چالش ؛ نکته های پنهان درون عکس ها را پیدا کنید

چالش ؛ نکته های پنهان درون عکس ها را پیدا کنید

معماهای تصویری علاوه بر اینکه حکم سرگرمی را دارند نوعی ورزش برای ذهن محسوب می شوند. در این مطلب چالشی از شما می خواهیم بالش رنگی که با بقیه فرق دارد را پیدا کنید.

این چالش ذهنی توسط شرکت ScS طراحی شده که در زمین تولید کاناپه و فرش فعالیت می کند و جالب آنکه ۷۰ درصد از کاربران از پیدا کردن نکات پنهان در این تصاویر عاجز مانده اند. آن دسته از کاربرانی هم که موفق به پیدا کردن بالش شده اند به ۳۴ ثانیه زمان برای این منظور نیاز داشته اند. شاید بهتر باشد شما هم تیزبینی خود را امتحان کنید.

این تصویر مجموعه ای در هم و برهم از چند بالش با طرح های تکراری را نشان می دهد اما اگر کمی با دقت به آن نگاه کنید متوجه بالش متفاوت در گوشه سمت چپ پایین تصویر می شوید.

در تصویر دیگری که توسط شرکت ScS منتشر شده از شما خواسته می شود آباژوری که در میان انبوه مبل و میز پنهان شده را پیدا کنید. طراحان این تصویر گفته اند که برای پیدا کردن این لامپ به طور میانگین به ۳۷ ثانیه زمان نیاز است.

قطعا پیدا کردن یک آباژور کوچک وسط این تعداد اجسام رنگی کار دشواری است. اما توصیه میکنیم توجه خود را به مرکز عکس و روی گلدان هایی متمرکز کنید که روی میزها قرار دارند.

هنرمند تصویرساز Gergely Dudas از مجارستان نیز با انتشار تصویری از چند زنبور هوادارانش را به چالش کشیده و از آنها خواسته که تعداد زنبورهای موجود روی گل ها را بشمارند. او این تصویر را در وبسایت خود منتشر کرده است. در ابتدا این کار شاید به نظرتان ساده بیاید اما بعد از آنکه متوجه می شوید چه تعداد زنبور در عکس بوده تعجب خواهید کرد.

البته برای اینکه کار چندان هم برایتان ساده نباشد هنرمند سازنده این تصویر تعدادی زنبور را درون عکس مخفی کرده است.

در ادامه تصویر دیگری را با شما به اشتراک می گذاریم که توسط شرکت بازاریابی Reflect Digital به مناسبت آغاز هفته ملی کد نویسی در انگلستان طراحی شده است؛ رویدادی سالانه که هدفش تشویق مردم به یادگیری کدنویسی است.

در این تصویر از شما خواسته شده که در میان اعداد بنفش به دنبال شماره ای بگردید که با بقیه تفاوت دارد.

در این تصویر که توسط Gergely Dudás تصویر ساز مجارستانی کودک طراحی شده نیز از شما خواسته شده ۱۰ تفاوت میان این دو تصویر را پیدا کنید.

در ادامه میتوانید تفاوت ها میان این دو عکس را ببینید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود