رییس ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن ایرانی کرونا تا سه روز آینده تزریق می شود

رییس ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن ایرانی کرونا تا سه روز آینده تزریق می شود

به گزارش ایلنا ستاد اجرایی فرمان امام از آماده سازی واکسن ایرانی کرونا و شروع تزریق آن به داوطلبان از سه روز آینده خبر داد. محمد مخبر ، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز در بازدید از مرکز تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: « در این شهرک یک مرکز جامع تولید انواع واکسن را راه‌اندازی خواهیم کرد که آمادگی تولید ۹۰ درصد واکسن‌های کشور در آن وجود خواهد داشت. علیرغم تبلیغات سو شبکه‌های معاند و رسانه‌های ضدانقلاب تا امروز ۶۰ هزار نفر برای داوطلبی تزریق واکسن با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند و ۳۶ هزار نفر پس از اطلاع از شرایط لازم، ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، اگرچه ما بیشتر از ۵۶ نفر را نمی‌توانیم بپذیریم».

حمد مخبر ، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ز آماده سازی واکسن ایرانی کرونا و شروع تزریق آن به داوطلبان از سه روز آینده خبر داد.

مخبر در ادامه صحبت هایش در مورد داوطلبان تزریق واکسن کرونا ایرانی و پروسه تزریق آن چنین گفت: «این ۵۶ نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق انجام خواهد شد. ظرف دو سه روز آینده اولین تزریق انجام خواهد شد ، جان انسان‌ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است ولذا بسیار سخت‌گیرانه‌تر از استانداردهای سازمان بهداشت جهانی تمام ملاحظات و نکات را رعایت میکنیم و هیچ اصراری برای جلوافتادن هیچ فرایندی نداریم».

حمد مخبر ، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ز آماده سازی واکسن ایرانی کرونا و شروع تزریق آن به داوطلبان از سه روز آینده خبر داد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام در مورد کیفیت این واکسن نیز خاطر نشان کرد: «واکسن ایرانی کرونا ، هیچ چیزی کمتر از واکسن‌های ساخته شده در سایر نقاط جهان ندارد و تقریبا واکسن تولیدی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت». وی در مورد توان تولید واکسن ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام نیز افزود: «ظرف ۴۰ روز آینده به ظرفیت تولید ماهیانه ۱.۵ میلیون دوز خواهیم رسید و از ۶ ماه دیگر این ظرفیت به ماهیانه ۱۲ میلیون دوز خواهد رسید و پس از تأمین نیاز کشور ، قادر خواهیم بود که واکسن را به خارج از کشور هم صادر کنیم».

خبر تولید و تزریق قریب الوقوع واکسن ایرانی در حالی است که رییس جمعیت هلال احمر از خرید واکسن کرونا از چین خبر داد. وی در این باره گفت: « هلال احمر یک میلیون دوز واکسن را از چین خریداری خواهد کرد و مابقی واکسن‌ها که حدود ۲۰ میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد».

حمد مخبر ، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ز آماده سازی واکسن ایرانی کرونا و شروع تزریق آن به داوطلبان از سه روز آینده خبر داد.

دکتر کریم همتی با اشاره به اینکه ایران به حدود ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا نیاز فوری دارد گفت: «هلال احمر یک میلیون دوز واکسن را از چین خریداری خواهد کرد و مابقی واکسن‌ها که حدود ۲۰ میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد. در مورد واکسن تلاش‌هایی انجام شد و پس از دستور وزیر بهداشت نیز ما به جد تلاش‌های خود را آغاز کردیم. ما از منابع معتبر و البته سورس شرقی برای واردات یک میلیون دوز واکسن اقدام خواهیم کرد چرا که شرایط نگهداری این واکسن‌ها با شرایط ما هماهنگ تر است. ۱۵۰ هزار دوز اهدایی هم مربوط به شرکت فایزر است». رییس جمعیت هلال احمر در مورد کیفیت واکسن چینی کرونا نیز افزود: «نه فقط ما بلکه بسیاری از کشورهای منطقه نیز واکسن را از چین خریداری کردند؛ چرا که شرایط این واکسن ها با شرایط کشور ما متناسب تر است.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود