این کتاب ها را بخوانید و رموز موفقیت در هر شغلی را کشف کنید

این کتاب ها را بخوانید و رموز موفقیت در هر شغلی را کشف کنید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بر خلاف آنچه که در گذشته تصور می‌شد، رسیدن به موفقیت شغلی و ثروتمند شدن نیاز به کار شدید و بدون استراحت ندارد؛ بلکه به هوشمندانه کار کردن و مدیریت ذهنی نیازمند است. دو مهارتی که نمی‌توان آن‌ها را به راحتی به دست آورد و برای داشتن‌شان باید آموزش دید. سه کتاب ارزشمندی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، برای تربیت ذهن شما انتخاب شده‌اند تا بتوانید باورهای نادرست درباره موفقیت و ثروت را کنار بگذارید و با برنامه ریزی ذهنی و تلاش متناسب با آن به هدف دلخواه‌تان برسید. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این سه کتاب را هر چه زودتر در برنامه روزمره‌تان قرار دهید.

۱-ثروتمندترین مرد بابل

ماجرای کتاب راز را یادتان هست؟ قاعده‌ای که این کتاب معرفی می‌کرد محدود به دوره زمانی خاصی نبود؛ درست مثل بسیاری از قوانین موفقیت و کسب ثروت که در طول تاریخ از نظر ماهیت یکسان مانده‌اند و هنوز هم به کار می‌آیند. کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» یکی از کتاب‌هایی است که قوانین همیشگی ثروت و موفقیت را به شما آموزش می‎‌دهد.

نویسنده این کتاب جرج سموئل کلایسون سال‌ها به بررسی روش‌های زندگی افراد ثروتمند و قواعدی که آن‌ها پایبندشان بودند، پرداخت و سپس کتابش را با تمرکز بر ثروتمندترین شهر جهان باستان، یعنی بابل و ثروتمندترین ساکن آن، مردی به نام آرکارد نوشت.

ماجرای کتاب کلایسون که در سال ۱۹۲۷ نوشته شده و هنوز هم یکی از منابع مهم و پر فروش ثروت آفرینی است، با دو مرد شروع می‌شود به نام‌های کوبی و بنسیر که در بابل زندگی می‌کنند؛ اما وضعیت مالی خوبی ندارند و بدهکار هستند. آن‌ها که از این شرایط خسته شده‌اند، تصمیم می‌گیرند نزد آرکارد بروند و از او بپرسند چطور به موفقیت رسیده است. آرکارد به عنوان ثروتمندترین مرد بابل، شروع به آموزش دانسته‌هایش به بنسیر و کوبی می‌کند و گام به گام آن‌ها را با قوانین ثروتمند شدن در هر دورانی آشنا می‌کند. او تجربیاتی که از جوانی تا بزرگسالی را داشته در اختیار این دو مرد می‌گذارد و آن‌ها را آموزش می‌دهد.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل که تا کنون به شکل‌های مختلفی از جمله کتاب صوتی آن منتشر شده و قابل دانلود است، راهنمای کسب ثروت مردان موفقی مثل دونالد ترامپ هم بوده و ترامپ برای پولدار شدنش از این کتاب جرج کلایسون الهام گرفته است. همین نکته کافی است تا بدانید قرار است در یک مسیر درست قرار بگیرید که آموزه‌های آن زندگی شما را تغییر خواهد داد و به سمت مثبت، حداقل از نظر مالی خواهد برد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید برای موفقیت مالی

۲-بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون هیل، نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، در ابتدا یک روزنامه نگار ساده اما باهوش بود. او زندگی پر فراز و نشیبی داشت و حتی در این مسیر افسردگی را هم تجربه کرد؛ اما از پای ننشست و یک ایده طلایی توانست او را به یکی از نویسندگان برتر کتاب‌های موفقیت تبدیل کند؛ ایده نوشتن کتابی که حاصل مصاحبه با افراد سرشناس و ثروتمند دورانش بود. ناپلئون هیل تصمیم گرفت با افرادی که توانسته بودند از روش‌های درست برای خودشان زندگی مرفهی بسازند یا به موفقیت دلخواه‌شان برسند، مصاحبه کند و اینگونه از خبرنگاری‌اش در جهت کسب دانش بهره ببرد. او با افرادی مانند توماس ادیسون و هنری فورد مصاحبه‌های مفصل و دقیقی انجام داد تا ابعاد مختلف شخصیت موفق آن‌ها را شناسایی کند و نتایج را در کتابش منتشر کرد. این کتاب که هنوز هم یکی از کتاب‎های راهنمای موفقیت شغلی به حساب می‌آید، همچنان مورد توجه واقع می‌شود و پر فروش به حساب می‌آید. جالب است بدانید هیل مصاحبه‌اش را محدود به یک یا دو نفر نکرد و به مصاحبه با ۵۰۰ نفر از افراد موفق زمانش پرداخت.

قوانینی که او در نهایت به دست آورد و در کتاب خود «بیندیشید و ثروتمند شوید» منتشر کرد، قوانینی ماندنی و کاربردی برای تمام اعصار شدند و همین مسئله هیل را به شهرت جهانی رساند. در حال حاضر نیز این شاهکار ناپلئون هیل، به عنوان یکی از کتاب‌های انگیزشی موفق معرفی می‌‎شود که به صورت‌های مختلفی از جمله کتاب صوتی منتشر شده و قابل دانلود است. این کتاب ۱۶ فصل دارد که نسخه صوتی آن را به صورت ۱۲ فایل شنیداری با میانگین زمانی ۲۰ دقیقه درآورده است. شنیدن کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید برای افرادی که به دنبال جملات تاکیدی مثبت و شکل دادن به ناخودآگاه‌شان از طریق شنیدن هستند، بسیار مناسب است.

کتاب موفقیت اسرار ذهن ثروتمند

۳-اسرار ذهن ثروتمند

واقعیت این است که همانطور که در این مطلب می‌خوانید، ذهن افراد میلیونر با ذهن افرادی با شرایط مالی متوسط یا حتی ضعیف متفاوت فکر می‌کند و بخش بزرگی از همین مسئله منجر به موفقیت آن‌ها می‌شود. کار کردن زیاد اهمیت زیادی دارد؛ اما اگر ذهن شما درست تربیت نشده باشد و با روش فکر کردن و برنامه ریزی ثروتمندان آشنا نباشد؛ احتمال اینکه بتوانید پولدار شوید، کاهش پیدا می‌کند. «تی هارو اکر» نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند این مسئله را به وضوح در زندگی شخصی‌اش تجربه کرد.

اکر از ۱۳ سالگی کار می‌کرد و همیشه رویای میلیونر شدن در سر داشت. او کارش را با خرده کارهایی مثل فروش بستنی، پخش کردن روزنامه و حتی فروش روغن برنزه کننده در کنار ساحل شروع کرد و در جوانی توانست صاحب چندین شرکت و فروشگاه محصولات تناسب اندام راه بیندازد؛ اما بعد از مدتی شکست خورد. درست در این نقطه عطف بود که به جای نشستن و سوگواری از جایش بلند شد و تصمیم گرفت ببیند افراد ثروتمند چطور می‌توانند ثروت‌شان حفظ و بیشتر کنند تا او هم همان کار را انجام دهد. نتیجه این پرسش ذهنی و کنجکاوی او را به سمت میلیونر شدن برد؛ به طوری که او در حال حاضر یکی از میلیونرهای کاناداست و سخنرانی‌های انگیزشی بسیار برگزار می‌کند.

اکر در کتاب «اسرار ذهن ثروتمند» یافته‌هایش را با شما هم در میان می‌گذارد و به شما یاد می‌دهد چطور می‌توانید ذهن‌تان را تربیت کنید و خودتان را به سمت ثروت آفرینی ببرید. اهمیت ذهن تربیت شده تا حدی است که به گفته نویسنده اگر یک برنامه مالی جامع در ناخودآگاه خود نداشته باشید، چیزی یاد نمی‌گیرید و نمی‌توانید تفاوت چندانی در زندگی‌تان ایجاد کنید. بنابراین همه چیز به مدیریت ذهن و برنامه ریزی برمی‌گردد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود