بدون نظر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

قبل از این‌که به فاکتورهای مؤثر بر سئو سایت بپردازیم ابتدا بهتر است بدانیم سئو چیست؟ سئو یا پروسه بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل، به منظور بهبود بخشیدن به عملکرد سایت شما با توجه به استاندارد‌های موتور‌های جستجوگر، برای جذب بیشتر بازدید کنندگان صورت می‌گیرد. سئو مجموعه‌ای از روش‌های نوین برای ایجاد تغییرات راهبردی به منظور بهبود بخشی به رویت و ارتباط وب سایت‌ها است. درواقع برای تعریف کامل‌تر سئو می‌توان گفت: فرایندی از فعالیت‌هایی است که برای طراحی سایت، تعیین راهبردها و تولید محتوای کامل‌تر وجذاب‌تر انجام می‌شود تا در رتبه بالا‌تری از جستجوی گوگل قرار گیرد و بازدید کننده‌ی بیشتری جذب کند.

سئو یعنی یافتن ارزشمند ترین کلمات کلیدی، هدف گذاری کلمات کلیدی انتخابی در مناسب ترین صفحات و قرارگیری این صفحات در رتبه های تاپ گوگل.

اما سئو فرآیند ساده‌ای نیست و برای اجرای درست نیاز به علم پیش زمینه‌ای دارد. موتور جستجوگر گوگل برای رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر است؛ بنا به این دلیل مهندسین سئو، وظیفه دارند اطلاعات خود را در این زمینه بروز نگه دارند. الگوریتم‌های رتبه‌ بندی‌های گوگل بیش از ۲۰۰ معیار را دارا است، به خاطر همین لازم است که مهندسین سئو برای پیاده سازی موفق سئو از بین این ۲۰۰ معیار، مهم‌ترین آن‌ها را بدانند.

سئو چیست؟

افراد بسیاری فکر می‌کنند که مفهوم کلی سئو به موتورهای جستجوگر مربوط می‌شود، در حالی که یکی از مهم‌ترین فاکتور‌پهای موثر بر سئو سایت، مناسب سازی سایت برای جذب بیشتر بازدیدکنندگان است. در این چند سال اخیر، گوگل بیشتر سیاست‌های خود را طبق سلیقه و انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها پیش برده. در واقع فاکتورهای موثر بر سئو سایت، توجه به رضایت کاربران از نتیجه جستجو است. به خاطر همین لازم است برای گرفتن نتیجه درست از سئو سایت خود، این کار را به برند‌های با تجربه بسپارید.

ضرورت سئو برای موتورهای جستجو در چیست؟

حتی با توجه به اینکه گوگل موتوری هوشمند و قدرتمند است اما باز هم به کمک کاربران نیاز دارد. در واقع آن‌ها به طور مداوم در تلاش‌اند که بتوانند بهترین نتایج را به کاربران اینترنتی خود ارائه دهند، اما به علت وجود محدودیت‌هایی نیاز به سئو است. همان‌طور که در سطور قبل اشاره شده است، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر سئو سایت، رضایت کاربران است تا نتیجه‌ای عالی بدهد. اگر سایت نتواند توجه کاربر را جلب کند و مورد علاقه کاربران نباشد یعنی سئو تاثیر مناسب را نداشته است. سئو اشتباه و یا ناشی باعث می‌شود که شما از دید کاربران پنهان بمانید و این یعنی صرف زمانی بی‌اثر و دادن فرصتی بزرگ به رقبای شما برای بیشتر دیده شدن، به همین دلیل به خوبی دقت کنید که عمل انجام سئو را به کدام برند می‌سپارید، که در بین رقبای سئو، پیشنهاد ما به شما برند وب وان است.

تولید محتوا از دیگر فاکتور‌های موثر بر سئو!

نکته‌هایی همچون انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با موضوع، آنالیز رقبا، تولید محتوای ارزشمند، دسته‌بندی درست و لینک‌سازی داخلی و خارجی بخش مهمی از بازار یابی هستند. محتوای درست سبب می‌شود که کاربران به ماندن در سایت شما علاقه پیدا کنند و این عامل باعث می‌شود نرخ میزان ماندگاری کاربران در سایت شما افزایش پیدا کند؛ اما اگر محتوای قرار گرفته در سایت شما باعث شود کاربران سریع سایت شما را ترک کنند به معنای واقعی سئو، کار شما بی ثمر می‌شود. در واقع مفهوم اصلی سئو یعنی محتوا!! تولید محتوا برای سایت از هر عاملی مهم‌تر است. پیشنهاد می‌شود برای بهره‌وری از سئو کردن سایت، قبل از هرچیز محتوای خوبی را در نظر بگیرید، در غیر این صورت سئو کردن اشتباه است. در واقع محتوای قرار گرفته شده در سایت شما ارتباط مستقیمی با فاکتورهای مهم سئو دارد.

بنابراین قبل از شروع به نوشتن هر چیزی، هدف اصلی خود را مشخص کنید. بیشتر اهداف تولید محتوا شرکتها در یکی از این سه حوزه هدایت مشتریان، رهبری جریان فکری شرکت و سئو جای میگیرند. اهداف هر شرکتی برای تولید محتوا متفاوت است اما شرکت هایی که وب سایت برای آن ها مهم است سئو سایت را هدف اصلی تولید محتوای خود قرار می دهند چون از مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی محسوب می شود.

 تولید محتوا باید برای مخاطبان صورت گیرد

محتوای تولید شده در قدم اول باید برای مخاطبان و بازدید کنندگان جالب باشد و بتواند اطلاعات کامل و مفیدی را به آن‌ها انتقال دهد، در واقع اگر تولید محتوا فقط برای مخاطبان صورت گیرد و بتواند نظر بازدیدکنندگان را جلب کند،  گوگل این قضیه را درک خواهد کرد، پس برای بالا بردن سایت خود سعی کنید محتوایی که مورد علاقه کاربران است را تولید کنید، در این صورت  سایت شما تبدیل به سایت مورد علاقه گوگل می‌شود و رتبه سایت شما را ارتقا می‌دهد.

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

لینک سازی امروزه پر بحث‌ترین موضوع در سئو است. در واقع بک لینک یا فرایند کسب لینک سازی از دیگر سایت‌های اینترنتی برای سایت خودمان است. این لینک‌ها متن یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آن‌ها کاربر به راحتی به صفحه دیگری منتقل می‌شود. گوگل برای بررسی یک سایت تمامی لینک‌های موجود در آن را بررسی می‌کند و به تمامی صفحه‌های لینک شده ارجاع می‌دهد. بدین صورت مسیر حرکتی ربات گوگل در اینترنت صورت می‌گیرد.

هنگامی که یک سایت دیگر به شما لینک می دهد، بک لینک (لینک ورودی) ایجاد می شود. بک لینک ها بخش بزرگی از پازل رتبه بندی هستند. قبل از اینکه وارد استراتژی ساخت بک لینک شویم، باید مطمئن باشید که سایت شما برای ساخت بک لینک آمادگی دارد!

تاثیر بک لینک بر سئو چیست؟

فاکتورهای متعددی  برای  تعیین ارزش و و تاثیر یک بک لینک  بر سئو سایت وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱ ارتباط موضوع سایت شما با صفحه درج شده

۲ اعتبار دامنه لینک دهنده

۳ انکر تکست انتخاب شده برای لینک

۴ تعداد لینک‌های خروجی

۵ محل قرار‌گیری لینک

۶ فالو یا نوفالو بودن لینک

برندینگ سازی

گوگل به کلیک‌های مستقیم توجه‌ای خاصی دارد. پس سعی کنید به برندینگ سازی خود اهمیت بسیاری دهید. در واقع اگر افراد به طور مستقیم نام شما را سرچ کنند و یا بدون کلیک بر روی نام سایت دیگری به سایت شما مراجعه کنند و حتی توسط  دیگر شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام  تصمیم بگیرند شما را در گوگل دنبال کنند، قدرتمند بودن برند شما را ثابت می‌کند.

قیمت سئو

سئو و بهینه سازی سایت، مجموعه فعالیت هایی است که برای قرارگرفتن یک وبسایت در نتایج برتر گوگل انجام می گیرد. از آنجایی که هر کار تخصصی هزینه ای به دنبال دارد، اطلاع از هزینه و قیمت سئو و بهینه سازی سایت برای کارفرما امری طبیعی است.

در سوی دیگر نمی‌توان قیمت دقیقی برای فرایند سئو در نظر گرفت. به عبارت دیگر، عدد از پیش تعیین شده‌ای برای این امر در هیچ سایتی وجود ندارد. تعیین قیمت نهایی سئو برای هرسایت متفاوت است و به آنالیز چند ساعته‌ای که صورت بگیرد هزینه آن حساب می‌شود. پس بخوبی توجه داشته باشید که اگر هر سایتی بدون بررسی سایت شما و قبل از هرگونه تحقیقات میدانی برای سئو عددی مشخص کرد، به صداقت آنها شک کنید و به هیچ عنوان ریسک نکنید، که سئو کردن سایت خود را به آنها بسپارید.

برند وب وان

طراحی و سئو‌ سایت‌ های خود را با خیال راحت به برند بزرگ وب وان (https://webone.co) بسپارید. سایت بزرگ و تخصصی وب وان با تخصص در انواع  طراحی سایت اختصاصی با مناسب‌ترین هزینه و بهترین طراحی، شما را به برترین در میان غول‌های سایت داران ارتقاء می‌دهد. با سایت بزرگ و تخصصی وب وان، سایت خود را به یک برند نوین تبدیل کنید.

 

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود