عذرخواهی خواننده زن معروف آمریکایی از مسلمانان به خاطر توهین به مقدسات اسلام

عذرخواهی خواننده زن معروف آمریکایی از مسلمانان به خاطر توهین به مقدسات اسلام

ریحانا (ریانا) خواننده زن مشهور آمریکایی روز سه شنبه بعد از انتقادات صورت گرفته از آهنگی که در آن از یکی از حدیث های مشهور اسلام برای فش شو هفته گذشته اش با نام Savage X استفاده شده بود از جامعه مسلمانان عذرخواهی کرد. این خواننده که وارد دنیای مد و فشن و طراحی لباس نیز شده، به خاطر بی احترامی به اسلام توسط چند تن از طرفدارانش مورد انتقاد قرار گرفت، اشتباهی که ریحانا آن را ناشی از بی دقتی عنوان کرده است.

عذرخواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر توهین به اسلام

این خواننده آمریکایی در استوری اینستاگرام خود در این باره چنین نوشته است: «می خواهم از جامعه مسلمان به خاطر اشاره به اشتباه سهوی در نمایش فشن شو savage x ما که غیرعامدانه توهین آمیز بود تشکر کنم. از آن مهم تر اینکه می خواهم به خاطر این اشتباه بدون منظور اما ناشی از بی دقتی از شما عذرخواهی کنم». این عذرخواهی در اکانت رسمی فشن شو Savage X Fenty که حجاب را نیز در لباس هایش می گنجاند درج شده است. در جریان برگزاری این فشن شو و در حالی که مدل ها مشغول هنرنمایی بودند، آهنگی از EDM با نام Doom پخش شد که در آن روایت حدیثی در مورد روز قیامت و پایان دنیا با موسیقی ترکیب شده بود. این رمیکس که در گذشته نیز جنجالی شده بود این بار نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

عذرخواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر توهین به اسلام

دنبال کنندگان ریحانا در اینستاگرام در بخش نظرات به این موضوع واکنش نشان داده و از او خواستند به این موضوع توجه داشته و هر چه سریع تر عذرخواهی کند. یکی از طرفدارانش در کامنتی انتقادی نسبت به این اشتباه چنین نوشته است: «عاشقت هستم و تو ملکه هستی اما استفاده از حدیث اسلام به عنوان موسیقی در برنامه فشن شو بی احترامی و توهین به تمام طرفدارانت در سراسر جهان است. عاشقت هستم اما این همه چیز نیست. به خصوص به این دلیل که تو طرفدار تنوع هستی».

یکی دیگر از طرفداران نسبت به این اشتباه واکنش نشان داده و نوشته است: «ممکن است در مورد آهنگ کفرآمیزی که در جریان فشن شو Savage X منتشر شد صحبت کنیم؟ میکسی از آیات قرآن همراه با یک آهنگ توهین آمیز؟ اگر چه خطای تو نبود اما برای هر کسی که مسئول انتخاب آهنگ ها بود مایه ناامیدی است». دیگری گفته است: «دین ابزار زیباسازی نیست».

عذرخواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر توهین به اسلام

ریحانا در ادامه عذرخواهی خود چنین نوشته است: «درک می کنیم که بسیاری از برداران و خواهران مسلمان خود را ناراحت کرده ایم و من به شدت از این موضوع ناراحت هستم! من با هیچ نوع از بی احترامی نسبت به خداوند یا هر نوع دینی بازی نمی کنم و به همین دلیل استفاده از این آهنگ در برنامه ما کاملاً بی مسئولیتی بوده است! در ادامه مطمئن خواهیم شد که چنین اتفاقی دیگر رخ نخواهد داد. ممنونم از شما به خاطر بخشش و درکتان. ری».

بیشتر بخوانید: ۱۸ حقیقت جالب در مورد «ریحانا» که شاید تاکنون نمی دانسته اید

منبع: latimes
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • محسن منصوری مهر ۱۶, ۱۳۹۹

  یکی می تونه توضیح بده دین چیست وبه چه دردی می خورد البه که باید به دردی بخورد این را صد بار توی درس تعلیمات دینی زمان مدرسه به ما گفتند دین برای چیست ولی هنوز پرسش تازه هست وهیچ وقت قدیمی نمیشه

  • Milad مهر ۱۷, ۱۳۹۹

   خودت داری میگی ۱۰۰ بار برام گفتن، اگه میخواستی بفهمی تالا فهمیده بودی زیاد به خودت فشار نیار گذر زمان بهت میفهمونه دین چیه انشاال.. عاقبت به خیر بشی.

 • Barana مهر ۱۷, ۱۳۹۹

  سلام
  ببینید من از بچگی فن Rihanna Legacyهستم و عاشقانه دوسش دارم
  در اینکه نباید حدیث پیامبر اسلام رو توی فشن شوی اونم لباس زیرsavage x fenty showمیزاشت شکی نیست
  ولی اینم بدونید که با اینکه مقصر اصلی اون نبود بار ها و بار ها از جامعه ی مسلمانان عذر خواهی کرد
  و خواننده‌ی این آهنگ به اسم Coucou Chloeهم از مردم عذر خواهی کرد
  ریحانا توی استوری های پیچ اینستاش بار ها از مردم عذر خواهی کرد
  و حتی با جواب دادن به کامنت های مردم از اون ها بارها دلجویی کرد
  ببینید درسته بله ما مسلمانیم و عاشق پیامبر و احادیث و دینمون هستیم و باید هم عصبانی و ناراحت بشیم اشتباه ریحانا و اکیپش این بود که از اول تحقیق نکردن
  ولی یادتون نره این زن چقدر انسان دوسته و به مسلمانان احترام میزاره اینو بار ها ثابت کرده نه بخاطر اینکه منظور خاصی داشته باشه نه چون نیازی به این کارا نداره بخاطر اینکه میلیون ها نفر طرفدار داره و براش فرقی نمیکنه
  بازم درک میکنم بله منم ناراحت بودم ولی بعد از اینکه عذرخواهی کرد این حجم توهین و فحاشی رو درک نمیکنم
  طبیعتاً منظورش توهین نبوده چون اگه میخواست توهین کنه بعدش عذر خواهی نمی‌کرد به این نکته هم توجه کنید