برای شروع تغییر در زندگی مطالعه این پنج کتاب را از دست ندهید

برای شروع تغییر در زندگی مطالعه این پنج کتاب را از دست ندهید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تغییر برای بسیاری از افراد کلمه‌ای ترسناک است و برای عده محدودی کلمه‌ای سرشار از فرصت‌های تازه. این عده معدود همان کسانی هستند که می‌توانند دنیا را وارد مسیرهای تازه‌ای کنند و زندگی جدیدی برای خودشان و اطرافیان‌شان بسازند. اگر شما هم مدت‌هاست دوست دارید روی خودتان کار کنید و در زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید، با پنج کتاب معرفی شده در این مقاله آغاز کننده سفرتان باشید.

  1. ۱۲ ستون موفقیت

می‌گویند سخت‌ترین قدم، اولین قدم است و به همین خاطر هم بسیاری از افراد از حرکت کردن می‌مانند؛ چون حاضر نیستند با برداشتن اولین قدم روی ترس‌ها و نگرانی‌هایشان پا بگذارند و مسیر متفاوتی را تجربه کنند.

موفقیت مسیر آسانی نیست؛ نیاز به آگاهی، پشتکار و تصمیم گیری‌ به موقع دارد تا بتواند شما را به اهداف‌تان برساند و در این مسیر نه تنها برداشتن اولین قدم؛ بلکه ادامه دادن درست آن اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل پیدا کردن کسی که بتواند مثل یک استاد تمام از قدم اول در کنار شما باشد و شما را راهنمایی کند، نیاز به دقت زیادی دارد. جیم ران، نویسنده معروف کتاب «۱۲ ستون موفقیت» یکی از بهترین افرادی است که می‌تواند از اولین قدم در کنار شما قرار بگیرد. او در این کتاب حاصل تجربه‌های مفیدش را در اختیار خواننده‌هایش می‌گذارد و کمک می‌کند به راحتی از پس موانع موجود بر سر راه‌شان برآیند. این کتاب اثر جیم ران که خوشبختانه به فارسی هم ترجمه شده است؛ به صورت کتاب صوتی در دسترس علاقمندان قرار دارد و این افراد می‌توانند روزانه چند دقیقه‌ای از زمان‌‌شان را به گوش دادن این کتاب که طی ۱۲ فصل به موارد مهمی مثل نحوه استفاده از زمان، اهمیت سلامت روح، استفاده درست از روابط و … پرداخته است، گوش کنند. بعد از شنیدن کتاب صوتی ۱۲ ستون موفقیت شما تمام مقدمات لازم برای شروع تغییر در زندگی‌تان را در دست خواهید داشت.

  1. خرده عادت‌ها

تغییر زندگی کاری و شخصی لزوما با اتفاق‌های بزرگ و خارق العاده اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه معمولا با چیزهای کوچکی اتفاق می‌افتد که یک ویژگی بسیار مهم دارند؛ استمرار.

یکی از مواردی که می‌توان با استمرار و ادامه دادن به آن باعث ایجاد تغییرات بزرگی در زندگی شد، عادت‌ها هستند. هر روز، ما مجموعه‌ای از عادت‌هایمان را چه به صورت خودآگاه و چه به صورت ناخودآگاه دنبال می‌کنیم، بدون اینکه بیشتر اوقات حواس‌مان به عواقب آن‌ها در طولانی مدت باشد. استفان گایز، نویسنده کتاب خرده عادت‌ها در این اثر تلاش می‌کند به شما یاد دهد چطور می‌توانید با تغییر عادت‌هایتان و مثبت کردن آن‌ها بعد جذاب شخصیت‌تان را بیرون آورید و روی آن کار کنید. او در این کتاب روی کارهای کوچک تمرکز می‌کند که نیازی به تصمیم‌های خیلی بزرگ ندارند. بنابراین با کمترین میزان وقت و انرژی شروع می‌کنید به عوض شدن و با استمرار و پشتکار بعد از مدتی متوجه خواهید شد که این عادت‌ها برایتان جا افتاده‌اند. بنابراین اگر دنبال روشی ساده برای شروع تغییر هستید، خرید و خواندن کتاب خرده عادت ‌ها را مد نظر داشته باشید.

  1. الگو برداری و موفقیت

درست است که هر کسی می‌تواند در زندگی‌اش مسیر خودش را طی کند؛ اما زمانی که این مسیر اشتباه است، توسط افراد دیگر طی شده و نتیجه نداده، خود سر بودن فرد، محتوم به شکست خواهد بود. بر عکس این قضیه هم کاملا صادق است؛ شما به عنوان کسی که به دنبال تغییر زندگی خود و رسیدن به موفقیت است، می‌توانید از مسیری شروع کنید که دیگرانی پیش از شما از آن شروع کرده‌اند و به نتیجه دلخواه رسیده‌اند. کتاب معروف برایان تریسی، الگو برداری و موفقیت بر اساس این موضوع نوشته شده است.

نویسنده این کتاب که خودش یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین مردان جهان است و تاکنون با کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش زندگی هزاران انسان را تغییر داده، قبل از موفق شدن شروع به بررسی زندگی جذاب افراد موفق کرد و الگوهای لازم را از روش زندگی آنان برای خودش برداشت. سپس این الگوها را شخصی سازی کرد و به شیوه‌ای کارآمد مورد استفاده قرار داد. در این کتاب نحوه درست الگو برداری از افراد موفق و انجام روش‌های درست برای رسیدن به موفقیت را توسط یکی از برترین اساتید موفقیت آموزش خواهید دید.

  1. تئوری انتخاب

زندگی ما مجموعه‌ای از موقعیت‌ها، تصمیم‌ها و انتخاب‌هایی است که سر راه هر یک از ما قرار می‌گیرند. گاهی یک انتخاب می‌تواند تمام مسیر زندگی را تحت تاثیر خودش قرار دهد. بنابراین انتخاب‌های ما هر کدام اهمیت خاصی دارند و نمی‌توان نسبت به آن‌ها بدون آگاهی و سرسری تصمیم گرفت. در عین حال بیشتر ما می‌دانیم که تصمیم‌هایمان همیشه هم آنطور که باید مناسب نیستند. دلیل این امر به مسائل روانشناختی و اجتماعی زیادی برمی‌گردد که بخشی از آن معروف به خطاهای شناختی است؛ یعنی ممکن است فردی علی رغم اینکه چیزی را به شدت می‌خواهد؛ جوری رفتار کند که نه تنها به خواسته‌اش نزدیک شود؛ بلکه مرتب از آن دورتر و دورتر شود. کتاب معروف «تئوری انتخاب» درست در چنین لحظاتی مچ خواننده‌اش را می‌گیرد، او را رو به روی خودش می‌نشاند و یادآوری می‌کند که کدام بخش رفتارش اشتباه است و مانع رسیدن او به هدفش خواهد شد. در این کتاب ویلیام گلاسر، نویسنده معروف، مجموعه‌ای از تمام نکات ظریفی که برای تغییر و رسیدن به اهداف‌تان به آن‌ها نیاز دارید، تهیه کرده و در دسترس تمام علاقمندان به پیشرفت و خودشناسی قرار داده است. اگر شما هم دوست دارید آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید، در این لینک خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

  1. نبوغ

در دنیای امروز خلاقیت یکی از کلید واژه‌های اصلی موفقیت است؛ چه در زندگی شخصی و چه در میان مشاغل متنوع. معمولا افرادی به موفقیت بیشتری می‌رسند که برای تغییر انعطاف بیشتر و خلاقیت بالاتری دارند. تینا سیلیگ، نویسنده کتاب کاربردی «نبوغ»، استاد دانشگاه استنفورد و یکی از بهترین نویسندگانی است که نکاتی طلایی درباره خلاقیت را در کتابش جمع کرده و در اختیار افرادی گذاشته است که به دنبال ایجاد تمایز و رسیدن به پیشرفت بیشتر هستند. این نویسنده یک مدل معروف به نام «موتور خلاقیت» را به دنیا ارائه داده که بسیاری از افراد و شرکت‌های پیشرو و نوآور از آن بهره می‌برند و به موفقیت می‌رسند. در این مدل شما یاد می‌گیرید چطور خلاقیت و به دنبال آن نبوغ خود را تقویت کنید و اهداف‌تان را دست‌یافتنی‌تر از همیشه پیش رو داشته باشید.

بدون نظر

ورود