کدام تن ماهی سرشار از ویتامین D طبیعی است؟

کدام تن ماهی سرشار از ویتامین D طبیعی است؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همه ما می‌دانیم ویتامین D در حفظ سلامت بدن ما نقش حیاتی دارد. ویتامین D برای حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها بسیار حیاتی است و بدن را در برابر برخی بیماری ها مثل دیابت نوع ۱ محافظت می‌کند.

بدن انسان در پاسخ به مواجهه با نور خورشید ویتامین D تولید می‌کند. اما نور خورشید تنها منبع ویتامین D نیست و به واسطه برخی غذاها و مکمل‌ها نیز میتوان میزان آن را در بدن افزایش داد.

اگر شما به اندازه کافی نور خورشید دریافت نمی‌کنید، احتمالا باید نزدیک به ۱۰۰۰ واحد در روز ویتامین D  مصرف کنید. البته به گفته شورای ویتامین D آمریکا، دریافت ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D در روز احتمالا برای بیشتر افراد کفایت می‌کند.  بعضی از موادغذایی ها حاوی این ویتامین هستند، مثل: ماهی، میگو، صدف، زرده تخم مرغ، و قارچ.

تن ماهی نیز علاوه بر اینکه غذای محبوب بسیاری از ماست، و به راحتی و باقیمت مناسب دردسترس است، یک منبع عالی ویتامینD  شناخته می‌شود.

به گفته کارشناسان با مصرف تن ماهی می توانیم تا حدود ۴۰ درصد از ویتامین D مورد نیاز بدن را تامین کنیم. اما این مورد زمانی محقق می‌شود  که تن ماهی “به طور طبیعی” سرشار از ویتامین D باشد.

شاید به صورت عادی، تن ماهی ها سرشار از ویتامین D نبوده و یا میزان ویتامین D  آن کم یا حتی مصنوعی باشد، چرا که ویتامین D مورد استفاده، هم می‌تواند ویتامین D3 طبیعی (کلکلسیفرول) باشد و هم ویتامین D2  مصنوعی (ارگوکالسیفرول). ولی طبق بررسی انجام شده از سمت سازمان غذا و دارو، تن ماهی با برند مکنزی، به طور طبیعی سرشار از ویتامین D است که این موضوع به خاطر استفاده از ماهی‌های اقیانوسی در کنسرو تن ماهی‌های مکنزی است. استفاده از این ماهی‌ها در تن های مکنزی باعث می‌شود که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و سرشار از ویتامین D طبیعی باشد. تن‌ ماهی‌های مکنزی از سال ۱۳۹۸ وارد بازار شد و در سال ۱۳۹۹ به عنوان محبوب‌ترین برند از نگاه مصرف‌کننده، در گروه کنسرو ماهی شناخته شد.

در ضمن، برخلاف سایر منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ، توصیه می‌شود که ماهی و فراورده‌های آن حداقل در طول هفته ۲ نوبت مصرف شوند. اگر تن ماهی را برای تامین ویتامین D طبیعی مورد نیاز بدنتان انتخاب می‌کنید، خوردن هفته ای ۱۷۰ گرم تن ماهی مکنزی توصیه می‌شود.

یک نظر

ورود

  • علی مهر ۱۴, ۱۳۹۹

    کیفیت بسیار خوبی داره . ولی طعمش میتونست بهتر باشه .