معمای قتل عام هولناک خانواده تویسرکانی

معمای قتل عام هولناک خانواده تویسرکانی

قتل اعضای خانواده‌ ای در یکی از روستاهای شهرستان تویسرکان در استان همدان پلیس را با معمای جنایی پیچیده‌ ای مواجه کرده است. اجساد ۲ نفر از قربانیان در اطراف گاوداری و ۳ قربانی دیگر در چاهی عمیق کشف شده است. هنوز معلوم نیست چه‌ کسی و با چه انگیزه‌ ای مرتکب این جنایت شده است.

چند روزی از جنایت رخ داده در یکی از باغ‌ های مرادآباد تویسرکان می‌ گذرد؛ جنایتی که در آن ۵ عضو خانواده‌ ای شامل پدر، مادر، دختر و ۲ پسر به طرز هولناکی به قتل رسیدند و اجساد هر یک از آن ها در گوشه‌ای از زمین‌ های کشاورزی‌ شان کشف شد.

ساعت ۴ بعدازظهر روز سه‌شنبه ۲۵ آذر جوانی با پلیس تماس گرفت و از ناپدید شدن اعضای خانواده عموی خود خبر داد و از مأموران کمک خواست. او گفت هیچ‌ یک از اعضای خانواده عمویش تلفن‌‌ او را جواب نمی‌ دهند و در نزدیکی گاوداری عمویش آثار خون وجود دارد.

دقایقی بعد از این تماس بود که مأموران خود را به محل گاوداری در روستای مرادآباد رساندند. آنطور که این جوان می‌ گفت عمویش صاحب زمینی چندین هکتاری بود که در بخشی از آن گاوداری قرار داشت. در بخش دیگر که باغ و زمین کشاورزی بود، اعضای خانواده زندگی و کار می‌ کردند. زمانی که مأموران وارد شدند با وجود اینکه خودرو، گاوها و تعداد زیادی گوسفند در آنجا بود، اما همه‌‌ چیز دست نخورده بود و با اینکه اعضای خانواده در گاوداری و مزرعه حضور نداشتند اما شواهد نشان می‌ داد سرقتی از آنجا نشده است.

کشف نخستین جسد

ماموران در نخستین اقدام به جستجو در مزرعه پرداختند. وجود رد خون از حادثه ناگواری خبر می‌ داد. وقتی مأموران رد خون را دنبال کردند در فاصله حدود ۱۰۰متری گاوداری با پیکر بی‌ جان دختر ۳۰ ساله ی خانواده رو به‌ رو شدند. او بر اثر اصابت جسم سخت مانند میله آهنی یا چوب به سرش جان باخته بود. شواهد اولیه از این حکایت داشت که ساعت‌ها از مرگ او می‌ گذرد.

جستجوی پلیس در مزرعه چندین هکتاری ادامه پیدا کرد تا اینکه در فاصله حدود ۲۰۰ متری از محل کشف جسد دختر جوان، پیکر خونین پدر خانواده نیز کشف شد. او نیز با ضربات جسم سخت جانش را از دست داده بود و شواهد نشان می‌ داد از قتل وی نیز چندین ساعت می‌ گذرد.

سرنوشت نامعلوم اعضای خانواده

پس از کشف جسد پدر و دختر این پرسش مطرح بود که چه بر سر ۳ عضو دیگر این خانواده آمده است. برای یافتن پاسخ این سؤال مأموران ۴۸ ساعت به جستجو و تحقیق پرداختند. از آخرین تماسی که نزدیکان این خانواده با آن ها داشتند مدت زیادی می‌ گذشت. در این مدت هیچ‌ یک از اعضای روستا آن ها را ندیده بودند. این خانواده ۵ نفری در مزرعه‌ و گاوداری‌ شان که در حدود ۱۵ کیلومتری تویسرکان قرار دارد کار می‌ کردند و جمع‌ بندی این اطلاعات نشان می‌ داد به‌احتمال زیادی سایر اعضای خانواده نیز قربانی شده‌ اند و باید جستجوها ادامه یابد.

اسرار چاه متروکه

روز پنجشنبه مأموران تصمیم گرفتند تا درون چاه متروکه‌ای را بررسی کنند که در گوشه‌ای از مزرعه خانوادگی قرار داشت. اعضای تیم جستجو پس از انجام ساعت‌ ها جستجو در عمق چاه موفق شدند اجساد ۲ نفر دیگر از اعضای این خانواده یعنی مادر و یکی از فرزندان را کشف کنند. با ادامه تلاش‌ ها صبح جمعه پیکر بی‌ جان پنجمین عضو این خانواده نیز از چاه متروکه بیرون کشیده شد.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که تنها عضو بازمانده این خانواده، پسر بزرگ خانواده است که چند سال قبل ازدواج کرده و در تهران زندگی می‌ کند که بعد از شنیدن خبر قتل عامل خانواده‌اش خودش را به محل حادثه رساند.

کارگران ناپدید شده

به گفته یکی از اقوام قربانیان، این خانواده برای انجام کارهای گاوداری و مزرعه تعدادی کارگر مهاجر غیرمجاز داشتند که بعد از این حادثه همه آن ها ناپدید شده‌ اند و تحقیقات پلیس برای پیدا کردن آن ها آغاز شده است.

ادامه تحقیقات

به گفته ی مسئولان انتظامی استان همدان، هنوز معلوم نیست چه فرد یا افرادی و با چه انگیزه ای دست به این جنایت زده اند و گزارش پزشکی قانونی در این خصوص هنوز تکمیل نشده است.

از سوی دیگر مسئولان قضایی شهرستان تویسرکان از شناسایی مظنونان این جنایت و صادر شدن دستور تعقیب آن ها خبر دادند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود