راز جوان ماندن موسس تلگرام از زبان خودش و توصیه های او در این مورد

راز جوان ماندن موسس تلگرام از زبان خودش و توصیه های او در این مورد

پاول دوروف بیانگذار تلگرام در پستی که در کانال اختصاصی اش در تلگرام منتشر کرده در مورد راز جوان ماندن صحبت کرده است. وی بحث خود در این مورد را چنین آغاز می کند: «در حالی که وارد ۳۶ سالگی می شوم، برخی افراد از من می پرسند که چطور توانسته ام جوان تر از سنم به نظر برسم. من هم همین سوال را از افراد زیادی که خوب مانده اند (از جارد لتو تا مربی های فیتنس که در سن ۵۰ سالگی شبیه ۲۵ ساله ها به نظر می رسند) پرسیده ام. این تمام چیزی است که این افراد با ظاهر جوان انجام می دهند (و نمی دهند)».

پاول دوروف بیانگذار تلگرام در پستی که در کانال اختصاصی اش در تلگرام منتشر کرده در مورد راز جوان ماندن خود و توصیه هایش در این مورد شبکه صحبت کرده است.

بنیانگذار تلگرام در ادامه صحبت های خود عوامل جوان ماندن را چنین بیان می کند:

۱- دوری از الکل: شاید استثناهای بسیار اندکی باشد اما به طور کلی، الکل (و همچنین دیگر مواد اعتیاد آور) باعث خراب شدن سلامتی افراد و پیرتر به نظر رسیدن می شوند.

۲- خوابیدن فراوان: خواب زمانی است که بدن شما خود را ترمیم می کند. نمی توانید این زمان را قرض بگیرید: نداشتن خواب در طول هفته نمی تواند با خواب ماندن بیش از حد در آخر هفته جبران شود.

۳- زیاده روی نکردن در غذا خوردن: اضافه وزن باعث می شود افراد پیرتر به نظر برسند و با بیماری های متعدد رابطه مستقیم دارد. به طور معمول، من روزی دو بار در یک فاصله شش ساعته یا یک بار در روز غذا می خورم، بدون ناخنک زدن. سه بار غذا خوردن در روز یک عادت (بد) است.

۴- ورزش کردن: تمرین مداوم اما متعادل باعث می شود که افراد سالم تر به نظر رسیده و بیشتر عمر کنند. شخصاً، خیلی تمرین های هوازی انجام نمی دهم (پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا در هوای باز را ترجیح می دهم) و تمرینات با وزنه متوسط را ترجیح می دهم.

۵- کاهش استرس: عادت های روانی وجود دارند که کمک می کنند. باور به این که هر اتفاقی که می افتد باعث بهتر شدن اوضاع است کمک کننده خواهد بود. تکنیک های فلسفی ماند تجسم منفی و به طور کلی اهمیت ندادن به کار. زندگی در نزدیکی طبیعت تمام این چیزهای بالا را آسان تر می سازد.

۶- نخوردن گوشت: خوردن غذاهای دریایی و ماهی صید شده از دریا مشکلی ندارد اما گوشت قرمز پرورشی چیزی است که بیشتر افرادی که از سنشان جوان تر به نظر می رسند از آن دوری می کنند. فکر می کنم ماهیت ناسالم گوشت پرورشی باید با روش پرورش احشام و کشتن آن ها (هورمون های رشد، علوفه و غیره) مرتبط باشد.

۷- تنها زندگی کردن: در کمال ناباوری، تمام مردان میانسال با ظاهری جوان که با آن ها صحبت کردم بیشتر طول زندگی شان را تنها زندگی کرده اند. ممکن است این موضوع نتیجه عدم وابستگی شان به الگوهای خوابیدن/خوردن/رفتار کردن شخص مقابل باشد. شاید هم تنها مربوط به ارتباط مستقیم باشد و افرادی که مستقل از هنجارهای اجتماعی ناسالم عمل می کنند در زندگی های شخصی خود نیز مستقل باشند.

جالب اینکه می توانید توضیحات علمی برای بسیاری از این نکات بیابید (حتی آخری هم قابل دفاع است، یعنی مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهند تنها خوابیدن کیفیت خواب را بهبود می بخشد) برای بیش از ده سال این رویه ها را دنبال کرده ام، با «خواب بیشتر»، که مهم ترین مشکل من به خاطر ماهیت کارم بوده است.

اگر دو برابر من جوان هستید و به دنبال بهترین دستورالعمل هستید، این است: هرگز الکل ننوشید. وقتی دست از نوشیدن الکل برداشتید، ساکت کردن بصیرت خود را آغاز خواهید کرد، که به شما خواهد گفت چه چیزی برایتان خوب است و چه چیز برایتان بد است. همه چیزهایی که باید بدانید را به تنهایی درک خواهید کرد و برای مشاوره به دیگران نیاز نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: بیانیه پاول دوروف، موسس تلگرام در مورد فیلترینگ این پیام‌رسان در ایران، روسیه و چین

منبع: t.me
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • matin مهر ۲۰, ۱۳۹۹

    واقعا این اقا خوشبخته

  • Hamed مهر ۲۲, ۱۳۹۹

    ۸- به کشوری آرام‌ و ثروتمند مهاجرت (فرار) کنید.

  • پوریا مهر ۱۸, ۱۴۰۰

    فقط میخوام بدونم شما هدفتون چی بوده از نوشتن این، حتی با گوگل ترنسلیت نه اینکه خودتون بلد باشید میفهمید چرت و پرت ترجمه کرده من خواستم بجای ترجمه و انتشار ببینم کسی ترجمه کرده یا نه اشتراک بگذارم واقعا گند زدید به صحبت های این بزرگوار