۵ نظر

پایگاه خبری شهدای ایران نوشت دیروز سه شنبه جمعی از خانواده شهدا تابلوی خیابان محمدرضا شجریان را به شهید محسن فخری زاده تغییر دادند.

عصر دیروز ۲ دی ماه چند تن از خانواده شهدا جهت نشان دادن اعتراض به این اقدام شورای شهر تهران، با حضور در خیابان مذکور تابلوی خیابان محمدرضا شجریان را به شهید محسن فخری زاده تغییر دادند.

در این اقدام نمادین پدر یکی از شهدای دانشمند هسته ای، شهید احمدی روشن هم حضور داشت.

محمدجواد حق‌ شناس، رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران به تلاش ها برای تغییر نام خیابان شجریان، با انتشار توئیتی واکنش نشان داد .

او در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: «پس از شهادت شهید فخری‌زاده، شورای شهر تهران به احترام این شهید والا مقام نام خیابان صنایع در منطقه ١ (محل کار وی) را با قید فوریت به نام ایشان نامگذاری کرد».

وی ادامه داد : «بیش از ۴۵ درصد نامگذاری‌های این دوره – شورای شهر تهران- به نام شهیدان سرافراز میهن بوده است.»

حق شناس ادامه داد: «انتظار رواداری به نمادهای جامعه خواسته زیادی نیست.»

شورای شهر تهران در نخستین جلسه پس از شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده که دو روز پس از شهادت ایشان برگزار شد با قید دو فوریت خیابان صنایع در کنار وزارت دفاع را به نام این شهید فخر ایران کرده بود.

روز یکشنبه این هفته ۳۰ آذر ماه بود که پس از فراز و نشیب های فراوان بالاخره نام استاد محمدرضا شجریان جای نام خیابان فلامک را در شهرک غرب گرفت.

به گفته ی محمدجواد حق‌ شناس، رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران، در فروردین ماه سال ۹۸ شورای اسلامی شهر تهران معبری را به نام استاد محمدرضا شجریان در منطقه ۲ شهرداری نامگذاری کرد. در آن برهه اجرای این مصوبه با تصمیم ریاست شورا به دلایلی به تعویق افتاد تا در ۱۹ مهر سال جاری و پس از درگذشت این هنرمند سرشناس، محسن هاشمی ریٔیس شورای شهر تهران الزام اجرای مصوبه فروردین ماه سال ۹۸ را به شهرداری تهران ابلاغ کرد. پس از پیگیری های مکرر ریٔیس و اعضای شورا و کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران این مصوبه در آستانه شب یلدا به مرحله اجرا رسید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 2.5 / 5. تعداد رای: 16

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • کمیته مجازات دی 3, 1399

  اگه این اتفاق برعکس بود یعنی یه عده آدم خودسر تابلو شهید فخری زاده رو با شجریان عوض کرده بودن باید تو اوین آب خنک می خوردن…تا کی این مملکت باید تاوان افراد لباس شخصی و خودسر را بدهد.سفارت عربستان کم برای ایران هزینه داشت؟

 • کمیته مجازات دی 3, 1399

  اگه این اتفاق برعکس بود یعنی یه عده آدم خودسر تابلو شهید فخری زاده رو با شجریان عوض کرده بودن باید تو اوین آب خنک می خوردن…تا کی این مملکت باید تاوان افراد لباس شخصی و خودسر را بدهد.سفارت عربستان کم برای ایران هزینه داشت؟

 • ناشناس دی 3, 1399

  این همه خیابون چرا خیابون شجریان؟
  معلومه کینه و دشمنی و از راه به در کردن همیشه تو نزد یه عده افراطی حرف اولو میزنه

 • ناشناس دی 3, 1399

  وقتی تو مملکت ما بی قانونی رواج پیدا کرده فردا چند نفر خودجوش تابلوی تهران عوض میکنن کی به کیه چون به مزاجشون خوش نمی اید

 • Nigma دی 3, 1399

  این شهید بزرگوار کجا شجریان کجا این دو با هم قابل قیاس نیستند.