احیای موتورسیکلت قدیمی انگلیسی توسط میلیاردر هندی

احیای موتورسیکلت قدیمی انگلیسی توسط میلیاردر هندی
بدون نظر

آناند ماهیندرا میلیاردر هندی اعلام کرده که می خواهد برند بریتانیایی موتورسیکلت BSA را بار دیگر زنده کند و وعده داده که «عدالت» را در مورد این موتورسیکلت های تاریخی به اجرا در می آورد.

رئیس میلیاردر گروه ماهیندرا در همین رابطه ابراز امیدواری کرده که اولین موتور سیکلت های این برند ماندگار تا اواسط سال آینده میلادی در محل کارخانه قدیمی این برند واقع در بیرمنگام تولید شوند.

آقای ماهیندرا همچنین امیدوار است که آزمایشگاه تحقیقاتی این برند را در آکسفوردشایر تاسیس کند؛ یعنی جایی که قرار است نسخه های الکترونیکی این برندها توسعه پیدا کنند.

  

اولین تولیدات این شرکت را موتورسیکلت های بنزین سوز آن تشکیل می دهند و آنطور که آقای ماهیندرا گفته تا پایان ۲۰۲۱ نسخه های الکتریکی آنها ساخته می شود.

ماهیندرا در مصاحبه با نشریات انگلیسی گفت:

انگلستان از همان ابتدا پیشتاز تولید موتورسیکلت بود و این چیزی است که ما میخواهیم حفظ کنیم.

هفته گذشته شرکت Mahindra & Mahindr خبر داد که شرکت زیرشاخه آن با نام BSA Company سه شرکت را از گروه BSA خریداری کرده است. بد نیست اشاره کنیم که براساس گزارش نشریه فوربس آناند ماهیندرا بالغ بر ۱.۷ میلیارد دلار ثروت دارد. این اولین باری نیست که این سرمایه دار هندی وعده داده شرکت مذکور را زنده می کند. او در سال ۲۰۱۶ نیز صحبت های مشابهی را مطرح کرده بود.

موتورسیکلت BSA

در شب کریسمس سال ۲۰۱۷ او توییتی حاوی تصویر بابانوئل سوار موتور BSA منتشر کرد و در توضیحاتش گفت:

متاسفیم که در تمام این سال ها نتوانستید سوار این موتورها بشوید. بابانوئل ما حالا میخواهیم این موتورها را به شما برگردانیم. یک موتور کاملا جدید و نو اما با تمام مشخصات مدل های قدیمی.

روز دوشنبه همین هفته نیز این میلیاردر توییت کرد که شرکت او عدالت را در مورد تاریخ موتورهای BSA اجرا می کند. دولت انگلستان کمکی ۴.۶ میلیون پوندی را برای توسعه موتورهای برقی به ماهیندرا کرده و امیدوار است از این طریق ۲۵۵ شغل تازه ایجاد کند. قیمت موتورهای جدید BSA با انجین های قدیمی شان بین ۵ تا ۱۰ هزار پوند اعلام شده است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود