بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

طراحی یک خانه بهتر است که با نیاز کاربران طراحی شود .زمانی که نیازهای افراد در خانه رخ می‌دهد احتمالاً آنها به فکر نوسازی خانه میفتند.

می توان بازسازی منزل را به دو بخش کلی و جزئی تقسیم بندی کرد .خسارت‌هایی مانند مشکلات پشت‌بام ؛عناصر تاسیسات و از این قبیل ناشی می شوند همگی از عواملی هستند که به آنها بازسازی کلی گفته می‌شود .

بازسازی کلی منزل می تواند مکانی را برای افراد به وجود بیاورد که حس و حال روزهای اول زندگی در آن خانه به وجود بیاید .خانه به هر شکلی که بازسازی شود باید نکاتی در هنگام بازسازی رعایت شود.

در بازسازی منزل قسمتهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از این قسمت ها بهتر است با نظر کارشناسان انجام گیرد.

برای بازسازی منزل نکاتی را در ابتدا که اولویت هستند را یادداشت کنید تا بتوانید بر روی آنها تمرکز نمائید و در ابتدا کار بازسازی آنها را انجام دهید.

در طراحی داخلی منزل ، قسمت آشپزخانه ممکن است از برخی از سینک ها برای مدت طولانی استفاده نشود و آب آلوده در لوله‌ها باقی بماند .این موضوع باعث بوی نامطبوع در آشپزخانه خواهد شد که در نهایت باید کار بازسازی خانه در قسمت آشپزخانه را انجام دهید و به سراغ تاسیسات بروید .در این صورت بهتر است که با یک لوله کش مشورت کنید تا دچار هزینه‌های اضافی نشوید.

مشغله های کاری در زندگی باعث می‌شود که تعمیرات و بازسازی خانه به تأخیر انداخته شود .شاید زمان مشخصی را برای این کارها در نظر نداشته باشید .اما دقت داشته باشید که هر چقدر این قبیل کارها را پشت گوش بیندازید قطعاً باید هزینه های بسیاری را برای بازسازی ساختمان متحمل شوید.

زیرا امکان دارد که تخریب آن قسمت یا آن وسیله بیشتر شود و کاری را که روز اول می شده با خرج کمی تعمیر کرد، پس از گذشت زمان با دو برابر هزینه باید پرداخت نمایید.

بازسازی خانه های قدیمی

تعمیرات اساسی در خانه های قدیمی و از مد افتاده می تواند ارزش مسکن را افزایش دهد. قبل از هر کاری بهتر است که میزان خسارت هایی که به منزل وارد شده است را بررسی کنید . حتی قسمت سرویس بهداشتی می تواند ارزش ملک را به تنهایی بالا ببرد. یک سرویس بهداشتی جدید و یک آشپزخانه با طراحی جذاب می تواند سرمایه بیشتری را در اختیار شما قرار دهد . یعنی در هنگام فروش ملک ارزش بنا تا مقدار زیادی افزایش پیدا می کند . برای همین بهتر است که به فکر بازسازی منزل باشید و اگر خانه های فرسوده دارید از همین امروز اقدام به بازسازی آن نمایید.

استفاده از تجهیزات در بازسازی منزل

برای اینکه مکانی که در آن زندگی می کنید به محیطی کاربردی تر تبدیل شود می توانید از تجهیزات جدید و به روز استفاده کنید . عناصر به کار رفته بهتر است توجه همه را جلب کنند و محیطی را که به آن اختصاص می‌دهید را متفاوت نماید. برای مثال پوشش دیوارها، کف پوش ،پارچه های به کار رفته بر روی مبلمان ها و … از جزئیاتی هستند که در طراحی یک ساختمان تاثیر گذار می باشد.

در هنگام بازسازی توجه به جزئیات یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌تواند خانه را تا حد زیادی تغییر دهد. اگر به دنبال ایده های جدید و متفاوت هستید با جستجو کردن در سایت های معماری بهتر است که نمونه های مختلفی از بازسازی منزل را مشاهده کنید تا بتوانید از آنها ایده بگیرید.

نیازهای خود را مشخص نمایید

زمانی که متوجه می شوید منزلتان به بازسازی احتیاج دارند بهتر است که نگاه کلی به منزل داشته باشید و موارد کلی را هم یادداشت نمایید .برای همین کار می توانید یک کاغذ و قلم را بردارید و قسمت هایی را که به نظرتان ضروری تر برای بازسازی خانه هستند را یادداشت نمایید و آنها را به ترتیب شماره بندی کنید.

هنگامی که این موارد را مشخص کرده‌اید حالا نوبت این است که کمی جزئی‌تر به بازسازی منزل وارد شویم .برای مثال می توانید یادداشت کنید که نورپردازی می تواند سیستم برق کشی قوی داشته باشد یا خیر و آیا اصلا نیاز به تقویت نور بیشتر وجود دارد یا خیر؟

ممکن است که پریز های موجود در منزل نیازهای شما را تامین نکند و نیاز به پریز های بیشتری داشته باشید همه این موارد همان جزئیاتی هستند که در بازسازی خانه وجود دارد.

این موارد در دسته سیستم های برق کشی خانه قرار گرفته ‌اند که بهتر است قبل از گچ کاری رنگ و کاغذ دیواری این موارد را بررسی کنید.

اگر بخواهیم وارد سیستم لوله کشی آشپزخانه و سرویس بهداشتی بشویم بهتر است قبل از بازسازی دیوارها زیرساخت آن ها را مشاهده کنید . زیرا برق کشی و لوله کشی ها عبور کردند که در صورت تخریب ممکن است دیوار منزل را خراب کند . پوشش دیوار ، رنگ و بافت مبلمان ها و توجه به کیفیت نور در محیط مواردی هستند که در بازسازی خانه بسیار تاثیر گذار هستند.

هزینه های بازسازی

برای اینکه بتوانید آن را مشخص کنید بهتر است که در ابتدا مواردی را که یادداشت کرده اید را بر ترتیب اولویت قرار دهید و سپس با یک حساب سر انگشتی اقدام به حساب کردن این موارد کنید .برای مثال در بازسازی خانه پذیرایی، سرویس بهداشتی ،کفپوش ها ،دیوارپوش ها ،سینک ،شیرآلات از مواردی هستند که نیاز به تعمیر دارند. و هر کدام از این موارد باید هزینه‌های مورد نیاز را داشته باشند .در چنین شرایطی که بازسازی خانه قرار است انجام شود بهتر است موارد ضروری را در ابتدا قرار دهید و موارد غیرضروری را در آخر لیست. این‌گونه سریعتر می توانید تصمیم گیری کنید و شروع به بازسازی ساختمان نمایید.

منزل نیاز های کاربران و نوع مصالحی که انتخاب می شوند هم هزینه بردار است .با تقسیم کردن بخش های مختلفی از منزل ابتدا هزینه مورد نیاز آشپزخانه ،سرویس بهداشتی ،اتاق نشیمن و اتاق ها را باید جداگانه حساب کرد و بر اساس نیاز ها اقدام به جمع کردن هزینه ها و مشخص کردن بودجه کلی کنید.

تعمیرات پشت بام و عایق بندی 

در یک ساختمان علاوه بر طراحی داخلی منزل قسمت های دیگری هم اهمیت دارند که باید به فکر بازسازی آنها باشیم .یکی از قسمت‌های مهم پشت بام می باشد که ممکن است ماه ها به آن سر نزنید و اقدام به بازسازی آن نکنید .

بسته به اقلیم و آب و هوایی که در آن محیط وجود دارد سقف خانه به مرور زمان دچار خسارت می‌شود و باعث آب دادن در سقف می گردد .به غیر از روکش کلی که بر روی سقف قرار دارد ،عایق بندی سقف اهمیت بسیاری دارد .در صورت استفاده از عایق بندی های مناسب می توان در هوای سرد و هوای گرم از این بابت اطمینان خاطر داشته باشید.

عایق بندی نوعی بازسازی ساختمان حساب می‌شود که برای ایمنی ساختمان در نظر گرفته شده است و با توجه به مصرف انرژی که امروزه بسیار شده است می‌تواند آن را کاهش دهند.

در هنگام تعمیر خانه ها بهتر است که همه موارد در نظر گرفته شود . قسمتهای بیرونی و قسمت‌های داخلی در بازسازی منزل اهمیت بسیاری دارد که هر کدام را کارشناسان متفاوتی بررسی می‌کنند و سپس اقدام به بازسازی می نمایند.

پوشش دیوار و سقف

عناصر زیبایی در یک منزل با پوشش سطوح مختلف وجود دارد .زمانی که صحبت از پوشش ها می شود ممکن است اولین چیزی که به ذهن افراد خطور کند پوشش دیوار و یا کاغذ دیواری ها باشد .در حالی که پوشش زمین و مبلمان ها از مواردی هستند که در ساختمان بسیار تاثیر گذار می باشد .برای اینکه بتوانید پوشش ها را تغییر دهید بهتر است که آنها را بر اساس نیاز و ضرورتی که دارند یادداشت کنید تا بتوانید یک تزئینات داخلی مناسب ایجاد نمایید .در مورد پوشش دیوارها بهتر است که از متریال و مصالحی استفاده کنید که متناسب با تزینات داخلی منزل باشد.

با گذشت زمان بازسازی منزل اهمیت بسیاری پیدا کرده است و طراحان تمرکز خود را بر روی این موضوع می‌گذارند و البته که برای بازسازی خانه و برای قسمت‌های مختلف افرادی متفاوت را نیازمند می باشیم زیرا هر حرفه متناسب با مشاغل مختلفی است.

ارزش منزل بعد از بازسازی افزایش پیدا می کند

هنگامی که می‌خواهید خانه جدیدی را خریداری کنید حتما همه شرایط و طراحی آن را بررسی می کنید .برای مثال آشپزخانه و سرویس بهداشتی از مکان های مهمی هستند که در تصمیم گیری افراد تاثیرگذار هستند .

این موضوع می‌تواند در هنگام خرید خانه بر روی افراد تاثیر گذار باشد .هزینه‌هایی که برای بازسازی ساختمان انجام می دهید تاثیر زیادی بر ارزش ملک شما خواهد داشت .برای افزایش ارزش ملک می توانید پوشش های قدیمی را تعویض کنید و روکش های جدید و دلبازتر برای طراحی خانه استفاده نمایید.

به جای استفاده از رنگ های اشتباه بهتر است که از پوشش های روشن برای این فضاها استفاده کنید.خیالتان راحت باشد که اگر هزینه‌های بسیاری برای بازسازی خانه انجام دهید قطعا ارزش ملک خودتان را بالا برده اید .برای همین اگر می‌توانید بازسازی را با کیفیت انجام دهید تا برای سالیان سال منزلی متفاوت و زیبا در اختیار داشته باشید.

بازسازی درب و پنجره

در بازسازی منزل و در خانه‌های قدیمی معمولاً درب و پنجره از مواردی هستند که حتماً باید بازسازی گردند زیرا این موارد علاوه بر زیبایی، مصرف انرژی را هم تحت تاثیر قرار می دهند .

برای همین در هنگام مشخص کردن بودجه قیمت درب و پنجره های با کیفیت را داشته باشید تا بتوانید آن را در نوسازی منزل به کار گیرید .

همچنین می توانید از درب های کشویی شیشه ای که فضا را دلبازتر می کنند استفاده کنید و محیط را به فضای دلنشین تبدیل نمایید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود