سکوت عادل فردوسی پور در مورد تعطیلی برنامه ۹۰ بالاخره شکست + ویدیو

سکوت عادل فردوسی پور در مورد تعطیلی برنامه ۹۰ بالاخره شکست + ویدیو

عادل فردوسی پور مجری، تهیه کننده و استاد دانشگاه که همه او را با برنامه های ورزشی و به ویژه برنامه ۹۰ می شناسند بعد از دریافت جایزه Alumni Achivement Award ۲۰۲۰ در جریان مراسم انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف (سوتا) که به صورت آنلاین برگزار می شد بالاخره سکوتش را در مورد جدایی خود از صدا و سیما و کنار گذاشته شدن خود و برنامه ورزشی مشهورش شکست و گفت: «خیلی خوشحال هستم و تشکر می‌کنم از تمام کسانی که افتخار دادند و من را انتخاب کردند. قبل از اینکه صحبت‌های خود را شروع کنم، جا دارد درگذشت استاد محمدرضا شجریان عزیز را تسلیت بگویم. می‌دانم الان همه ما بخاطر از این اتفاق تلخ ناراحت هستیم ولی مهر و محبتی که مردم نثار استاد شجریان کردند، می‌کنند و خواهند کرد، ایشان با تمام محدودیت‌ها یک جایگاه مانا در قلب و دل تمام ایرانیان دارند».

عادل فردوسی پور مجری، تهیه کننده و استاد دانشگاه که همه او را با برنامه های ورزشی و به ویژه برنامه 90 می شناسند

فردوسی پور در ادامه تصریح کرد: «در روزهایی که اتفاقات خوبی برای من رخ نمی‌داد، دریافت جایزه از سوتا و دانشگاه صنعتی شریف من را خیلی خوشحال کرد و ارزشمند بود. همیشه سر کلاس‌هایم گفته‌ام و بچه‌های صنایع می‌توانند شهادت بدهند که سعی کردم و تاکید داشتم که «آقایان و خانم‌ها» از ایران نروید و مملکت را ترک نکنید؛ اینجا مثل تمام عزیزانی که ماندند و موجب افتخار ما هستند، بمانید. تلاش کنید و بجنگید تا مملکت خودمان را بسازیم و همیشه این موضوع را گفته‌ام. بهمن ماه ۹۷ که ترم جدید دانشگاه شروع شد، این موضوع را مطرح کردم و به بچه‌ها گفتم اگر هم می‌روید، زود برگردید و ماندگار نشوید. اصلا چرا می‌روید؟».

وی در ادامه با اشاره به دلایل تعطیلی برنامه ۹۰ و کنار گذاشته شدنش از این برنامه چنین گفت: «اسفندماه ۹۷ بدون هیچ توضیح و دلیل موجه من را کنار گذاشتند. وقتی عید شد و به اولین کلاسم در فروردین‌ماه ۹۸ رفتم، بچه‌ها گفتند: «استاد! شما که می‌گفتید بمانید و مملکت را بسازید، شما بیش از ۲۰ سال ماندی و برنامه داشتی، چه اتفاقی افتاد و الان چه حرفی می‌زنید؟» واقعا در آن زمان هیچ جوابی برای بچه‌های کلاسم نداشتم. امیدوار هستم بستری فراهم شود تا تمام کسانی که کشور و میهن خود را دوست دارند، بتوانند در حوزه و حرفه خود کار و فعالیت کنند».

عادل فردوسی پور مجری، تهیه کننده و استاد دانشگاه که همه او را با برنامه های ورزشی و به ویژه برنامه 90 می شناسند

عادل فردوسی پور در ادامه صحبت هایش در مورد جایزه ای که به او داده شد نیز افزود: «از تمام کسانی که من را لایق این جایزه دانستند، تشکر می‌کنم چراکه بسیار ارزشمند است. مایه مباهات من است و سعی می‌کنم تلاش کنم شایسته و لیاقت دریافت این جایزه باشم». لازم به ذکر است که بعد از تعطیلی دو ساله برنامه موفق و پرطرفدار ۹۰ بارها شایعه بازگشت عادل فردوسی پور با برنامه ای مشابه خارج از صدا و سیما و در قالب برنامه ای از شبکه های اینترنتی شنیده شده که تاکنون هیچکدام محقق نشده است.

بیشتر بخوانید: بازگشت عادل فردوسی پور به اجرا با شبیه ترین برنامه به ۹۰ در خارج از صدا و سیما

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • فاتح مهر ۲۱, ۱۳۹۹

    حرفی برای گفتن نیست عادل جان.
    فقط باید گفت امروز برویم بهتر از فردا هست
    خیلی دلم برات تنگ شده