شبکه نمایش خانگی «بوی خون» گرفت

شبکه نمایش خانگی «بوی خون» گرفت

مستند بوی خون جدید ترین مستندی است که در شبکه نمایش خانگی از روزهای پایانی اذر ۹۹ به نمایش می آید. پس از دستور قضایی مبنی بر توقف پخش سریال قورباغه با بازی هومن سیدی و نوید محمد زاده، اکنون مستند بوی خون، از جمله جدید ترین آثاری است که در شبکه نمایش خانگی اکران آنلاین دارد.

در قسمت اول «بوی خون» پرونده حراج‌های هنری با حضور مرتضی گودرزی دیباج، هنرمند نقاش مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش دیگری از مستند، احمد توکلی سیاستمدار درباره ریشه‌های شکل گیری پدیده آقازادگی و اثرات آن صحبت کرده است. بازیگران سریال «آقازاده» هم در این قسمت تعریف خود از مفهوم آقازادگی را بیان کرده‌اند.

مراحل شکل‌گیری سریال، بازتاب رسانه‌ای آن، نظرات مردم درباره آقازاده‌ها و … بخش‌های دیگر قسمت اول این مستند را تشکیل می‌دهد.

مستند بوی خون به کارگردانی وحید سعیدی و نویسندگی احمد رنجبر، از ۱۶ آذر در چند قسمت در شبکه نمایش خانگی به نمایش عمومی درآمده است. شماری از بازیگران سریال آقازاده (پرمخاطب ترین سریال شبکه نمایش خانگی در پاییز ۹۹)، در این مستند حضور دارند. مستندی است که دومین قسمتش با نام تجارت کثیف پخش شده است.

مستند «بوی خون» به کارگردانی وحید سعیدی و نویسندگی احمد رنجبر، با هدف واکاوی موضوعات مطروحه در سریال «آقازاده» ساخته شده است و هر بار یکی از پرونده‌ها در آن زیر ذره بین قرار می‌گیرد. گفتگو با چهره‌های سیاسی و اجتماعی درباره آقازادگی و نیز مصاحبه با بازیگران سریال، دیگر محورهای اصلی هر قسمت هستند.

امیر آقایی بازیگر نقش نیما بحری در سریال آقازاده، در مستند بوی خون، درباره کاراکتر نیما توضیح می دهد. پرونده ویژه دومین قسمت مستند بوی خون به الکس اختصاص دارد. شهروز سخنوری ملقب به الکس، باند اسکورت دختران ایرانی در دهه نود شمسی تاسیس کرد و در سریال آقازده در سکانس های مختلفی به وی اشاره شده است.

مستند بوی خون
تصویر پوستر قسمت های اول و دوم مستند بوی خون

مهدی کوشکی (پارتنر سابق ریحانه پارسا) در نقش الکس حضور داشت و در این مستند، مهدی کوشکی با سرهنگ تورج کاظمی، رئیس سابق پلیس فتا تهران گفتگو می کند. مفهوم آقازادگی در مستند بوی خون از جمله دیگر مواردی است که این روایت به آن اشاره دارد. مستند بوی خون هر یکشنبه در فیلیمو و نماوا به نمایش در می آید. پرونده های واقعی که در سریال آقازاده به آن اشاره شده است، با حضور عوامل سریال و کارشناسان، مورد بحث و واکاوی قرار میگیرد.

مستند بوی خون
سینا مهراد در مستند بوی خون
تصویر سکانسی از حضور امین حیایی (در نقش وکیل نیما بحری در سریال آقازاده) در مستند بوی خون

این برای نخستین بار در شبکه نمایش خانگی است که پس از پخش یک سریال در این شبکه، مستندی برای بررسی علمی و دقیق تر روایت های داستان گونه سریال، ساخته می شود تا مخاطب، در حضور عوامل سریال و کارشناسان، اطلاعات بیشتری درباره کاراکترهای داستان، انگیزه های ساخت سریال و پشت صحنه و مسائل حاشیه ای پیدا کند.

امیدواریم این رسم و روال، در سایر سریال های شبکه نمایش خانگی که ارزش واکاوی بیشتر با حضور متخصصان فرهنگی و هنری و اجتماعی و سیاسی دارند، تداوم یابد.

اگر تماشاچی قسمت های اول و دوم مستند بوی خون بودیم، نظرات و دیدگاه های خود را درباره روایت بازیگران سریال آقازاده از داستان و کاراکترهای سریال در بخش کامنت به اشتراک بگذارید. به نظر می رسد ۴ قسمت به پایان سریال آقازاده مانده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود