بالایشان در بخش های تجاری مختلفی غیر از پزشکی نیز به کار گرفته شدند که در ادامه برخی از آنها را بر خواهیم شمرد.

۱- برای تاکید بر جزئیات

رینگ لایت به خاطر نوع طراحی و ساختارش ابزاری مناسب برای تاکید بر جزئیات در عکس و انواع فیلم است. طراحی دایره ای این لامپ به کاربران اجازه می دهد که از دوربین های خود بین حفره لامپ استفاده نمایند و از این طریق روی جزئیات خاصی از عکس فوکوس نمایند.

۲- عکاسی ماکرو

استفاده از رینگ لایت در زمان عکاسی نور متوازنی را ایجاد می کند که از تمامی وجوه روی سوژه تابیده می شوند و در نتیجه تصاویر به صورت یکنواخت روشن خواهند بود.

رینگ لایت ها این اجازه را به کاربران می دهند که بدون هزینه کردن برای خرید یک دوربین حرفه ای عکس ها و ویدیوهای با کیفیتی تهیه نمایند.

۳- ایجاد افکت های رنگارنگ

رینگ لایت ها را میتوان برای ایجاد افکت های رنگارنگ نیز به کار برد. تنها کاری که برای این منظور باید انجام دهید این است که لامپ های سفید را با لامپ های رنگی تعویض کنید یا اینکه ژل های رنگی روی بخش های مختلف آنها بمالید.

۴- تولید ویدیو

وقتی رینگ لایت تنها منبع نوری شما برای عکاسی یا فیلمبرداری باشد نوعی سایه هاله مانند بسیار جذاب حول تصویر ایجاد می شود که سوژه عکاسی یا فیلمبرداری را به شکل هوشمندانه ای از پس زمینه جدا میکند. این افکت هم ظاهری بسیار جذاب به فیلم های ساخته شده با رینگ لایت می هد.

۵- کاربردهای آرایشی

نور ایجاد شده توسط رینگ لایت ها بسیار برای آرایش و میکاپ ایده آل است و در مواردی که هوا تاریک است و نور روز وجود ندارد میتوانید آن را به کار ببرید. در واقع به همین خاطر است که اینفلوئنسرهای آرایشی اینستاگرام (آشنایی با ۵ آشپز ایرانی معروف در اینستاگرام) از این ابزار زیاد استفاده میکنند.

 

تماشای این ویدیو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: spectrum
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود