اجاره روزانه آپارتمان مبله در مشهد با لوکس ویلا

اجاره روزانه آپارتمان مبله در مشهد با لوکس ویلا

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مشهد به عنوان دومین شهر پهناور و پایتخت معنوی ایران شناخته می شود. به لطف حرم مطهر امام رضا (ع)، گردشگری مهم ترین قطب درآمدی مردم شهر شناخته می شود و سالانه میلیون ها گردشگر که اکثر آن ها زائر هستند به مشهد سفر می کنند تا به زیارت امام هشتم بروند.

اجاره آپارتمان مشهد نزدیک حرم

برای اقامت در مشهد همواره هتل های بسیاری وجود دارد که امکانات مختلفی داشته و اکثرشان هم در نزدیکی حرم واقع شده اند. این هتل ها همواره شلوغ هستند و گردشگران می بایست علاوه بر هزینه های بسیار گزافی که بابت اقامت در این هتل ها پرداخت می کنند، شلوغی و قوانین هتل را هم تحمل کنند. اما با لوکس ویلا، گردشگران دیگر نیازی نیست به سراغ هتل ها بروند چراکه در مشهد، آپارتمان ها و سوئیت های بسیاری وجود دارد که به صورت روزانه اجاره داده شده و گردشگران می توانند با قیمت های به مراتب کمتر از هتل ها به سراغ آن ها بروند. برای اجاره آپارتمان در مشهد خوب است بدانید هم آپارتمان های بی نظیر در مناطق لوکس و بنام مشهد وجود دارد و هم آپارتمان هایی که در نزدیکی حرم قرار دارند. لازم به ذکر است در صورتیکه به دنبال اجاره ویلا در مشهد هستید، می توانید به مناطق اطراف شهر مانند شاندیز و طرقبه مراجعه کنید تا از ویلاهایی در مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی به همراه استخرهای روباز و سرپوشیده بهرمند شوید.

معرفی برخی از جاذبه های گردشگری و تفریحات محبوب در مشهد

به لطف درآمدی که مشهد از صنعت گردشگری خود کسب کرده است، توانسته به خوبی شهر را توسعه داده و جاهای دیدنی بی نظیری را بسازد. همچنین بناهایی هم در مشهد وجود دارد که جزء آثار تاریخی با ارزش شهر به حساب می آیند و می خواهیم در ادامه نگاهی به آن ها بیاندازیم.

موزه نان مشهد

بازدید از موزه نان را برای آشنایی با فرهنگ قدیمی مردم مشهد پیشنهاد می کنیم. این موزه یکی از جذابت ترین جاهای دیدنی مشهد است که در سال ۱۳۹۰ واقع در کیلومتر ۱۷ بزرگراه آسیایی، جلوتر از سه راه فردوسی و در نزدیکی کارخانه گندم ساخته شده است. گردشگران در موزه نان مشهد با چند بخش روبرو می شوند. بخش اول، مرحله کشاورزی شامل بذرافشانی، چک زدن، گندم چینی و خرمن کوبی است که مراحل اولیه تولید نان را نشان میی دهد. مرحله بعدی، آسیاب بانی است که فعالیت هایی از جمله آسباد، آسیاب و دستاس را نشان می دهد و هدف از این بخش، نشان دادن قدرت بانوان می باشد. اما در مرحله آخر، به بخش آتش می رسیم که انواع تنورهای مختلف مانند تنور عشایری، حیاطی، ساج، سنگی، سفالی و غیره را نشان داده و بعد از اینکه نان پخته شد، نوعی آئین باستانی که با نام رقص اپر شناخته می شود اجرا می شود تا بابت برداشت محصول خود از پروردگار تشکر کنند.

آرامگاه پیر پالاندوز مشهد

آرامگاه پیر پالاندوز در نزدیکی حرم واقع در بلوار نواب صفوی، ضلع شرقی حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد. شیخ محمد عارف عباسی شخصی بود که از طریق پالان دوزی امرا معاش میکرد و در دوران خود، یکی از عارفان بزرگ مشهد بود بطوریکه با افراد مشهوری مانند شیخ بهائی ملاقات داشته است.  بنای آرامگاه پیر پالان دوز که امروزه در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد، در دوران صفویه و توسط شاه محمد خدابنده صفوی ساخته شده است و امروزه، مقبره پیر پالان دوز و تمام بنا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است تا گردشگران علاوه بر اینکه یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی مشهد را مشاهده می کنند، با زندگینامه پیر پالان دوز نیز آشنا می شوند.

پیشنهاد می کنیم در کنار آرامگاه پیر پالان دوز، از خانه تاریخی ملک نیز بازدید کنید. حاج حسین ملک در دوران خود یکی از ثروتمندان ایران بود که خانه ۵۱۰ متری خود در مشهد را وقف امام رضا (ع) کرد.

بنای تاریخی خانه ملک از سقفی چوبی به همراه منبت کاری ها و گچ بری هایی شکیل ساخته شده است و در حیاط خانه نیز، حوضچه ای به همراه درختان مختلف قرار دارد که صحنه ای آرامش بخش را به وجود آورده است. خانه تاریخی ملک امروزه در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد و بعد از اینکه مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت، به یکی از جاذبه های گردشگری مشهد که جزء محبوب ترین ها قرار دارد تبدیل شد.

دشت ارغوان مشهد

قطعاً نام اروغوان را شنیده اید و یا حتی از نزدیک دیده اید. ارغوان در مناطقی با آب و هوای مدیترانه ای رشد می کند و در ایران هم می توان در شهرهای شمالی و برخی از شهرهای دیگر مانند ایلام، کرمانشاه و خراسان رضوی هم درخت ارغوان را دید. دشت ارغوان در نزدیکی طرقبه مشهد قرار دارد و اگر قصد بازدید از این دشت را داشتید، بهترین زمان بازدید در فصل بهار و ماه اردیبهشت است چراکه در آن زمان، غنچه های ارغوان به رنگ بنفش هستند و. طبیعتی بسیار زیبا را به وجود آورده اند اما بعد از فصل بهار، رنگ بنفش جای خود را به رنگ زرد داده و برگ های قلبی شکلی بر روی شاخه های درختان می روید.

یکی از جذابیت های بازدید از دشت ارغوان، مراجعه به روستاهای اطراف دشت است چراکه مردم روستاها همواره به این دشت مراجعه می کنند تا شاخه های درختان ارغوان را جمع آوری کرده و با آن ها انواع صنایع دستی جذاب را بسازند چراکه شاخه های درختان ارغوان انعطاف خاصی  دارند. اگر قصد اجاره ویلا و یا آپارتمان در مشهد را دارید پیشنهاد میکنیم به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید.

پارک های آبی مشهد

در  شهر مشهد چندین پارک آبی محبوب وجود دارد که در میان آن ها، سرزمین موج های آبی به عنوان معروف ترین و بهترین پارک آبی شهر شناخته شده است. سرزمین موج های آبی در زمانی که ساخته شد، عنوان بزرگترین پارک آبی سرپوشیده خاورمیانه را بر دوش خود میکشید و امروزه، از جمله شلوغ ترین نقاط مشهد در نزدیکی طرقبه به حساب می آید. پیشنهاد می کنیم علاوه بر بازدید از سرزمین موج های آبی، نگاهی هم به سرزمین موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان و سرزمین پارک ساحلی آفتاب نیز بیاندازید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود